Dončić je v prvem polčasu dosegel 24 točk in odlično vodil igro Dallasa, ki tokrat ni popustil v končnici. Na 34. zaporedni tekmi je presegel mejo 20 točk in izenačil najdaljši niz v zgodovini Dallasa. To je pred njim v statistiko vpisal le še Mark Aguirre v sezoni 1983/84. Na tretjem mestu te klubske lestvice je Dirk Nowitzki, ki je 20 točk in več dosegel na 31 zaporednih tekmah leta 2006. Foto: Reuters

29. oktobra je Dallas izgubil na domačem parketu proti Oklahomi s 111:117 kljub trojnemu dvojčku Dončića. Gilgeous-Alexander je z 38 točkami zrežiral preobrat v zadnji četrtini, v podaljšku pa so bili boljši gostje.

Dončić in Gilgeous-Alexander poskrbela za spektakel

Tudi tokrat se je Oklahoma izkazala za žilavega tekmeca. Gostitelji so zadeli kar 22 trojk iz 54 poskusov, ob odmoru so si priigrali 14 točk naskoka (66:52), vendar so se morali vse do zadnjih sekund pošteno potruditi za 14. zmage sezone.

Dončić je imel tokrat veliko pomoč ostalih ostrostrelcev. Spencer Dinwiddie je prispeval 20 točk in 10 podaj (prvi dvojni dvojček sezone), Tim Hardaway pa je zadel šest trojk. Manjkala sta Josh Green in Davis Bertans, Kemba Walker pa ni dočakal debija v domači dvorani.

Grafiko zagotavlja sofascore.com
Shai Gilgeous-Alexander je bil znova neustavljiv. Na dveh tekmah v American Airlines Centru v tej sezoni je dosegel skupaj 80 točk. Foto: Reuters

Gostitelji po izjemnem startu hitro popustili
Mavericksi so sijajno odprli srečanje, po treh minutah in pol so povedli z 12:0, potem ko sta Dončić in Dorian Finney-Smith zadela izza črte. Gostje so se nato zbrali in v zadnjih dveh minutah prve četrtine uprizorili preobrat. Luguentz Dort je zadel trojko, nato pa je dve zapored prispeval še Isaiah Joe. Oklahoma je z delnim izidom 11:4 prevzela vodstvo po 12 minutah (23:28).

Hardaway s serijo trojk zagotovil lepo prednost ob odmoru
Dončić je s 13 točkami odšel na klop, na začetku druge četrtine pa so Maxi Kleber, Frank Ntilikina in Reggie Bullock s trojkami hitro izničili zaostanek. Hardaway se je razigral sredi druge četrtine, ko je zadel štiri trojke. Dončić je do odmora zbral že 24 točk, 7 skokov in 4 podaje, Dallas pa je imel ob odmoru 14 točk naskoka (66:52).

Tim Hardaway je blestel v drugi četrtini, ko je zadel štiri trojke. Foto: Reuters

Gilgeous-Alexander držal goste v igri vse do zadnje pol minute
Gilgeous-Alexander je v zadnjih dveh minutah tretje četrtine nanizal 11 točk in Oklahoma je bila tudi po 36 minutah še vedno nevarno blizu (97:90).

Dončić je počival prvih šest minut zadnje četrtine, Mavericksi pa so uspeli držati prednost okoli 10 točk. Ko je najboljši strelec Lige NBA s šestimi točkami povišal na 119:108 minuto in pol pred koncem se je zdelo, da so gostje v izgubljenem položaju. S pokrivanjem po celotnem igrišču je Oklahoma izsilila dve napaki, Dinwiddie in Dončić sta izgubila žogo. Izjemni Gilgeous-Alexander je dosegel štiri točke in še podal do Dariusa Bazleyja, ki je z zabijanjem znižal na 119:114. Bullock je nato zadel dva prosta meta. Oklahoma je imela na voljo še 15 sekund, vendar je Josh Giddey izgubil žogo, ukradel jo je Kleber in ura se je iztekla.

Kidd: Ko se je Oklahoma približala, smo zadeli za tri točke
"Vedno, ko se je Oklahoma približala, smo zadeli za tri točke. Zelo sem srečen, da se nam je odprlo pri metih z razdalje. To je ključ do uspeha," je bil zadovoljen trener Jason Kidd.

Precej bolj resnega obraza je bil trener Oklahome Mark Daigneault: "Odločila je druga četrtina, ko nikakor nismo uspeli zaustaviti njihovega naleta. Izgubili smo priključek in v nadaljevanju nam ni bilo lahko."

