Goran Dragić je v 28 minutah v Dallasu dosegel 13 točk. Foto: Reuters
Miamijev center Hassan Whiteside je kraljeval pod košem. Foto: Reuters
Jaylen Brown je zadel odločilno trojko, ki je Bostonu prinesla zmago v Denverju. Foto: Reuters
Kent Bazemore je bil najbolj razpoložen igralec Atlante ob zmagi nad Minnesoto. Foto: Reuters
Victor Oladipo je proti Charlottu dosegel 25 točk. Foto: Reuters
Blake Griffin je v Ligo NBA prodrl leta 2009, ko so ga na naboru Los Angeles Clippersi izbrali prvega. 28-letni krilni center, ki se je kalil na univerzi Oklahoma, je vso kariero preživel pri Clippersih, s katerimi se je dvakrat prebil v polfinale zahoda. V sezoni 2013/14 je moral premoč priznati Oklahoma Cityju (4:2), leto pozneje Houstonu (3:4). V zadnjih dveh sezonah so Clippersi pokleknili pred prvo oviro končnice (Portland, Utah). Foto: Reuters

Edini slovenski košarkar v najmočnejši ligi na svetu je na parketu odigral 28 minut, v katerih je iz igre metal 6/14, svojo statistiko je oplemenitil še s štirimi skoki, tremi podajami in s po eno ukradeno žogo ter blokado.

Najboljši strelec gostov je bil Hassan Whiteside, ki se je ustavil pri 25 točkah, zbral je še 14 skokov. Pri gostiteljih je bil z 20 točkami najbolj razpoložen Harrison Barnes.

Griffin odslej v dresu Detroita
V Ligi NBA najbolj odmeva odhod krilnega centra, petkratnega udeleženca NBA-jeve tekme zvezd, Blaka Griffina iz vrst Los Angeles Clippersov v Detroit. Po poročanju dobro obveščenih ameriških medijev bodo Clippersi za Griffina dobili Tobiasa Harrisa, Averyja Bradleyja, Bobana Marjanovića in izbor v 1. ter 2. krogu nabora. Poleg Griffina v Detroit odhajata še Brice Johnson in Willie Reed.

Miami v zadnji četrtini vodil s +18

Miami je prvo četrtino izgubil s 26:22, nato pa je v drugi in tretji četrtini stopil na plin in zbežal na neulovljivo prednost. Gostje s Floride pravzaprav nikoli niso več zaostajali po Dragićevi ukradeni žogi in trojki Tylerja Johnsona štiri minute in pol pred koncem prvega polčasa. Prednost je počasi, a vztrajno rasla, najvišja je bila +18 šest minut pred koncem, ko je po podaji Bama Adebaya trojko zadel Josh Richardson za 68:86. Vseeno se gostitelji niso predali, v končnici so prednost Miamija z delnim izidom 20:5 stopili na +3 (88:91), a so se gostje rešili. Najprej je 25 sekund pred koncem zadel Dragić, končni izid je z dvema prostima metoma postavil Johnson.

Miami je štirinajstič v zgodovini kluba dobil obe tekmi sezone proti Dallasu, v letošnji sezoni je na svojem parketu Maverickse ugnal s 113:101. Obe ekipi sta se v preteklosti že dvakrat srečali v finalu Lige NBA. Leta 2006 so šampionski prstan osvojili košarkarji Miamija, leta 2011 je bila uspešnejša ekipa iz Teksasa.

Brown prinesel Bostonu zmago
Boston, najboljša ekipa vzhoda, ki je izgubil pet od zadnjih sedmih tekem, je v gosteh v zadnjih sekundah strl odpor Denverja. Zmago jim je 34 sekund pred koncem s trojko iz kota prinesel Jaylen Brown, ki je zadel za 108:111. Gostitelji so prek polaganja Jamala Murrayja zaostanek stopili na -1, štiri sekunde pred koncem so po zgrešenem metu Kyrieja Irvinga imeli celo napad za zmago, a je bil Will Barton s sredine igrišča nenatančen.