Ljubljanski kapetan je zrežiral preobrat v zadnji četrtini, izsilil drugi podaljšek in v njem skupaj z Edom Murićem priigral odločilno prednost. Zmaji so drugič v sezoni premagali Mego, a po visoki zmagi v Beogradu so se tokrat pošteno namučili. Uspešno so začeli drugo polovico rednega dela jadranske lige, v kateri so z devetimi zmagami tik pod vrhom.

Po prvih desetih minutah, ko so iz sedmih poskusov zadeli kar pet trojk, so gostitelji vodili z 21:15. V drugi četrtini so hitro povedli z dvomestno prednostjo, ko je za 28:17 v protinapadu položil Maik Zirbes. Sledila je serija Mege 21:4, ko so Beograjčani zadeli kar sedem zaporednih trojk. Tudi dve minuti odmora Slavena Rimca nista pomagali in gostje so povedli z 38:32. Nato je v nekaj sekundah pet točk v nizu dal Blažič, Codi Miller-McIntyre pa je zadel izza črte in vrnil Ljubljančane v vodstvo, a na odmor je s prednostjo šestih točk odšla Mega, ko je trojko prek roke Marka Simonovića v zadnji sekundi prvega dela zadel Kendrick Perry, ki je Mego okrepil pred dnevi.

Po minuti in pol nadaljevanja je po trojki Nikole Miškovića Megina prednost narasla na deset (45:55). Potem ko so gostje povedli celo za 11, so se zmaji približali na -3, pred zadnjo četrtino pa so zaostajali za šest (65:71). Številne napake Ljubljančanov v napadu, ko so grešili mete izza črte, kar nekajkrat pa so bili nenatančni pod samim obročem, je Mega s pridom izkoristila in si dobrih šest minut pred koncem priigrala 11 točk naskoka. Olimpija se je na krilih Blažiča in Millerja-McIntyra vrnila v igro in tri minute pred koncem celo povedla. Ob treh točkah naskoka je v zadnji minuti Miller-McIntyre zgrešil trojko, na drugi strani pa je položil Perry (85:84).

Miller-McIntyre je znova prevzel odgovornost, a bil tudi s polrazdalje nenatančen. Do žoge je prišel Blaž Mesiček, ki je prodrl in štiri sekunde pred koncem izsilil osebno napako. Nekdanjemu zmaju se je prvič roka zatresla, v drugo pa je bil uspešen. 3,7 sekunde je še ostalo Ljubljančanom, Miller-McIntyre je žogo podal iz avta, Blažič pa prek rok dveh nasprotnih košarkarjev zadel za 87:85. 0,4 sekunde je imela Mega za zadnji napad. Žogo so gostje spravili pod obroč, tam pa je podaljšek izsilil Megin Marko Simonović, ki ga je pred sezono v Srbijo posodila Olimpija.

Dramatična je bila tudi končnica podaljška. Pet sekund pred koncem je Edin Atić zadel trojko iz težkega položaja, s katero je Mega povedla s 97:94. Toda na drugi strani se je znova izkazal Blažič, ki je še iz težjega položaja izsilil nov dodatek. Odlično je Olimpija odprla drugi podaljšek. Murić je zadel dve trojki, Blažič, ki mu je za drugo iznajdljivo podal za hrbtom, pa je bil natančen na črti prostih metov za vodstvo 107:99, s čimer so Ljubljančani vendarle strli trdožive mladeniče iz Beograda.

V petek je v srbski prestolnici gostovala Krka, ki je morala priznati premoč FMP-ju (84:81), Koper Primorska, ki jo pestijo finančne težave, pa po odhodih treh nosilcev igre in trenerja Jurice Golemca v ponedeljek gosti aktualnega prvaka regionalne lige, Crveno zvezdo, za katero že lahko zaigra Marko Jagodić Kuridža.