Sofoklis Schortsanitis je bil najboljši strelec tekme v Laškem. Foto: Reuters
Lior Eliyahu
Lior Eliyahu je zgrešil le en met iz igre. Foto: EPA

Zlatorog se je po petih letih vrnil v jadransko ligo. Za uvod je dobil veliko premočnega tekmeca, kar se je pokazalo že v prvi četrtini. Gostje so hitro ušli, izkoristili so številne izgubljene žoge Laščanov in po hitrih protinapadih naredili razliko 16 točk po desetih minutah (19:35). Iz igre so metali kar 86-odstotno.
Laščani proti agresivni obrambi niso imeli prave rešitve. Grega Mali je šele sredi 16. minute dosegel prve točke Zlatoroga iz igre v drugi četrtini (23:45). Ob odmoru je bila prednost 49-kratnih izraelskih prvakov že 23 točk (31:54). V prvem delu so zgrešili le osem metov iz igre.

Drugi polčas le še formalnost
Trener David Blatt, ki je lahko računal tudi na Theodorosa Papaloukasa (v soboto proti Krki zaradi poškodbe kolena še ni igral), je v nadaljevanju v igro poslal tudi vse rezerviste, ki so le še povečali prednost. Prednost je naraščala iz minute v minuto, po koncu tretje četrtine je znašala že 33 točk. Kljub temu so Laščani odločno začeli zadnjo četrtino in naredili delni izid 8:0, kar pa ni veliko pomenilo, da bi gostitelji vsaj nekoliko znižali izid.

Sofoklis Schortsanitis je tako kot v Novem mestu dosegel 18 točk, pod košem ni imel pravega tekmeca. Nezgrešljiv je bil tudi Lior Eliyahu (8/9 iz igre). Rado Trifunović je v igro prav tako poslal vse igralce. Z 11 točkami sta se najbolj izakazala Vladimir Panić in Alen Omić.
Maccabi se v Tel Aviv vrača s popolnim izkupičkom s slovenske turneje, že v četrtek pa ga čaka tekma 3. kroga doma proti Ciboni. Laščani v soboto gostujejo v Stožicah.