Luka Dončić je bil znova neustavljiv. Tokrat je zelo dobro metal tudi izza črte. Foto: Reuters

Mavericksi so se prejšnji teden dvakrat pošteno opekli. V Orlandu so izgubili proti najslabši ekipi lige, nato pa so doma doživeli presenetljiv poraz še proti Oklahomi, ki je prav tako odpisana. Tokrat so bili zelo zbrani in po treh četrtinah je bila tekma v American Airlines Centru odločena.

Blesteli so vsi trije organizatorji igre. Poleg Dončića se je znova izkazal Jalen Brunson z 21 točkami, Trey Burke pa je zadel štiri trojke in zbral 18 točk. Tudi Reggie Bullock je bil štirikrat natančen izza črte. Celotna prva peterka Mavericksov je bila dvomestna.

Kristaps Porzingis še vedno čuti bolečine v desnem kolenu. Trener Jason Kidd upa, da bo lahko igral konec tedna na obeh tekmah proti LA Clippersom.

Pistonsi so izgubili devet od zadnjih desetih tekem in vodstvo kluba je z mislimi že pri poletju. Najboljši strelec je bil Hamidou Diallo z 18 točkami, popolnoma je odpovedal Saddiq Bey, ki je prispeval le tri točke (1/11 iz igre). Prvi izbor na lanskem naboru Cade Cunningham je izpustil četrto zaporedno tekmo zaradi poškodbe kolka.

Hamidou Diallo in soigralci so na zadnjem mestu Vzhoda. Foto: Reuters

15 točk Dončića v prvi četrtini
Izid je bil zadnjič na tekmi izenačen po devetih minutah (21:21), nato pa je Bullock s trojko napovedal odlično nadaljevanje Mavericksov, ki so z delnim izidom 15:5 končali prvo četrtino. Dončić je v uvodnih 12 minutah dosegel kar 15 točk.

V drugi četrtini je počival pet minut, nato pa se je vrnil s trojko z devetih metrov. Dallas je po prvem polčasu vodil s 65:51.

Pistonsi nemočni v tretji četrtini
Sredi tretje četrtine so Mavericksi z delnim izidom 13:0 povedli že z 90:65. Dončić je bil razred zase na parketu. Že po 36 minutah je zbral 33 točk.

Ljubljančan je igral celotno tretjo četrtino in še uvodne tri minute v zadnji, potem pa se je trener Jason Kidd le odločil, da ponudi priložnost rezervistom pri vodstvu s 108:73. Tretji trojni dvojček in deseti v sezoni se mu je izmaknil.

Kidd: Res je neverjetno, kaj vse je Luka naredil v tako kratki karieri
"Skušamo ga malo premikati po igrišču, da igra z različnih položajev, potem pa se odzivamo na to, kako bo reagirala obramba tekmeca. Mislim, da je Luka izkoristil vse, kar so mu ponudili," pa je povedal Kidd.

"Res zna dobro prebrati tekmeca, brati igro. Na parketu odlično najde soigralce. Fantje dobivajo popolnoma odprte mete na koš. To je izvrstno. Res je neverjetno, kaj vse je Luka naredil in zna v tako kratki karieri," je o zvezdniku Dallasa še dodal Kidd.

Casey: Le s podajami nas je Dončić popolnoma razbil
"Res je bil neverjeten. Zastavil je celoten ton tekme. Dallas je močna ekipa. Ima kandidata za MVP-ja sezone. Le s podajami nas je popolnoma razbil, ko smo ga skušali ustaviti. Enostavno nismo mu mogli slediti, nismo ga znali ustaviti, ne glede na to, kdo ga je pokrival," je Dončića pohvalil trener Detroita Dwane Casey.

Antetokounmpo nasul Lakersom 44 točk
Giannis Antetokounmpo je blestel v Crypto.com Areni. Dosegel je 44 točk, 14 skokov in osem podaj za zmago Milwaukeeja nad LA Lakersi (116:131). Grk je zgrešil le tri mete iz igre (17/20).
Jezerniki so bili katastrofalni v obrambi v prvem polčasu, ki so ga izgubili s 56:78. Bobby Portis je s trojko z desnega kota povišal na 69:99 sredi tretje četrtine.

Giannis Antetokounmpo je še poglobil krizo Lakersov, ki so izgubili pet od zadnjih sedmih tekem. Foto: Reuters

Lakersi so se prebudili v zadnji četrtini. Z delnim izidom 23:9 so znižali na 108:118, vendar je imel Antetokounmpo vedno pravi odgovor.

Brez Westbrooka je Lakersom steklo
Russell Westbrook je znova slišal glasne žvižge s tribun. Zadel je le tri od 11 metov iz igre. Dve minuti in pol pred koncem tretje četrtine ga je trener Frank Vogel poklical na klop in ni se več vrnil. Zelo se je poznalo, da je manjkal ljubljenec občinstva Carmelo Anthony, ki je še vedno poškodovan. LeBron James je bil najboljši strelec Lakersov s 27 točkami, Anthony Davis jih je dodal 22.

