Dončić in Irving sta se veselila šele druge zmage, potem ko sta združila moči v Dallasu. Skupaj sta odigrala šest tekem. Tokrat sta imela oba imeniten strelski večer. Foto: Reuters

Dončić in Irving sta postala prva igralca Dallasa, ki sta na isti tekmi dosegla 40 točk ali več. 24-letni Ljubljančan je zadel sedem trojk iz 13 poskusov. Na parketu je bil 40 minut, čeprav je kazalo, da bo lahko počival celotno zadnjo četrtino. Irving je bil šestkrat natančen izza črte, petkrat pa je za tri točke zadel še Reggie Bullock.

Dončić zadovoljen: Napad ni več težava

"Če bi moral plačati, da bi gledal nekoga igrati, potem bi bil to Kyrie Irving. Ker nekaj njegovih potez je res neverjetnih," je bil navdušen Dončić.

Trener Sixersov Doc Rivers je v sredo v Miamiju namenil počitek centru Joelu Embiidu, ki je bil znova najboljši strelec ekipe s 35 točkami. Tyrese Maxey, ki je blestel že na Floridi, je dosegel 29 točk. James Harden je že do odmora vpisal dvojni dvojček, na koncu pa je zbral 27 točk in 13 podaj. Zadel je pet trojk iz sedmih poskusov.

Dallas znova skoraj zapravil 25 točk naskoka
Mavericksi so po dveh porazih v American Airlines Centru blesteli v napadu. V nedeljo so proti Lakersom zapravili 27 točk naskoka in tudi tokrat je dišalo po veliki vrnitvi Philadelphie v zadnji četrtini. Tri minute in pol pred koncem tretje četrtine je Dallas po trojki Dončića povedel s 107:82, a so nato Sixersi v dveh minutah in 40 sekundah na začetku zadnje četrtine z delnim izidom 15:0 znižali na 110:106. Trener Jason Kidd je vzel minuto odmora in v igro vrnil Dončića, ki je v navezi z Irvingom poskrbel, da ni bilo nove hladne prhe.

Dončić in Joel Embiid sta najboljša strelca lige. Tudi tokrat sta bila razigrana, sedem točk več pa je dosegel Ljubljančan (42:35). Obeta se še napet boj za naziv najboljšega strelca rednega dela. Foto: Reuters

Dončić že v prvem polčasu dosegel 25 točk
Že na začetku tekme je bilo jasno, da obe ekipi stavita na napad, obramba je bila postranskega pomena. Dončić je zlahka polnil koš Sixersov, v prvi četrtini je zadel tri trojke in zbral 17 točk. Po 12 minutah so imeli Mavericksi točko naskoka (38:37).

Prvih šest minut druge četrtine je Ljubljančan počival, nato pa je do odmora prispeval še osem točk. Skupaj jih je v prvem polčasu dosegel 25 in tudi prehitel sireno z lebdečim polaganjem z leve strani za vodstvo Dallasa z 71:67. Irving se je do odmora izkazal z 20 točkami.

Mavericksi blesteli v tretji četrtini
Drugi polčas so Mavericksi odprli udarno. Dončić, Irving in Bullock so bili natančni izza črte. Tudi z minuto odmora Riversu ni uspelo zaustaviti naleta Dallasa. Po štirih minutah tretje četrtine je Irving s polaganjem povišal na 91:71. Gostje niso našli pravega ritma v napadu, v obrambi pa so delovali kot razbita vojska. Kleber, ki je odigral šele drugo tekmo po poškodbi, je zadel dve trojki zapored, nato pa je Dončić s trojko po koraku nazaj povišal na 107:82. Po 36 minutah so bili Sixersi v izgubljenem položaju (110:91).

Maxey poskrbel za vrnitev Sixersov
Dončić je zadnjo četrtino začel na klopi in marsikdo je pomislil, da se ne bo več vrnil na parket. Drugačen načrt je imel Maxey, ki je dosegel 10 točk v dveh minutah in 40 sekundah. Sixersi so z delnim izidom 15:0 znižali na 110:106. Kidd je vzel že drugo minuto odmora v zadnji četrtini in na igrišče se je vrnil Dončić.

Tyrese Maxey je naredil velik korak naprej v tej sezoni. Sixersi imajo zdaj tri izvrstne strelce in v končnici bodo zelo nevarni. Velika težava ostaja obramba – Boston in Milwaukee sta veliko boljša. Foto: Reuters

Dončić se je vrnil v igro in znova dvignil soigralce
Takoj se je Dallas znova razigral v napadu. Irving je začel niz trojk, nadaljeval je Dončić, ki je nato še našel Bullocka in Mavericksi so sredi zadnje četrtine povedli s 122:108. Žilavi Sixersi so odgovorili z 11 zaporednimi točkami in pol minute pred koncem so zapretili (131:126). Kleber je zgrešil oba prosta meta, vendar nato Maxeyju ni uspelo zadeti po prodoru. Irving je z dvema prostima metoma osem sekund pred koncem zapečatil usodo Philadelphie.

