Grški orjak Sofoklis Schortsanitis je že na začetku sezone v zelo solidni formi. Očitno mu je počitek, potem ko je odpovedal nastop za Grčijo na EP-ju, dobro del. Zoran Dragić na drugi strani tokrat ni bil pretirano razpoložen in se je izgubil v sivem povprečju domačih košarkarjev. Nenada Trajkovića čaka še veliko dela. Foto: Uroš Hočevar
Jerome Jordan
Jerome Jordan je bi najboljši domači strelec. Foto: Uroš Hočevar

Agresivna obramba, pri kateri trener David Blatt vztraja še iz lanske sezone, je bila ključ do zanesljive zmage izraelskega prvaka, ki se je vrnil v Ligo ABA po osmih letih in takoj potrdil šampionske ambicije. Domači košarkarji se nikakor niso znašli in večkrat zaporedoma izgubljali žoge. Že v prvi četrtini se jih je nabralo 12, do konca 20!

Maccabi do dvoštevilčne prednosti že v 6. minuti
Izraelci so vodili vso tekmo in prvič prišli do dvoštevilčne prednosti v šesti minuti po trojki Tala Bursteina (19:7). Slovenski prvaki so se nato žilavo zoperstavili tekmecu in mu nikakor niso dovolili, da se še bolj odlepi. Po nizu 7:0 v 16. minuti je bilo tako znosnih 25:32 za goste, ki pa so nato spet kmalu pobegnili. Že do polčasa je bil zaostanek dvoštevilčen (32:42).

"Big Sofo" strašil v domači raketi
V domači raketi je strašil grški orjak Sofoklis Schortsanitis, ki je dosegel 14 točk, že do polčasa 12. Pri gostiteljih so se najbolj izkazali novinci, center Jerome Jordan je bil edini dvoštevilčen (15 točk).

Preostali obračuni prvega kroga bodo na sporedu čez teden dni, Maccabi bo vmes odigral še dve tekmi, že v ponedeljek gostuje pri Zlatorogu.