Luka Dončić si je hitro nabral tri osebne napake. V zadnji četrtini je prevzel odgovornost, a so gostitelji v končnici zelo dobro odigrali v obrambi. Foto: Reuters

Ljubljančan, ki bo v ponedeljek praznoval 23. rojstni dan, je tri minute in 12 sekund pred koncem poskrbel za zadnje vodstvo Mavericksov na tekmi (105:107). Gostitelji so srečanje v Vivint Areni končali z delnim izidom 9:2. Dončić je zgrešil vse štiri mete v zadnjih treh minutah, trikrat je poskusil izza črte iz zares težkih položajev.

Donovan Mitchell je bil najboljši strelec tekme s 33 točkami, zadel je sedem trojk (rekord kariere). Pri Mavericksih je Dwight Powell dosegel 22 točk (rekord sezone). Zelo dobro predstavo sta prikazala tudi oba košarkarja, ki sta prišla v menjavi igralcev zadnji dan prestopnega roka, ko je Kristaps Porzingis odšel v Washington. Spencer Dinwiddie je zbral 20 točk, nekdanji ostrostrelec Olimpije Davis Bertans pa 17 (5/8 za tri).

Donovan Mitchell je bil najboljši strelec tekme v Vivint Areni s 33 točkami. Foto: Reuters

Na zadnji tekmi pred odmorom za tekmo vseh zvezd so izbranci Quina Snyderja doživeli grenek poraz v Los Angelesu. Zapravili so 12 točk prednosti v zadnjih šestih minutah proti Lakersom. LeBron James je z izjemno predstavo zrežiral preobrat. Tokrat so končnico srečanja odigrali brezhibno, blestel je tudi center Rudy Gobert, ki je zaprl raketo. Francoz se je izkazal s 14 točkami, 17 skoki in tremi blokadami.

Bertans in Powell odlična v prvem polčasu
Mavericksi so odlično končali uvodno četrtino, Bertans je bil dvakrat zapored natančen za tri točke, prehitel je sireno po podaji Dončića (31:34).

Utahu ni uspelo priti do preobrata v drugi četrtini. Dončić si je že štiri minute pred odmorom nabral tri osebne napake. V prvem polčasu polčasu je dosegel 11 točk, blestel je Dwight Powell, ki je zadel vseh šest metov iz igre in bil s 15 točkami najboljši strelec Dallasa. Ob odmoru so imeli Mavericksi sedem točk naskoka (60:67).

V tretji četrtini se je razigral Mitchell in Utah je prevzel vodstvo po 36 minutah (89:86). Na začetku zadnje četrtine je Dončić pet minut počival, Dinwiddie pa je bil dvakrat natančen izza črte (96:99).

Gobert in Bogdanović prevesila tehtnico na stran gostiteljev
Ko se je Ljubljančan vrnil na parket, je nanizal osem točk. Tri minute in 12 sekund pred koncem je zadel trojko z devetih metov za zadnje vodstvo Dallasa (105:107). Gobert je izenačil z zabijanjem po lepi podaji Mika Conleyja. Francoz je nato blokiral poskus Dončića po prodoru, Bojan Bogdanović pa je zadel trojko z desne strani za vodstvo gostiteljev s 110:107. Dončića so podvajali, ni več prišel do izdelanega meta, vsi trije poskusi izza črte v zadnji minuti in pol so bili iz zelo težkih položajev. 11 sekund pred koncem je Gobert spretno potisnil žogo skozi mrežico, zmago pa je z dvema prostima metoma potrdil Conley.

Dončić: Poznam tega sodnika, ne mara me
"Imel sem dober dvoboj z Gobertom. Menim, da je bil nad mano dvakrat storjen prekršek. Ampak poznam tega sodnika, noče piskati prekrška. Ne mara me," je dejal Dončić, ki ga naslednja tekma čaka v noči z nedelje na ponedeljek v Chase Centru v San Franciscu proti Golden Statu.

