Luka Dončić je bil razred zase v drugem polčasu. Trener Philadelphie Doc Rivers je imel sicer dobro idejo. Obrambni specialist Matisse Thybulle je zelo dobro pokrival Ljubljančana v prvem polčasu, v nadaljevanju pa mu ni več uspelo. Foto: Reuters

22-letni Ljubljančan je dosegel osmi trojni dvojček v sezoni in 44. v karieri. Razigran je bil tudi Reggie Bullock, ki je prispeval 20 točk, Jalen Brunson jih je dodal 19. Pri gostih je izstopal Joel Embiid, ki je zbral 27 točk, 13 skokov in štiri podaje.

Delavci v American Airlines Centru so imeli ogromno dela, saj so morali zamenjati koš s celotno konstrukcijo. Prekinitev je trajala kar 45 minut. Foto: Reuters

Dolg odmor ni koristil gostiteljem
Dončić je sredi prve četrtine zadel trojko po koraku nazaj za 17:19 in takoj je opazil, da obroč visi postrani. Signaliziral je sodnikom, ki so prekinili igro. Delavci v dvorani so imeli precej dela, saj so hitro ugotovili, da je tabla potisnjena preveč naprej. To se je zgodilo pri eni izmed akcij, ko se je Dwight Powell obesil na obroč.

Na vrsti je bila menjava celotne konstrukcije, rezervna je bila na voljo blizu klopi gostov. Gledalci so se zabavali v dvorani (Boban Marjanović je skušal ročno naravnati obroč, a mu ni uspelo), premor pa je trajal kar 44 minut. Sodniki so določili novo petminutno ogrevanje.

Gostiteljem nepričakovani odmor ni koristil, saj so do konca prve četrtine zgrešili deset zaporednih metov iz igre in po 12 minutah so zaostajali s 24:33.

Viseči obroč na tekmi Dallas - Philadelphia povzročil 45-minutno prekinitev

Philadelphia povedla že za 15 točk
Na začetku druge četrtine je Dončić počival. Obramba Dallasa je bila slaba. Georges Niang je zadel dve trojki in Sixersi so si priigrali 15 točk naskoka (32:47). Ko se je Dončić vrnil na parket, so Mavericksi precej bolje zaigrali v napadu in do odmora znižali na 53:63. Dončić je v prvem polčasu dosegel 15 točk, Embiid pa 18 in 9 skokov. Izjemni center je navdušil s sprintom in borbeno potezo, ko se je zadrsal po parketu in mojstrsko rešil žogo.

Izjemna obramba Dallasa v tretji četrtini
Trener Jason Kidd je zahteval boljšo obrambo in v tretji četrtini so ga njegovi izbranci poslušali. Dončić je z lebdečim polaganjem in dodatnim prostim metom izenačil na 76:76 ter nato našel Reggieja Bullocka, ki je s trojko poskrbel za prvo vodstvo Dallasa po zamenjavi koša. Tretjo četrtino je Dončić končal z zabijanjem z eno roko in dvignil navijače na noge. Že pred zadnjimi 12 minutami je vpisal trojni dvojček.

Joel Embiid je eden glavnih kandidatov za MVP-ja rednega dela sezone. Foto: Reuters

Sixersi povedli, nato pa popolnoma popustili
Zadnjo četrtino so Sixersi odprli z delnim izidom 11:0 in znova so prevzeli vodstvo (85:89). Dallas je odgovoril z delnim izidom 13:2, Dončić je dvakrat zaposlil Bullocka, ki je bil natančen izza črte (98:91). Dončić je minuto in pol s košem in dodatnim prostim metom povišal na 103:96 in gostje so bili v izgubljenem položaju. Navijači so ga nagradili z vzkliki MVP, MVP, saj je že četrto tekmo zapored dosegel vsaj 30 točk.

"Kar veliko minut sem igral danes, tako da sem seveda utrujen. Ko se je sezona začela, nisem mogel igrati toliko minut. Če na hitro izgubiš nekaj kilogramov, pač to ni dobro, tako da je počasen proces, da se vrneš v pravo formo. Se pa počutim bolj eksplozivnega, boljšega. Mislim tudi, da sem imel kar nekaj pravih odločitev in vključil nekaj soigralcev," je povedal Dončić, ki je pohvalil odlično obrambo.

Tim Hardaway po operaciji levega stopala zelo verjetno ne bo več igral v letošnji sezoni, Kristaps Porzingis pa je izpustil tretjo zaporedno tekmo zaradi bolečin v desnem kolenu. Trener Jason Kidd je prepričan, da se bo Latvijec kmalu vrnil. Manjkal je tudi Maxi Kleber.