Spursi odbili zaključni nalet Clevelanda
San Antonio je premagal Cleveland s 112:111. Spursi v zadnjih dveh minutah niso dosegli točke in Cavaliersi so se približali, Evan Mobley je 37 sekund pred koncem zadel le en prosti met, izenačiti pa mu ni uspelo. Tre Jones je zgrešil in Cleveland je imel zadnji napad. Keldon Johnson je blokiral poskus Donovana Mitchlla, nato pa je Darius Garland zgrešil trojko ob pisku sirene.

Pri Spursih je Josh Richardson zbral 24 točk, petkrat je bil natančen izza črte. Tudi 28 točk Mitchlla ni pomagala Cavaliersom, ki so zelo slabo metali za tri točke (5/23).

11 trojk Lillarda za gladko zmago Portlanda
Damian Lillard je izenačil klubski rekord z enajstimi trojkami, zvezdnik je bil z 38 točkami najzaslužnejši za zmago Portlanda nad Minnesoto s 133:112. V zadnji četrtini sploh ni več stopil na parket, saj je prednost narasla na 27 točk.

Paul George je bil zelo motiviran proti najboljši ekipi lige. Foto: Reuters

Clippersi gladko odpravili Boston
LA Clippersi so odpravili Boston s 113:92 v Crypto.com Areni. Najboljša ekipa lige je bila popolnoma razglašena, izgubila je vse četrtine. Celticsi so zadeli le devet trojk iz 39 poskusov.

Jaylen Brown je dosegel 21 točk, a je zgrešil štiri proste mete (2/6) in tudi pet trojk (1/6). Tudi Jayson Tatum je imel slab strelski večer (20 točk, 7/20 iz igre). Še najbolj izkazal se je rezervist Malcolm Brogdon z 18 točkami.

Clippersi so odlična ekipa, ko sta razigrana Paul George in Kawhi Leonard. Veliko tekem sta izpustila zaradi poškodb, tokrat pa sta bila zelo motivirana. George je bil najboljši strelec tekme s 26 točkami, a ni imel dobrega meta iz igre (8/22). Dvakratni MVP finalnih serij Leonard je zgrešil le dva meta (10/12), zbral je 22 točk in 9 skokov.

Boston bo imel popravni izpit že v torek v isti dvorani, ko se bo srečal z LA Lakersi. To bo obračun najuspešnejših franšiz v zgodovini Lige NBA, oba kluba imata pod stropom 17 šampionskih praporjev.

Tekme 12. decembra:
DALLAS – OKLAHOMA CITY
121:114 (23:28, 43:24, 31:38, 24:24)
Dončić 38 (13/27 iz igre, 3/10 za tri, prosti meti 9/10), 11 skokov in 8 podaj v 37 minutah, Hardaway (6/14 za tri) in Dinwiddie (4/8 za tri in 10 podaj) po 20, Bullock 12 (3/4 za tri), Finney Smith 9, Kleber in Wood po 8, Ntilikina 6; Gilgeous Alexander 42 (14/23 iz igre, 1/2 za tri, prosti meti 13/13), Williams 17, Giddey 14, Joe (4/7 za tri) in Dort po 12, Robinson Earl 6, Mann 5, Bazley 4, Omoruyi 2.

INDIANA – MIAMI 82:87
Hield 19 (3/7 za tri), Nembhard 18, Turner 15 in 13 skokov; Adebayo 22 in 17 skokov, Butler 20 (8/16 iz igre).

WASHINGTON – BROOKLYN 100:112
Barton 22 (4/8 za tri), Porzingis (7/11 iz igre) in Kuzma (4/10 za tri) po 20; Durant 30 (11/17 iz igre, 3/6 za tri) in 9 skokov, Irving 24 (7/17 iz igre), Warren 12.

MEMPHIS – ATLANTA 128:103
Jones 22 (4/7 za tri) in 11 podaj, Brooks 18 (5/7 za tri), Aldama 16, Morant ni igral; Hunter 19, A. Holiday 15, Young, Murray, Bogdanović in Capela niso igrali.

SAN ANTONIO – CLEVELAND 112:111
Richardson 24 (5/7 za tri), K. Johnson 21 (8/25 iz igre, 1/6 za tri), Vassell 16, Jones 15; Mitchell 28 (12/24 iz igre), LeVert 23 (9/13 iz igre), Garland 18, Mobley 17 in 13 skokov.

PORTLAND – MINNESOTA 133:112
Lillard 38 (11/17 za tri), Grant 24, Nurkić (16 skokov) in Sharpe po 16; Russell 23 (9/19 iz igre), Nowell in Edwards po 17, Gobert 16 in 20 skokov.

LA CLIPPERS – BOSTON 113:93
George 26 (822 iz igre, 2/5 za tri), Leonard 25 (10/12 iz igre, 2/3 za tri) in 9 skokov, Morris 13, Lennard 12; Brown 21 (9/15 iz igre, 1/6 za tri, proszti meti 2/6), Tatum 20 (7/20 iz igre) in 11 skokov, Brogdon 18.