Veliko veselje Dallasa po koncu srečanja v Barclays Centru. Foto: Reuters

Dinwiddie, ki je pred dobrim mesecem prišel v Dallas, se je v novem okolju odlično znašel. 28-letni košarkar, ki se je v Ligi NBA uveljavil prav v dresu Brooklyna, za katerega je igral pet let, je bil mož odločitve že ob veliki nedeljski zmagi v Bostonu, zdaj pa je ob sireni s trojko zabil žebelj v krsto nekdanjega moštva. 15 od svojih 22 točk je dal v zadnji četrtini, za odločilni met pa mu je podal Dončić.

Luki sta le podaja in skok zmanjkala do trojnega dvojčka. Blestel je s 37 točkami, dobrih 22 sekund pred koncem je popeljal Mavse v vodstvo, ob odločilni akciji pa je podal, ko so ga podvajali. "Zaupam soigralcem. Vem, da znajo zadevati. Če me podvajajo, moram poiskati soigralca, ki je v boljšem položaju, oziroma tistega, ki bo imel odprt met. Dinwiddie je še enkrat zadel odločilen met. Zdaj se že ponavljam – je izjemen igralec. Zares vrhunski košarkar, ki nam je v veliko pomoč in res velika okrepitev za nas," je po tekmi dejal Dončić, ki se je šestič srečal z Dragićem. Četrtič zapored – dvakrat proti Miamiju in po enkrat proti Torontu ter zdaj Brooklynu – se je uspeha veselil mlajši slovenski zvezdnik.

Na prvih dveh medsebojnih srečanjih se je zmage tedaj z Miamijem veselil Goran Dragić, zdaj pa je že četrtič zapored zmagal Luka Dončić. Foto: Reuters

Tudi Goran je odigral zelo dobro, prikazal je celo najboljšo predstavo, odkar igra za Netse, in bil z 21 točkami za Kevinom Durantom (23), ki je bil tako kot Luka izbran za najboljšega igralca preteklega tedna, drugi strelec domače zasedbe, ki je klonila po štirih zaporednih zmagah. Mavsi so na zadnjih 17 tekmah zmagali 14-krat. Brooklyn, ki ima kar nekaj težav z odsotnostmi košarkarjev, je igral brez Kyrieja Irvinga, ki ni cepljen. Dan pred obračunom z Dallasom je odlični branilec v Orlandu dosegel kar 60 točk.

Dončić do polčasa s 24 točkami, Dragić s 14 v drugi četrtini

Oba slovenska košarkarska asa sta začela v prvi peterki. Dragić je v uvodnem napadu podal Andreju Drummondu za prvi točki, na drugi strani pa je bil takoj uspešen Dončić, ki je nato vpisal še prvo podajo, ko je našel Dwighta Powlla. Luka je v tretji minuti zadel svojo prvo trojko, kljub dobremu začetku 23-letnega Ljubljančana pa je pobudo prevzel Brooklyn. Na krilih Duranta je ob koncu desete minute prvič povedel z dvomestno prednostjo. Odgovoril je Dončić s trojko z velike razdalje, 30:23 pa je bil tudi rezultat po uvodnih 12 minutah. V prvi četrtini je Luka v statistko vpisal 12 točk, dodal pa je še tri skoke in dve podaji. Durant je bil razigran z devetimi točkami, Drummond pa je osmim točkam dodal kar deset skokov.

Dragić se v osmih minutah uvodne četrtine ni vpisal med strelce, je pa v 15. minuti zadel dva prosta meta. Takoj zatem je bil uspešen še iz igre prek Davisa Bertansa, od naslednjih 16 točk Netsov pa jih je 35-letni Ljubljančan dal kar 14. Prednost gostiteljev je povišal na +12, takoj po vrnitvi v igro pa je bil natančen tudi Dončić. Luka je tudi v drugi četrtini dodal 12 točk. Dvakrat je zadel izza črte prek Drummonda, vmes je domačega centra še lepo zavrtel pod obročem in Dallas približal na le točko zaostanka. Mavsi so imeli napad za vodstvo, vseeno pa je na odmor Brooklyn odšel s prednostjo 61:58.

Velika vrnitev Dallasa v zadnji četrtini

Gostje so po Dončićevi podaji Powllu, ki je nato zadel še dodatni prosti met, takoj na začetku drugega dela izenačili, v četrti minuti nadaljevanja pa jih je Jalen Brunson popeljal v vodstvo. Luka je v 29. minuti izenačil na 70, sledila pa je domača serija 9:0. Prekinil jo je z uspešnim prodorom Dončić, ki je tedaj končal več kot tri minute dolg strelski post gostov. Prvi zvezdnik Dallasa je v tretji četrtini vpisal novih devet točk. Netsi so nadaljevali udarno in Kessler Edwards je s trojko 15 minut pred koncem priigral 12 točk naskoka. Ducat točk je bila tudi domača zaloga pred zadnjo četrtino (91:79).

Ko se je zdelo, da imajo gostitelji tekmo pod nadzorom, pa je Dallas zadnjo četrtino odprl z delnim izidom 9:0. Razigral se je Dinwiddie. Mavsi so naredili nato še serijo 7:0 in tri minute pred koncem so z dvema prostima metoma Maxija Kleberja povedli (102:104). Na drugi strani je bil takoj zatem uspešen Dragić, Dončić pa je rojaku odgovoril z natančnim metom iz obrata prek njegove roke. Akcijo je prvi mož Dallasa ponovil 23 sekund pred koncem, ko je zadel za gostujoče vodstvo s 110:108. Hitro je na drugi strani napad končal Durant, ki je bil med Dinwiddijem in Dorianom Finneyjem-Smithom natančen za tri. Natanko deset sekund je ostalo gostom za napad za zmago. Dončić je začel akcijo, ko so ga gostitelji podvajali, je podal Dinwiddieju, ta pa je zadel trojko za veliko zmago.