Dončić je dosegel prvih pet točk v podaljšku in tlakoval Lakersom pot do zmage. Foto: AP
Dončić je dosegel prvih pet točk v podaljšku in tlakoval Lakersom pot do zmage. Foto: AP

Zadnjič sta se ekipi pred današnjim večerom pomerili 1. februarja, Lakersi so bili boljši s 128:112 v znamenitem Madison Square Gardnu. Ko so bili na večerji po tekmi, so izvedeli za menjavo igralcev z Dallasom. Dončić je prišel v Los Angeles in hitro se je ujel s soigralci.

Znova je bil najboljši strelec Jezernikov. Na parketu je bil kar 43 minut, met še vedno ni bil pravi (9/23), zadel je štiri trojke v 12 poskusih. V statistiko je dodal še štiri ukradene žoge in pet izgubljenih. Dosegel je prvih pet točk v podaljšku za vodstvo s 104:99.

Grafiko zagotavlja <a href='https://www.sofascore.com' target='_blank'>sofascore.com</a>
Grafiko zagotavlja sofascore.com

Brunson po imenitni predstavi odšepal v garderobo v podaljšku
Izjemen večer je imel nekdanji Dončićev soigralec v Dallasu Jalen Brunson, ki je nasul 39 točk. Pri prodoru pod obroč si je minuto in 23 sekund pred koncem podaljška zvil gleženj. Ni mogel več normalno hoditi, a je stisnil zobe, zadel dva prosta meta in izenačil na 107:107, nato pa odšepal v garderobo. Brez motorja ekipe Knicksi niso imeli več prave ideje v napadu in Lakersi so s štirimi prostimi meti LeBrona Jamesa potrdili 40. zmago v sezoni.

Vincent končno naravnal roko
Še vedno je poškodovan Rui Hačimura, vrnil pa se je Austin Reaves, ki je manjkal na zadnjih dveh tekmah. Zelo se mu je poznalo, da še ni popolnoma pripravljen (2/13 iz igre, 1/7 za tri). Gabe Vincent je zadel vse štiri mete za tri točke, tudi novinec Dalton Knecht je bil trikrat natančen izza črte.

Odličen start Dončića
Dončić je odprl tekmo s trojko po koraku nazaj. Že v 5. minuti je zbral 10 točk in Lakersi so povedli s 16:7. Brunson je hitro vrnil Knickse v igro in po prvi četrtini je prednost Jezernikov znašala le štiri točke (31:27).

Jalen Brunson je bil znova gonilo igre Knicksov. V zadnji minuti in pol podaljška se je zelo poznalo, da je manjkal zaradi zvina gležnja. Foto: AP
Jalen Brunson je bil znova gonilo igre Knicksov. V zadnji minuti in pol podaljška se je zelo poznalo, da je manjkal zaradi zvina gležnja. Foto: AP

Knicksi s hitro igro blesteli v drugi četrtini
Landry Shamet, Josh Hart in Cameron Payne so bili na začetku druge četrtine natančni izza črte in New York je z delnim izidom 11:1 prevzel vodstvo (32:38). Razigral se je tudi OG Anunoby, ki je zadel dve trojki.

Lakersi so zgrešili številne odprte mete, Knicksi pa so krenili v hiter napad in zlahka zaključevali akcije. Po košu Mikala Bridgesa so si priigrali že 12 točk naskoka tri minute pred glavnim odmorom (42:54). Dončić je z dvema prostima metoma tik pred koncem prvega polčasa znižal na 51:60. Ljubljančan je bil najboljši strelec prvega dela z 18 točkami, a so imeli gostje precej več razigranih posameznikov.

Prednost New Yorka narasla na 13 točk
Brunson je bil neustavljiv tudi na začetku drugega polčasa. Prednost New Yorka je sredi tretje četrtine narasla že na 13 točk (61:74). Knecht je s trojko ob pisku sirene za konec tretje četrtine znižal na 76:84 in napovedal napete zadnje minute.

Jezerniki z odlično obrambo in s serijo trojk izničili zaostanek
V zadnji četrtini so Jezerniki precej bolj zavzeto igrali v obrambi. Tekma je spominjala na obračun v končnici, tudi gledalci so se vživeli in vse bolj glasno spodbujali svoje ljubljence. Dončić je bil pravi ideolog na parketu. Najprej je našel Vincenta, ki je zadel trojko z levega kota, v naslednji akciji je zaposlil Jaxsona Hayesa za atraktivno zabijanje, nato pa je podal še do Jamesa, ki je znižal na 90:91.

