Goran Dragić igra v življenjski formi. Foto: Reuters
Marco Belinelli
Prvi strelec tekme v San Antoniu je bil Marco Belinelli (32 točk), a je zgrešil zadnjo trojko. Foto: Reuters
Stephen Curry
Stephen Curry je za dve točki metal 5/7, za tri točke pa 8/15. Foto: Reuters

Drugi športnik Slovenije leta 2013 je iz igre metal 13/22 in za točko popravil svoj osebni rekord. Vsega točka mu je zmanjkala do slovenskega rekorda v najmočnejši ligi na svetu. Rekord 34 doseženih točk drži Beno Udrih.

Vabljeni k branju:
- Pred časom smo na portalu Športni SOS pisali o slovenskih statističnih rekordih v Ligi NBA. Na dnu te novice so osveženi vsi osebni rekordi.
- Pred tekmo razdelili 3.000 Dragićev

V tretji četrtini dosegel kar 15 točk
Memphis, ki je na dnu Jugozagodne divizje, je vajeti igre prevzel v drugi četrtini, ki jo je dobil z 31:15 in na odmor odšel s prednostjo 53:41. Gostitelji so eksplodirali v tretji četrtini (32:16), v tem obdoboju je Dragić dosegel kar 15 točk. A Phoenix je vodstvo izgubil že po dveh minutah zadnje četrtine in dokaj mirno prišel do 14. zmage v sezoni.

Ob koncu tekme odločil Bayless
"Grizlijo gojijo igro, ki nam ne ustreza," je po svojem velikem večeru povedal Dragić in razložil: "Pod obročema imajo kar nekaj visokih igralcev, ki dobro pazijo dogajanje v raketi." Memphis je bil res prepričljivo boljši v skoku (59:40), a ključne poteze je potegnil branilec Jerry Bayless, ki je tekmo začel na klopi, v zadnji četrtini pa je dosegel 13 od svojih 17 točk.

Shumpert popravil Anthonyjev met
Zmage se je veselil drugi Slovenec v Ligi NBA Beno Udrih, ki je z New Yorkom presenetljivo v gosteh premagal San Antonio s 105:101. Odločitev je padla tik pred koncem tekem. Pri izidu 101:101 je Carmelo Anthony zgrešil met za tri točke. Žogo je ujel Iman Shumpert in z nekaj sreče zadel za 103:101. Oba sta bila s 27 točkami prva strelca New Yorka. Na drugi strani je trojko zgrešil Marco Belinelli. Udrih je spet začel v udarni peterki New Yorka, dobro igro je nadgradil z desetimi točkami.

Curry zasečil Miamijeve zvezde
V velikem derbiju večera je Golden State v gosteh nadigral Miami s 123:114. Prvo ime tekme je bil Stephen Curry, ki je na tekmi zbral največ točk (36), podaj (12) in ukradenih žog (4). Zadel je kar osem trojk, toliko kot vsi igralci Miamija na drugi strani. Velik pečat je pustil tudi David Lee (32 točk in 14 skokov). Bojevniki so tako dosegli sedmo zaporedno zmago. Pri Vročici je LeBron James dosegel 26 točk.

Liga NBA, tekme 2. januarja:
PHOENIX - MEMPHIS 91:99
Dragić 33 (met za 2: 11/16, za 3: 2/6), 3 skoki, 7 podaj in 3 ukradene žoge v 38 minutah, Frye 14; Randolph 20, Bayless 17, Davis 16.
SAN ANTONIO - NEW YORK 101:105
Belinelli 32 (met: 12/16), Parker 12; Anthony in Shumpert po 27, Udrih 10 (met: 4/9), 2 skoka in 7 podaj v 32 minutah.
CLEVELAND - ORLANDO 87:81 (podaljšek)
Varejao 18 in 25 skokov, Waiters 17; Davis 16 in 13 skokov, Nelson 14.
MIAMI - GOLDEN STATE 114:123
James 26, Wade 22, Bosh 19, Chalmers 17; Curry 36 in 12 podaj, Lee 32 in 14 skokov, Thompson 16, Barnes 15.
CHICAGO - BOSTON 94:82
Noah 17, 11 skokov in 9 podaj, Boozer 16; Crawford 22, Sullinger in Green po 11.
OKLAHOMA CITY - BROOKLYN 93:95
Durant 24, Jones 11; Williams 29, Pierce 18, Anderson 13.
UTAH - MILWAUKEE 96:87