Luka Dončić je 36 točk dosegel v rednem delu tekme, v dodatnih petih minutah pa mu ni šlo. Gostje so ga dobro pokrili, prejel je tudi tehnično napako in izgubil žogo v zadnjem napadu. Foto: Reuters

Mavericksi so v nedeljo izgubili pri Orlandu, ki je najslabša ekipa v ligi. Tokrat so popolnoma odpovedali še proti predzadnji ekipi zahodne konference. Ko se bo na koncu rednega dela razplamtel boj za prednost domačega parketa v uvodnem krogu končnice, se bosta ta dva poraza zelo poznala.

Reggie Bullock je zadel pet trojk in dosegel 23 točk, Jalen Brunson je dodal 20 točk. Tim Hardaway po operaciji levega stopala zelo verjetno ne bo več igral v letošnji sezoni, Kristaps Porzingis pa je znova manjkal zaradi bolečin v desnem kolenu.

Luguentz Dort je bil neustavljiv v podaljšku. Foto: AP

Simultanka Dorta v podaljšku
Oklahoma je januarja dobila le dve tekmi, v ponedeljek je končala niz sedmih porazov z zmago nad Portlandom na domačem parketu. Luguentz Dort je 14 od 30 točk dosegel v podaljšku, ko je v pravi simultanki popeljal Oklahomo do prve zmage nad Dallasom na zadnji medsebojni tekmi v tej sezoni. Tre Mann se je izkazal z rekordom kariere (29 točk). Novinec Josh Giddey je zbral 14 točk in 10 podaj. Gostje so zadeli 17 trojk iz 37 poskusov, čeprav je manjkal glavni zvezdnik. Shai Gilgeous-Alexander si je zvil desni gleženj in ne bo igral do konca februarja.

Mavericksi popustili v tretji četrtini
Prvi polčas je bil izenačen (51:51). Nobena ekipa si ni priigrala večje prednosti. Dončić je do odmora zbral 19 točk.

Ob koncu tretje četrtine je Oklahoma z delnim izidom 12:2 nakazala, da bo trd oreh. Tre Mann in Ty Jerome sta zadela izza črte za 70:79. Po 36 minutah je bil Dallas v težavah (76:85).

Oklahoma ni izkoristila velike strelske suše Dallasa
Trener Jason Kidd je Dončića pustil na klopi v uvodnih treh minutah zadnje četrtine. Brunson je z lepimi prodori nanizal osem točk in uspelo mu je znižati na 87:89. Dallas nato kar pet minut in 13 sekund ni dosegel niti točke! Tudi gostje niso ravno blesteli v napadu. Novinec Giddey je povečal prednost na 87:95.

Williams izsilil podaljšek
Dončić je s trojko po koraku nazaj končal dolgo strelsko sušo gostiteljev, ki so se le zbrali v zadnji minuti in pol. Ljubljančan je s trojko in s polaganjem ujel priključek 50 sekund pred koncem (100:101). Maxi Kleber je ustavil met Giddeyja za tri točke, Bullock pa je s trojko z desnega kota poskrbel za prvo vodstvo Dallasa v zadnji četrtini (103:101). Po minuti odmora je gostom ostalo še osem sekund. Giddey je iz avta sijajno podal pod koš, Kenrich Williams pa je ušel Dončiću in s polaganjem izenačil na 103:103. Poskus Ljubljančana z devetih metrov ob pisku sirene ni bil natančen.

14 točk Dorta v dodatnih petih minutah
V dodatnih petih minutah je izjemni Dort dosegel kar 14 točk, celotna ekipa Dallasa pa 11. Ključna je bila trojka prek roke Doriana Finney-Smitha pol minute pred koncem (110:117). Gostitelji so bili nezbrani. Brunson je zgrešil polaganje, v zadnjem napadu pa je Dončić podal naravnost v roke Giddeeyju in Oklahoma se je veselila nepričakovane zmage.

