Luka Dončić je bil znova najboljši strelec Mavericksov. Foto: Reuters

22-letni Ljubljančan je vpisal sedmi trojni dvojček v sezoni in 43. v karieri. Zdaj je že na 10. mestu večne lestvice. Tokrat se je zelo poznalo, da ni imel dovolj pomoči soigralcev. Kristaps Porzingis ni potoval na Florido zaradi bolečin v desnem kolenu. Latvijec je igral le 11 minut na sobotni tekmi proti Indiani.

Gostitelji, ki so prvič v tej sezoni dosegli dve zaporedni zmagi, so v končnici dobro pokrili Dončića. Chuma Okeke (19 točk) se je zelo izkazal. Odgovornost so morali prevzeti drugi košarkarji. Reggie Bullock, Maxi Kleber in Dorian Finney Smith niso bili natančni. Orlando vodi nekdanji pomočnik trenerja pri Mavericksih Jamahl Mosley, ki je pripravil odlično taktiko.

Moritz Wagner je dosegel 14 točk v 15 minutah. Foto: Reuters

Mavericksi popustili v drugi četrtini
Prvo četrtino so Mavericksi dobili s 34:23 in prav nič ni kazalo na presenečenje v Amway Centru. Orlando se je razigral v drugi četrtini, obramba Dallasa je bila slaba, prejela je kar 41 točk.

Dallas v zadnjih petih minutah brez koša iz igre
Dallas je zadnji koš iz igre dosegel pet minut pred koncem tekme, ko je Bullock zadel izza črte za 102:106. Do zadnjega piska sirene so izbranci Jasona Kidda zadeli le še dva prosta meta.

V napeti končnici je Franz Wagner dosegel ključen koš s polaganjem 54 sekund pred koncem (109:107). Finney-Smith in Wendell Carter sta zadela le po en prosti met. Po minuti odmora je imel Dallas 16 sekund za zadnji napad. Dončića so gostitelji odlično pokrili, ni prišel do izdelanega meta, zato je poskusil Kleber izza črte, a ni bil natančen. Do odbite žoge je prišel Bullock, a je zgrešil ob pisku sirene.

"Nisem se odločil za met, saj sta me pokrila dva igralca. Imel sem odprtega soigralca in še enkrat bi mu podal žogo," je zadnji napad na tekmi opisal Dončić.

"Dončić je odigral pravilno. Zaupal je soigralcem, ki so imeli odprte mete," je dodal Kidd.

Dallas bo v sredo začel niz šestih domačih tekem, najprej se bo srečal z Oklahomo.

Sedma zaporedna zmaga Atlante
Atlanta je premagala LA Lakerse s 129:121. Zadnjo četrtino so Hawksi dobili z 38:20 in se veselili že sedme zaporedne zmage. Trae Young je prispeval 36 točk in 12 podaj. Onyeka Okongwu je izkoristil praznino pod košem Jezernikov. V zadnji četrtini je zbral 12 od 16 točk.

Trae Young in soigralci so v zadnjih dveh tednih ujeli pravo formo. Foto: Reuters

Lakersi so izgubili tretjič zapored, vse tri tekme je izpustil LeBron James, ki ima bolečine v levem kolenu. Malik Monk je zadel osem trojk, a tudi njegovih 33 točk ni bilo dovolj.

Gladka zmaga Denverja v Milwaukeeju
Milwaukee je bil popolnoma nemočen proti Denverju. Prvaki so na domačem parketu izgubili kar s 100:136. Nuggetsi do drugi polčas dobili z 71:43. Nikola Jokić se je zelo približal 13. trojnemu dvojčku sezone (18 točk, 15 podaj in devet skokov). Aaron Gordon je bil najboljši strelec Denverja s 24 točkami. Giannis Antetokounmpo je 22 od 29 točk dosegel v prvem polčasu, ko je aktualnim prvakom še uspelo držati priključek.