Slavni režiser Spike Lee ne zamudi nobene tekme v Madison Square Gardnu, tokrat pa je obiskal tudi Los Angeles. Večino tekme je bil zelo dobre volje, v podaljšku pa se je nekajkrat lahko le prijel za glavo. Foto: AP
Slavni režiser Spike Lee ne zamudi nobene tekme v Madison Square Gardnu, tokrat pa je obiskal tudi Los Angeles. Večino tekme je bil zelo dobre volje, v podaljšku pa se je nekajkrat lahko le prijel za glavo. Foto: AP

40-letni zvezdnik, ki je v torek presegel 50.000 točk v karieri v Ligi NBA (redni del in končnica skupaj), je z novo trojko minuto in 50 sekund pred koncem poskrbel za izenačenje na 96:96. Tudi Vincent je bil še tretjič natančen izza črte za vodstvo z 99:96. Knicksi so vse stavili na Brunsona, ki je s košem in dodatnim prostim metom 46 sekund pred koncem rednega dela izenačil na 99:99.

Hart ni prehitel sirene
Dorian Finney-Smith in James nista bila natančna pri poskusih za tri točke. Knicksi so imeli devet sekund za zadnji napad. Lakersi so odlično pokrili Brunsona, ki je podal do Josha Harta. Nekdanji košarkar Lakersov je dosegel koš, a je bil nekaj stotink prepozen. Tudi ogled posnetka je pokazal, da je imel žogo še v rokah pri prodoru, ko se je že oglasila sirena.

Luka sijajno odprl podaljšek
Dončič je udarno odprl podaljšek. Najprej je zadel s štirih metrov, nato pa je dvignil navijače na noge s trojko z leve strani za 104:99. Brunson je držal Knickse v igri z osmimi točkami v podaljšku. Pri prodoru stopil na nogo Reavesa in si zvil gleženj. V velikih bolečinah je zadel oba prosta meta minuto in 24 sekund pred koncem (107:107).

Dončić se je veselil pomembne trojke v podaljšku. Foto: AP
Dončić se je veselil pomembne trojke v podaljšku. Foto: AP

Po poškodbi Brunsona Knicksi brez idej v napadu
Ko je odšepal v garderobo, New York ni imel prave zamenjave. Miles McBride in Hart nista bila natančna, Lakersi pa so vseh šest točk dosegli s črte prostih metov, Hayes je zadel dva, James pa štiri. Deset sekund pred koncem podaljška je Anunoby znižal na 111:109, vendar je zgrešil dodatni prosti met in možnosti za preobrat ni bilo več.

V soboto se obeta spektakel v Bostonu
V noči s sobote na nedeljo se bosta v TD Gardnu v Bostonu srečali najuspešnejši ekipi v zgodovini Lige NBA. Celticsi bodo gostili Lakerse. Obe ekipi sta v odlični formi in obeta se pravi spektakel.

V Los Angelesu so Knicksi začeli turnejo na Zahodu. Še tri tekme bodo igrali v Kaliforniji, že v petek bodo gostovali v modernem Intuit Domu v Inglewoodu pri Clippersih.

Vragolije Curryja v Barclays Centru
Stephen Curry je bil razred zase v Barclays Centru. S 40 točkami je zrežiral zmago Golden Stata nad Brooklynom (119:121).

Izkazal se je tudi s spektakularnim metom za tri točke. Nekaj sekund pred koncem prvega polčasa je Curry dobil žogo s hrbtom proti košu in eno nogo v logotipu sredinskega kroga mrežic, se obrnil in takoj vrgel proti košu. Preden je žoga dosegla cilj in se je čas iztekel, je 36-letnik stekel z igrišča – 0,3 sekunde pred sireno za glavni odmor. Občinstvo ga je pospremilo s stoječim aplavzom.

Bojevniki so na koncu slavili, čeprav so vmes zaostajali že za 22 točk. Curry je zadel sedem trojk.

White nasul Orlandu 44 točk
Orlando je doživel še peti poraz zapored. Tokrat je na domačem parketu moral priznati premoč Chicagu (123:125). Pri Bikih je s 44 točkami blestel Coby White, sedemkrat je bil natančen izza črte.

Gladka zmaga prvakov
Boston je s 123:105 odpravil Philadelphio v obračunu močno oslabljenih ekip. MVP lanskega finala Jaylen Brown, Jrue Holiday, Kristaps Porzingis in Al Horford so počivali pri prvakih. Joel Embiid, Paul George, Kyle Lowry, Eric Gordon in Tyrese Maxey so manjkali pri Sixersih.

Jayson Tatum je zbral 35 točk in sedem skokov, Payton Pritchard je k zmagi dodal 19 točk. Celticsi so dobili vsa štiri srečanja proti SIxersom v tej sezoni.


