Dino Murić
Malcolm Armstead
Malcolm Armstead je bil znova najboljši strelec tekme v dvorani Leona Štuklja. Foto: www.alesfevzer.com
Košarkarji Krke porazili Igokeo

Ljubljančani so doživeli že peti zaporedni poraz v Ligi ABA, a tokrat so prikazali zelo solidno igro vse do predzadnje minute.
Murić izgubil živce v najbolj neprimernem trenutku
Pri izidu 72:71 je Dino Murić naredil popolnoma nepotrebno osebno napako nad Nikolo Milutinovom, nato pa še izgubil živce in prejel še tehnično napako. Milutinov je zadel oba prosta meta, Milan Mačvan je dodal prosti met zaradi tehnične napake, nato pa je še Mihajlo Andrić zadel trojko z levega kota in minuto pred koncem so gostitelji povedli z 78:71. Rešitve za zeleno-bele ni bilo več, 7.000 gledalcev v polnem Pionirju pa je bilo navdušenih.
Olimpija vodila ob polčasu

Partizan je na krilih glasnih navijačev sijajno začel, z delnim izidom 9:0 je prevzel pobudo (11:4). Mačvan je nanizal šest točk, Andić je bil natančen izza črte. Hitro sta odgovorila Sasu Salin in Marko Marinović, ki sta zadela za tri točke (13:12). Uvodno četrtino je dobil Partizan s 24:22.
Tudi v drugi četrtini so si gostitelji priigrali majhno prednost (34:28), a so se zmaji hitro vrnili in po trojki Salina celo vodili ob odmoru (38:39).
Črno-beli se nikakor niso uspeli odlepiti
Olimpija je po trojki Gregorja Hrovata še vodila v 28. minuti (44:46), nato pa je tretjo četrtino precej bolje zaključil Partizan, posebej razigran je bil Mačvan in po 30 minutah je bilo 54:50. Tudi v zadnji četrtini se je nadaljevala izenačena tekma, Alen Omić je dve minuti pred koncem poskrbel za zadnje vodstvo Olimpije (70:71). V končnici se je po tehnični napaki Dinu Muriću vse obrnilo v korist Partizana.

Pipan: Sodniki odločili tekmo s tehničnimi napakami
"Čestitke Partizanu za zmago. Mislim, da smo odigrali pravo prvenstveno tekmo, zanimivo za gledalce in izenačeno do zadnje minute. Mislim, da ni bilo potrebe po vsem tem, kar se je dogajalo v zadnji minuti, saj je Partizan odlična ekipa. Sodniki so odločili tekmo s tehničnimi napakami, to res ni bilo potrebno. Sodniki bi se morali bolj koncentrirati, kako bodo sodili v zadnjih dveh minutah tekme, kjer so naredili določene napake, ki so odločile tekmo. Vse to ne pomeni, da Partizan ni zasluženo zmagal tekme. Nikoli ne govorim o sodnikih, ampak tako smo videli dogajanje na parketu. Popraviti moramo določene stvari, borili se bomo dalje in mislim, da s takšno igro, ki smo jo prikazali danes, se nam ni treba nikogar bati," je pojasnil trener zeleno-belih Aleš Pipan.
Krka le okusila slast zmage
Novomeščani so po zmagi nad Olimpijo nanizali tri zaporedne poraze, danes pa so ta niz le prekinili proti predzadnji ekipi lige. Znova je bil razigran Malcolm Armstead, ki je dosegel 19 točk (5/7 za dve in 2/5 za tri), prispeval pa je tudi šest podaj. Pri gostih je Duško Bunić prispeval 14 točk.

Gostitelji, pri katerih je znova zaigral Chris Booker, so v prvem polčasu tekmece lomili s trojkami, v prvih 20 minutah so jih zadeli kar osem. V drugem polčasu so v 22. minuti po košu Armsteada pobegnili že na 53:36.

Toda sledilo je nekaj črnih minut, po katerih so se gostje približali na 55:46, v 29. minuti pa so zaostajali le še 57:52. Na odmor pred zadnjo četrtino so Novomeščani vendarle odnesli 11 točk naskoka po trojkah Mirka Mulalića in Bookerja.

Igokea je zadnjo četrtino začela z delnim izidom 7:0, ki jih je spet približal Dolenjcem, toda ti so nato odgovorili v pravem trenutku in hitro prišli do zanesljivejše prednosti, ki jim je omogočila mirno končnico.