Sunsi zmagali tudi v Philadelphii
Zelo napeto je bilo v Philadelphii, kjer so Sixersi izgubili proti Phoenixu s 109:114. Štiri minute pred koncem je bil izid izenačen na 99:99. Devin Booker (35 točk) in Chris Paul (16 točk in 12 podaj) sta v končnici znova zablestela. To je bila že 14. zmaga najboljše ekipe v ligi na zadnjih 15 tekmah. Joel Embiid je prispeval 34 točk in 12 skokov za Sixerse.

McCollum v New Orleansu
Zvezdnik Portlanda CJ McCollum se po skoraj desetih letih seli v New Orleans, poleg njega pa bosta za Pelikane igrala še Larry Nance mlajši in Tony Snell.

Portland je dobil Josha Harta, Nickeila Alexander-Walkerja, Tomaša Satoranskega in Didija Louzado ter en izbor v prvem krogu ter dva v drugem krogu nabora.

Sabonis se je preselil v Sacramento
Za zamenjavo sta se dogovorila tudi Indiana in Sacramento. Domantas Sabonis, sin legendarnega litovskega centra Arvydasa, bo po novem igral za Kingse. Tudi Jeremy Lamb in Justin Holiday se selita v Kalifornijo.

Hield, Haliburton in Rubio novi igralci Indiane
Indiana, ki je v veliki krizi, upa na nov zagon s tremi zelo kakovostnimi posamezniki. Buddy Hield, Tyrese Haliburton, Tristan Thompson in izbor v drugem krogu nabora se bodo preselili v Indianapolis iz Sacramenta.

LeVert napovedal boj za naslov po prihodu v Cleveland
Pacersi bodo popolnoma prevetrili igralski kader. Caris LeVert je odšel v Cleveland. "Tu se bomo borili za naslov," je takoj sporočil. Ricky Rubio se seli v Indiano, ki bo dobila tudi tri izbore v drugem krogu nabora.

Tekme 8. februarja:
DALLAS – DETROIT
116:86 (36:26, 29:25, 33:20, 18:15)
Dončić 33 (9/18 iz igre, 5/9 za tri, prosti meti 10/14), 11 podaj in 7 skokov v 33 minutah, Brunson 21 (7/11 iz igre), Burke 18 (4/6 za tri), Bullock 12 (4/8 za tri), Finney Smith 11, Powell 10, Kleber 5, Ntilikina 4, Green 2; Diallo 18 (6/14 iz igre), Grant 15 (5/16 iz igre), Stewart 14 in 15 skokov, Lyles 12, F. Jackson 8, Olynyk 7, Hayes 6, Bey in Joseph po 3.

PHILADELPHIA – PHOENIX 109:114
Embiid 34 (13/25 iz igre) in 12 skokov, Harris 30 (13/18 iz igre), Maxey 14; Booker 35 (11/23 iz igre, 3/8 za tri), Bridges 23, Paul 16 (7/18 iz igre) in 12 podaj, McGee 15 in 12 skokov.

ATLANTA – INDIANA 133:112
Young 34 (13/20 iz igre, 6/9 za tri) in 11 podaj, Collins 20, Okongwu 14 (6/6 iz igre); Duarte 25 (8/16 iz igre), Stephenson 24 (7/15 iz igre), 9 skokov in 8 podaj, Brissett 15, Bitadze 14.

BROOKLYN – BOSTON 91:126
Carter 21 (7/13 za tri), J. Johnson in Thomas po 17; Smart (6/13 za tri) in Brown po 22, Tatum 19.

MEMPHIS – LA CLIPPERS 135:109
Morant 30 (12/19 iz igre), Jackson Jr. 26 in 11 skokov, Clarke 18; Hartenstein 19, Powell 16, Mann in Covington po 14.

NEW ORLEANS – HOUSTON 110:97
Ingram 26 (11/17 iz igre), Marshall in Hayes po 14; Porter 27 (7/12 za tri), Wood 19, Green 12.

DENVER – NEW YORK 132:115
Hyland 22 (4/7 za tri), Jokić 21 (8/14 iz igre), 11 skokov in 7 podaj, Barton (4/6 za tri) in Green po 20, Gordon 19 (3/5 za tri); Randle 28 (11/22 iz igre) in 10 skokov, Fournier 21 (4/10 za tri), Barrett 18 (4/6 za tri).

LA LAKERS – MILWAUKEE 116:131
James 27 (11/19 iz igre) in 8 podaj, Davis 22 (8/10 iz igre), Monk 20, Johnson 16, Westbrook 10 (3/11 iz igre) in 10 skokov; G. Antetokounmpo 44 (17/20 iz igre, 2/2 za tri), 14 skokov in 8 podaj, Portis 23 (5/9 za tri), Middleton 21, Holiday 15 in 10 podaj, Allen 12.

PORTLAND – ORLANDO 95:113
Simons 19 (7/17 iz igre), Brown 15, Nurkić 14 in 12 skokov; Anthony 23 (3/5 za tri), Okeke (4/7 za tri) in Carter po 18, Harris 15 (5/9 za tri).