To je bila druga izmed šestih zaporednih domačih tekem Dallasa. Gostili bodo še Atlanto, Detroit in dvakrat velike tekmece s preteklih sezon LA Clipperse.

Sedmi zaporedni poraz Brooklyna
Utah je odpravil Brooklyn s 125:102. To je bil že sedmi zaporedni poraz Netsov, ki so bili zelo oslabljeni. Kevin Durant je odsoten že dlje časa, manjkali pa so tudi James Harden, LaMarcus Aldridge in Joe Harris. Novinec Cam Thomas je dosegel rekord kariere s 30 točkami, Kyrie Irving je imel zelo slab strelski večer (6/20 iz igre).

Donovan Mitchell je popeljal Utah do gladke zmage. Foto: Reuters

Donovan Mitchell se je vrnil na parket, potem ko je moral izpustiti osem tekem zaradi pretresa možganov. Bojan Bogdanović je zbral 19 točk in 11 skokov. Gostitelji so šestič zapored igrali brez Rudyja Goberta.

Love zadel ključna prosta meta za zmago Clevelanda
Zelo napeto je bilo v Charlottu, kjer so Sršeni izgubili proti Clevelandu s 101:102. P.J. Washington je zadel dve zaporedni trojki, eno pa je dodal Kelly Oubre za vodstvo s 101:98. Jarrett Allen je znižal, nato je bil bil Terry Rozier nenatančen. V zadnjem napadu je Brandon Goodwin zgrešil, a je Kevin Love ujel odbito žogo. Rozier je naredil osebno napako nad njim in Love je z dvema prostima metoma 1,2 sekunde pred koncem zagotovil zmago Charlottu.

Tekme 4. februarja:
DALLAS – PHILADELPHIA
107:98 (24:33, 29:30, 32:15, 22:20)
Dončić 33 (13/28 iz igre, 1/6 za tri, prosti meti 6/9), 13 skokov in 15 podaj v 40 minutah, Bullock 20 (4/11 za tri), Brunson 19, Powell 14 (6/6 iz igre), Finney Smith 13 (3/8 za tri), Ntilikina 4, Marjanović in Burke po 2; Embiid 27 (7/17 iz igre) in 13 skokov, Maxey 18, Niang (3/4 za tri) in Harris po 13, Se. Curry 11 (3/6 za tri), Drummond in Thybulle po 6, Green 4.

CHARLOTTE – CLEVELAND 101:102
Rozier 24 (9/21 iz igre), Oubre 21, Ball 15; Allen 29 (12/20 iz igre) in 22 skokov, Love 25 (6/14 za tri), Goodwin 12.

DETROIT – BOSTON 93:102
Bey (4/7 za tri) in Diallo (14 skokov) po 21, Hayes 11; Tatum 24 (4/9 za tri) in 9 skokov, Brown 13, Richardson 12.

INDIANA – CHICAGO 115:122
LeVert 42 (19/26 iz igre) in 8 podaj, Tyalor 21 in 14 skokov, Washington 17; Vučević 37 (16/21 iz igre) in 17 skokov, DeRozan 31 (11/26 iz igre), Green 16, Dosunmu 15 in 14 podaj.

TORONTO – ATLANTA 125:114
Siakam 33 (11/16 iz igre, 3/3 za tri), VanVleet 26 (5/10 za tri) in 11 podaj, Trent 19 (3/5 za tri); Collins (10/19 iz igre) in Hunter po 23, Young 22 (9/20 iz igre) in 13 podaj, Bogdanović 18 (4/9 za tri).

SAN ANTONIO – HOUSTON 131:106
Johnson 28 (11/17 iz igre), Pöltl 21 in 10 skokov, Murray (11 podaj) in McDermott (5/6 za tri) po 19; Christopher 23 (7/13 iz igre), Sengun 18, Wood 13 in 11 skokov.

UTAH – BROOKLYN 125:102
Mitchell 27 (6/7 za tri), Bogdanović 19 in 11 skokov, Paschall 16, Whiteside 15; Thomas 30 (11/19 iz igre), Irving 15 (6/20 iz igre, 3/8 za tri), Bembry 13, Harden ni igral.

DENVER – NEW ORLEANS 105:113
Jokić 25 (7/10 iz igre, 3/3 za tri), 12 skokov in 9 podaj, Morris 19 (5/8 za tri), Barton 17; Jones 25 (8/10 iz igre, 3/4 za tri), Ingram 23 in 12 podaj, Hayes 22 (9/9 iz igre) in 11 skokov, Valančiunas 18.

PORTLAND – OKLAHOMA CITY 93:96
McCollum (9/24 iz igre, 1/9 za tri) in Simons po 19, Nurkić 14 in 16 skokov; Dort 23 (4/8 za tri), Giddey 16, Diakite 12.