Vladimir Panić
Vladimir Panić je bil najboljši strelec obračuna v Stožicah. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Ratko Varda
Ratko Varda se je izkazal s 15 točkami, igral je precej bolje kot na slovenskem superpokalu. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Zmago Sagadin
Zmago Sagadin je bil zelo nezadovoljen s sodniki, prejel je dve tehnični napaki in bil sredi zadnje četrtine izključen. Foto: MMC RTV SLO

Ljubljančani so dobro odigrali prvi polčas, v uvodni četrtini jim je uspela serija 8:0, v 9. minuti je bilo po dveh koših Bena Woodsida že 25:12. V 18. minuti je prednost po trojki in dveh prostih metih Aleksandra Ćapina narastla že na 19 točk (44:25). Ob odmoru Sašo Filipovski vseeno ni bil preveč zadovoljen, saj sta Mitja Nikolič Smrdelj in Vladimir Panić znižala na 48:33.
Olimpija popustila v drugem polčasu
V tretji četrtini so Laščani zaigrali kot prerojeni, John Roberson je dvakrat zapored zadel izza črte, z delnim izidom 19:6 so se približali na 58:55, odlično so igrali v obrambi, sprostili so se tudi v napadu. V 38. minuti so Laščani zaostajali le za pet točk (78:73). V ključnih minutah sta breme prevzela Deon Thompson s polaganjem in Danny Green, ki je zadel za tri točke (83:73).

Damir Markota je prispeval 16 točk, 8 skokov, 4 podaje in 2 blokadi, pod košem se je izkazal tudi Ratko Varda s 15 točkami. Pri Zlatorogu je izstopal Panić z 20 točkami.
Zmaji že v torek gostijo ambiciozno Cedevito, naslednjo soboto gostujejo pri Crveni zvezdi, 20. oktobra pa za uvod v Evroligo v Ljubljano prihaja slovita Barcelona.

Festival trojk v Komunalnem centru
V dvorani Komunalnega centra so igralci Širokega v drugem polčasu zadeli kar deset trojk in po izključitvi Zmaga Sagadina preobrnili potek tekme. Izza črte sta bili navdahnjeni obe zasedbi, saj je Helios zadel 15 trojk iz 28 poskusov, Široki pa je metal 14:27.

Jezni Sagadin se je ustavil pri Liscu in Lorbku
Prvi polčas je minil v izenačeni igri, gostitelji so na odmor odšli z minimalno prednostjo (42:41). Helios je v tretji četrtini z delnim izidom 11:0 povedal s 56:47, nato pa se je začel festival trojk, začinjen s kar petimi tehničnimi napakami, od tega je dve dobil jezni Sagadin, ki je moral zato v 33. minuti pri vodstvu Heliosa 73:71 zapustiti dvorano. Priznani strokovnjak se je na poti iz dvorane ustavil tudi pri generalnem direktorju Lige ABA Romanu Liscu in pri predsedniku Radovanu Lorbku.

Besedič zgrešil trojko za zmago
Gostje so darilo izkoristili in z nizom trojk v 37. minuti prišli do prednosti 86:79. Kljub temu tekma ni bila odločena do zadnjih sekund. Helios je v zadnje pol minute tekme z dvema prostima metoma Klemna Prepeliča in trojko Earla Gayja izenačil izid na (90:90). Željko Šakić je osem sekund pred zaključkom zadel dva prosta meta za 90:92, v zadnjem napadu pa je Jure Besedič zgreši trojko.

Helios zdaj čakajo kar tri zaporedna gostovanja, v sredo v Beogradu pri Partizanu, naslednjo soboto v Vršcu pri Hemofarmu in 22. oktobra v Podgorici.