"Bili smo v položaju za zmago, na gostovanju je vedno težko zmagati, ampak imeli smo priložnost. Vse se je odločalo na koncu. V teh trenutkih moramo opraviti svoje v obrambi in zadeti v napadu. Ponosen sem na boj, ki so ga fantje pokazali," je ocenil trener Dallasa Jason Kidd.

Clippersi dobili tudi tretji mestni derbi
Zelo napeto je bilo tudi v Crypto.com Areni v Los Angelesu, kjer je bil na sporedu tretji mestni derbi sezone med Lakersi in Clippersi. Še tretjič so bili boljši Clippersi (102:105).

Obe ekipi imata težave s poškodbami in sta na mestih, ki vodijo v dodatne kvalifikacije za končnico. Pri Clippersih so poškodovani Kawhi Leonard, Paul George in Norman Powell, pri Lakersih pa Anthony Davis, na parket se je vrnil Carmelo Anthony.

Jezerniki so tri minute pred koncem povedli s 100:95 po polaganju Russlla Westbrooka. Clippersi so končali tekmo z delnim izidom 10:2, oba trenerja sta uporabila možnost pregleda posnetka v zadnji minuti. Sodniki so si skoraj 10 minut ogledovali posnetek akcije Lakersov in opazili, da je LeBron James stopil v avt. Na drugi strani je Reggie Jackson naredil veliko napako, ko mu žoge ni uspelo pripeljati čez sredino igrišča v osmih sekundah. Lakersi so imeli zadnji napad, a je Anthony zgrešil trojko z devetih metov. Jackson je zadel dva prosta meta, James pa je ob pisku sirene zgrešil trojko iz desnega kota.

James Harden se je hitro ujel s soigralci v Philadelphii. Foto: Reuters

Odličen debi Hardna v dresu Philadelphie
James Harden je debitiral v dresu Philadelphie v Minnesoti. Volkovi so bili nemočni proti razigranim Sixersom (102:133). V Target Centru se je približal trojnemu dvojčku s 27 točkami, 12 podajami in osmimi skoki. Center Philadelphie Joel Embiid je bil najboljši strelec tekme s 34 točkami in 10 skoki.

McCollum nerešljiva uganka za vodilni Phoenix
Za presenečenje večera so poskrbeli košarkarji New Orleansa. Vodilni Pheonix je izgubil proti Pelikanom s 102:117. Zelo se je poznalo, da manjka poškodovani Chris Paul. To je bil šele drugi poraz Sunsov na zadnjih 21 tekmah!

CJ McCollum, ki je prišel iz Portlanda, je bil neustavljiv, nasul je 32 točk. Brandon Ingarm jih je dodal 28.

Tekme 25. februarja:
UTAH - DALLAS
114:109 (31:34, 29:33, 29:19, 25:23)
Mitchell 33 (11/19 iz igre, 7/12 za tri), Bogdanović 18, Conley 15, Gobert 14 (6/6 iz igre) in 17 skokov, Clarkson 13, O'Neale 9, House 6, Forrest 4, Whiteside 2; Dončić 23 (8/24 iz igre, 3/9 za tri, prosti meti 4/4), 11 podaj in 7 skokov v 35 minutah, Powell 22 (9/12 iz igre), Dinwiddie 20 (3/4 za tri), Bertans 17 (5/8 za tri), Bullock 9, Brunson 8, Finney Smith 7, Kleber 3.

CHARLOTTE - TORONTO 125:93
Rozier in Oubre (5/10 za tri) po 23, Harrell 20 in 10 skokov; Barnes 28 (13/18 iz igre), Trent 12.

INDIANA - OKLAHOMA CITY * 125:129
Hield 29 (5/9 za tri), Jackson 17, Smith 16; Gilgeous Alexander 36 (13/24 iz igre), Mann 22, Bazley (10 skokov) in Maledon po 14.