Irving se je z veseljem pridružil Luki na zabavi
"Luka je bil pripravljen za zabavo. Z veseljem sem se mu pridružil. To je bila tekma, ko sva oba imela strelski večer, in to je vedno nekaj posebnega. Vesel sem, da smo zmagali, čeprav bi se lahko tekma v zadnji četrtini obrnila tudi v drugo smer," je poudaril Irving.

Harris: Težko je pokrivati dva čarovnika z žogo
"Proti Dallasu je bilo težko igrati, ko so imeli enega čarovnika z žogo. Zdaj imajo dva. Zelo težko jih je pokrivati. Tokrat nismo imeli nobene rešitve," je povedal Tobias Harris, ki je prispeval 10 točk in pet skokov.

"Zdi se mi, da so zadeli skoraj vse trojke, ki so jih metali. Tudi taki večeri pridejo. Tokrat sta bila Dončić in Irving neustavljiva, našla pa sta tudi soigralce, ki so prav tako zadeli za tri točke," je dodal trener Sixersov Rivers.

Bojevniki v tretji četrtini popolnoma nadigrali Clipperse
Golden State je odpravil LA Clipperse s 115:91. To sta bila četrta zaporedna zmaga Bojevnikov in četrti zaporedni poraz ekipe iz Los Angelesa.

Na začetku tretje četrtine so si Clippersi priigrali 12 točk naskoka (47:59). Jordan Poole se je nato razigral, zadeval je z vseh položajev, le v tretji četrtini je nanizal 22 točk, Golden State pa jo je dobil z 42:16.

Jordan Poole je bil neustavljiv v tretji četrtini. Foto: Reuters

Vzdušje v Chasu Centru je bilo sijajno. V zadnji četrtini so Bojevniki še povišali prednost, že sedem minut pred koncem pa je trener Clippersov Tyronn Lue v igro poslal rezerviste. Kawhi Leonard, Paul George in Russell Westbrook so odšli zelo razočarani na klop.

Poole je bil najboljši strelec tekme s 34 točkami. Poškodovani Stephen Curry je s klopi navdušeno spremljal soigralce, že v nedeljo pa bi se jim lahko pridružil, ko bo Golden State igral z LA Lakersi.

Dragić tik pred podpisom pogodbe z Milwaukeejem
Goran Dragić je zelo blizu dogovora z vodstvom Milwaukeeja. Podpis pogodbe bi lahko sledil že v petek. Bucksi so dobili 16 tekem zapored in so trenutno najbolj vroča ekipa Lige NBA. Na vrhu Vzhodne konference so tudi prehiteli Boston.

V torek se je Dragić dogovoril za odhod iz Chicaga, kjer je igral zelo malo. 36-letni junak evropskega prvenstva leta 2017 je bil že lani zelo blizu odhoda v Milwaukee, a ga je nekdanji soigralec Steve Nash prepričal, da se mu pridruži v Brooklynu.

Tekme 2. marca:
DALLAS – PHILADELPHIA
133:126 (38:37, 33:30, 39:24, 23:35)
Dončić 42 (13/22 iz igre, 7/13 za tri, prosti meti 9/11), 12 podaj in 4 skoki v 40 minutah, Irving 40 (15/22 iz igre, 6/8 za tri), Bullock 15 (5/10 za tri), Wood 10, Kleber 9, Hardaway 8, Green 5, Powell 4; Embiid 35 (13/21 iz igre) in 8 skokov, Maxey 29 (12/21 iz igre, 3/5 za tri), Harden 27 (5/7 za tri) in 13 podaj, Melton 12, Harris 10, McDaniels 6, Tucker 3, Reed in Milton po 2.

WASHINGTON – TORONTO 119:108
Kuzma 30 (10/24 iz igre, 4/9 za tri), Porzingis 25 (8/12 iz igre), Gafford 18 (8/10 iz igre), Beal 15 (3/4 za tri); Anunoby 26 (4/9 za tri), Pöltl 23 (8/9 iz igre) in 13 skokov, VanVleet 14 (5/17 iz igre), Siakam 13 in 11 skokov.

SAN ANTONIO – INDIANA 110:99
Sochan 22 (11/26 iz igre) in 13 skokov, Graham (5/10 za tri), Vassell in Collins po 18; Hield 27 (12/17 iz igre), Duarte 18 in 9 skokov, Turner 14.

GOLDEN STATE – LA CLIPPERS 115:91
Poole 34 (5/12 za tri), Thompson (3/8 za tri in 11 skokov) in Kuminga (3/4 za tri) po 19, D. Green (9 skokov in 9 podaj) in Looney po 11, Curry in Wiggins nista igrala; Leonard 21 (8/12 iz igre, 2/3 za tri), Gordon 16 (2/10 za tri), Plumlee 12 in 20 skokov, George 11 (3/15 iz igre, 1/8 za tri), Westbrook 8 (3/12 iz igre, 0/5 za tri).