Dončić prevzel odgovornost za poraz
"Prevzemam odgovornost za ta poraz. Zadnja dva napada v rednem delu bi moral bolje izpeljati. Ta poraz se ne bi smel zgoditi," je povedal Dončić.

"Igrali so bolj agresivno od nas. V končnici smo zaigrali bolje in bili smo blizu zmage, a nismo ustavili njihove zadnje akcije v rednem delu," je dodal Kidd.

Mavericksi bodo vse do 13. februarja igrali v domači dvorani. Gostili bodo še Philadelphio, Atlanto, Detroit in dvakrat LA Clipperse.

Utah dobil vse štiri tekme z Denverjem
Utah je premagal Denver s 108:104. Nuggetsi so igrali brez Nikole Jokića, ki ima poškodovan palec na desni nogi, manjkal je tudi Aaron Gordon. Denver je izgubil vse štiri tekme z Utahom v tej sezoni.

Izkušeni Mike Conley je zadel tri trojke. Foto: Reuters

Gostitelji so kar 64 točk dosegli iz rakete. Trent Forrest se je izkazal z rekordom kariere (18 točk). Šest igralcev Utaha je preseglo 10 točk. Bryn Forbes je bil najboljši strelec tekme s 26 točkami, štirikrat je zadel izza črte. Odločilen je bil delni izid 9:2, ko je Utah povedel s 106:99 minuto in sedem sekund pred koncem. To je bila za ekipo iz Salt Lake Cityja šele tretja zmaga na zadnjih 14 tekmah.

Morantu met ni stekel, a Knicksi vseeno niso imeli možnosti
New York je vse dlje od končnice. Knicksi so izgubili proti Memphisu s 108:120. Jaren Jackson Jr. je dosegel 26 točk in 10 skokov, Ja Morant pa je prispeval 23 točk, a zgrešil kar 18 metov iz igre (9/27). Na prejšnjih sedmih tekmah je presegel 30 točk, tokrat pa so Knicksi dobro pazili na zvezdnika Grizlijev.

Evan Fournier je bil najboljši strelec New Yorka s 30 točkami. Knicksi so izgubili že sedmič na zadnjih devetih tekmah, v soboto pa bodo začeli gostujočo turnejo v Los Angelesu.

Anthony Davis je hitro po vrnitvi na parket ujel pravo formo. Navijači Lakersov čakajo na vrnitev LeBrona Jamesa, ki ima otečeno koleno in bo počival še nekaj tekem. Foto: Reuters

Davis v zadnji četrtini zrežiral zmago Lakersov
LA Lakersi so brez LeBrona Jamesa daleč od šampionske ekipe. Tokrat so v zadnji četrtini le strli Portland z 99:94. Anthony Davis, ki je zaradi poškodbe kolena izpustil 17 tekem, je 19 od 30 točk dosegel v zadnji četrtini, v kateri je tudi ujel sedem odbitih žog. Carmelo Anthony je zadel pet trojk iz šestih poskusov.

Blazersi so izgubili tretjič zapored. Zelo se pozna, da je poškodovan zvezdnik Damian Lillard. Norman Powell je bil najboljši strelec s 30 točkami, zadel je pet trojk. Jezernike že v četrtek čaka mestni derbi s Clippersi, ki bodo v vlogi gostitelja v Crypto.com Areni.

Tekme 2. februarja:
DALLAS - OKLAHOMA CITY
* 114:120 (28:30, 23:21, 25:34, 27:18)
Dončić 40 (16/33 iz igre, 5/13 za tri, prosti meti 3/4), 10 podaj in 6 skokov v 43 minutah, Bullock 23 (5/13 za tri), Brunson 20 (10/18 iz igre), Kleber 10, Chriss 6, Green 5, Powell 4, Finney Smith in Ntilikina po 3; Dort 30 (6/10 za tri), Mann 29 (6/8 za tri), Giddey 14 in 10 podaj, Bazley 13 in 11 skokov, Jerome 11, Wiggins in Williams po 8, Muscala 5, Diakite 2.