Tekme 6. marca:
LA LAKERS – NEW YORK
* 113:109 (31:27, 20:33, 25:24, 23:15)
Dončić 32 (9/23 iz igre, 4/12 za tri, prosti meti 10/12), 12 podaj in 7 skokov v 43 minutah, James 31 (11/23 iz igre, 2/8 za tri), 12 skokov in 8 podaj v 44 minutah, Vincent 12 (4/4 za tri), Knecht 11 (3/7 za tri), Reaves (2/13 iz igre, 1/7 za tri) in Hayes po 8, Jemison 7, Finney Smith in Vanderbilt po 2; Brunson 39 (13/26 iz igre, 1/7 za tri, prosti meti 12/13) in 10 podaj, Anunoby 20 (4/11 za tri), Hart 18 in 10 skokov, Towns 12 (3/13 iz igre, 1/6 za tri) in 14 skokov, Bridges in Robinson po 6, Shamet 5, Payne 3.
* - po podaljšku

ORLANDO – CHICAGO 123:125
Banchero (5/15 iz igre, 0/5 za tri) in Anthony po 20, Caldwell Pope 19 (8/10 iz igre, 2/4 za tri), F. Wagner 18 (6/17 iz igre); White 44 (16/28 iz igre, 7/15 za tri), Jones 20, Giddey 19 (6/14 iz igre), 13 skokov in 9 podaj.

ATLANTA – INDIANA 124:118
Niang 24 (10/15 iz igre, 4/8 za tri), Young 22 (7/17 iz igre, 1/5 za tri) in 16 podaj, Okongwu 20 (7/8 iz igre) in 13 skokov; Siakam 35 (12/18 iz igre, 3/5 za tri) in 9 skokov, Nesmith 21 (8/15 iz igre, 4/9 za tri), Turner 17 in 9 skokov, Nembhard 15 in 10 podaj.

BOSTON – PHILADELPHIA 123:105
Tatum 35 (14/23 iz igre, 5/11 za tri), Pritchard 19 (4/8 za tri), Scheierman 15 (3/7 za tri), White in Craig po 12, Brown, Holiday, Porzingis in Horford niso igrali; Oubre 27 (9/20 iz igre, 3/5 za tri), Walker 17 (5/10 za tri), Edwards 14, Embiid, George, Lowry, Maxey in Gordon niso igrali.

BROOKLYN – GOLDEN STATE 119:121
C. Johnson 26 (9/16 iz igre, 3/7 za tri), Thomas 23 (8/18 iz igre), Martin 17 (3/6 za tri); Curry 40 (12/20 iz igre, 7/13 za tri), Butler 25 (7/13 iz igre, prosti meti 10/10), Payton 16, Moody in Post po 10.

NEW ORLEANS – HOUSTON 97:109
Murphy 26 (9/15 iz igre, 3/8 za tri), Williamson 20 (5/15 iz igre) in 10 skokov, McCollum 13 (3/6 za tri); Sengun 22 (11/14 iz igre) in 8 podaj, A. Thompson 21 (10/13 iz igre) in 11 skokov, Eason 20 (4/8 za tri), Smith Jr. 16, Brooks 14.


Tekme 7. marca:
CHARLOTTE – CLEVELAND
TORONTO – UTAH
DALLAS – MEMPHIS
MIAMI – MINNESOTA
OKLAHOMA CITY – PORTLAND
DENVER – PHOENIX
SACRAMENTO – SAN ANTONIO
LA CLIPPERS – NEW YORK


Vzhodna konferenca:                    
CLEVELAND CAVALIERS *   62 52 10  83,9 
BOSTON CELTICS          63 45 18  71,4 
NEW YORK KNICKS         62 40 22  64,5 
MILWAUKEE BUCKS         61 36 25  59,0 
INDIANA PACERS          61 35 26  57,4 
DETROIT PISTONS         63 35 28  56,6 
-------------------------------------- 
MIAMI HEAT              61 29 32  47,5 
ATLANTA HAWKS           63 29 34  46,0 
ORLANDO MAGIC           64 29 35  45,3 
CHICAGO BULLS           63 25 38  39,7 
-------------------------------------- 
BROOKLYN NETS           62 21 41  33,9 
PHILADELPHIA 76ERS      62 21 41  33,9 
TORONTO RAPTORS         62 20 42  32,3 
CHARLOTTE HORNETS       61 14 47  23,0 
WASHINGTON WIZARDS      61 12 49  19,7 
Zahodna konferenca:                    
OKLAHOMA CITY THUNDER   62 51 11  82,3 
LOS ANGELES LAKERS      61 40 21  65,6 
DENVER NUGGETS          62 40 22  64,5 
MEMPHIS GRIZZLIES       62 38 24  61,3 
HOUSTON ROCKETS         63 38 25  60,3 
GOLDEN STATE WARRIORS   63 35 28  55,6 
-------------------------------------- 
MINNESOTA TIMBERWOLVES  64 35 29  54,7 
LOS ANGELES CLIPPERS    62 33 29  53,2 
SACRAMENTO KINGS        61 32 29  52,5 
DALLAS MAVERICKS        63 32 31  50,8 
-------------------------------------- 
PHOENIX SUNS            62 29 33  46,8 
PORTLAND TRAIL BLAZERS  63 28 35  44,4 
SAN ANTONIO SPURS       60 26 34  43,3 
NEW ORLEANS PELICANS    63 17 46  27,0 
UTAH JAZZ               62 15 47  24,2