Zadnja MVP-ja Lige NBA Nikola Jokić in Giannis Antetokounmpo sta se srečala v Fiserv Forumu. Foto: Reuters

Phoenix na krilih Bookerja strl San Antonio v zadnji četrtini
Phoenix je premagal San Antonio s 115:110 in se veselil 40. zmage v sezoni. Sunsi so zaostajali večji del tekme, zadnjo četrtino pa so dobili s 36:19.

Dve minuti pred koncem so Spursi še vodili (106:108), nato pa je Devin Booker zadel dve trojki. Ostrostrelec je dosegel 28 točk, Mikal Bridges pa jih je dodal 26 (rekord sezone). Veteran Chris Paul se je izkazal z 20 točkami in 19 podajami. Doug McDermott je zadel šest trojk za San Antonio, ko je imel po treh četrtinah še 12 točk naskoka (79:91). V končnici se je poznalo, da sta manjkala poškodovana Dejounte Murray in Jakob Pöltl.

To je bila že 10. zaporedna zmaga Sunsov. Trener Monty Williams bo vodil Ekipo LeBrona Jamesa na tekmi All Star čez tri tedne.

Tekme 30. januarja:
ORLANDO - DALLAS
110:108 (23:34, 41:25, 27:29, 19:20)
Okeke 19 (3/6 za tri), F. Wagner 18 (9/15 iz igre), Anthony 16, Carter (14 skokov) in M. Wagner po 14, Bamba in Harris po 10, Suggs 5, Ross 4; Dončić 34 (13/22 iz igre, 4/9 za tri, prosti meti 4/6), 12 skokov in 11 podaj v 38 minutah, Brunson 15 (6/11 iz igre), Chriss 14, Green 11 (2/2 za tri), Bullock (3/8 za tri) in Finney Smith po 10, Powell 8, Kleber 6, Porzingis ni igral.

ATLANTA - LA LAKERS 129:121
Young 36 (12/22 iz igre, 4/10 za tri) in 12 podaj, Collins 20 (10/13 iz igre) in 11 skokov, Okongwu (8/9 iz igre), Capela 15 in 9 skokov; Monk 33 (12/19 iz igre, 8/14 za tri) in 10 skokov,
Davis 20 (10/20 iz igre), Westbrook 20 (8/15 iz igre), 12 podaj in 7 skokov.

CHARLOTTE - LA CLIPPERS 90:115
Ball 23 (8/19 iz igre) in 10 podaj, Bridges 18; Jackson (3/4 za tri) in Boston po 19, Morris 16, Kennard 14 (3/6 za tri) in 10 skokov.

CHICAGO - PORTLAND 130:116
Vučević 24 (11/15 iz igre) in 14 skokov, DeRozan 23 in 10 podaj, LaVine 20; McCollum 29 (13/23 iz igre), Powell 22 (5/6 za tri), Simons 21.

DETROIT - CLEVELAND 115:105
Bey 31 (11/20 iz igre), Cunningham 19, 10 skokov in 10 podaj; Garland 24 (5/10 za tri), Mobley 18, Allen 15.

MILWAUKEE - DENVER 100:136
G. Antetokounmpo 29 (9/19 iz igre), Holiday 14, Portis in Allen po 11; Gordon 24 (4/8 za tri), Jokić (15 podaj in 9 skokov) in Morris (4/5 za tri) po 18, Barton 15.

MINNESOTA - UTAH 126:106
Towns 31 (3/4 za tri), 11 skokov in 10 podaj, McDaniels 22 (9/9 iz igre, 3/3 za tri), Edwards 15; Bogdanović 23 (4/5 za tri), Conley 22 (3/4 za tri), Clarkson 17.

PHOENIX - SAN ANTONIO 115:110
Booker 28 (12/24 iz igre, 4/9 za tri), Bridges 26 (11/16 iz igre), Paul 20 (9/16 iz igre) in 19 podaj; McDermott 24 (6/9 za tri), Walker 22, Johnson 16.