Jerel Blassingame in Sasu Salin sta dosegla vsak po 17 točk. Foto: Marin Sušić/Liga ABA
Andrija Žižić, Alen Omić
Izkušeni Splitčan Andrija Žižić je povzročal Ljubljančanom ogromno težav. Na koncu je prispeval 22 točk. Foto: Marin Sušić/Liga ABA

Olimpija je zelo slabo začela tekmo. Zmaji niso našli obrambe za izkušenega Andrijo Žižića. Volkovi so povedli z 8:0, prvi točki pa so gostje dosegli šele v peti minuti, ko je bil uspešen Dražen Bubnić. Nato so Ljubljančani le strnili svoje vrste in v 15. minuti so po protinapadu, ki ga je po podaji Jake Blažiča uspešno zaključil Dino Murić, poravnali izid na 26. Cibona je odgovorila s serijo 15:0. Zmaji niso našli odgovora na zagrebško consko postavitev v obrambi, s hitrimi protinapadi pa so domači košarkarji brez težav polnili ljubljanski koš.

Varovancem Saša Filipovskega je uspel delni izid 9:0, ko so prišli le na štiri točke zaostanka, a so Zagrebčani po zaslugi razigranih Žižića, ki je dosegel 22 točk, in Jerela Blassingama, ki jih je dodal 17 ter odlično vodil Cibonino igro, tekmo mirno pripeljali do konca.

Slaba skok in met Olimpije
Pri Olimpiji, ki ji zdaj ostaja boj za peto mesto, ki vodi v Eurocup, je bil tako rekoč edini razpoloženi igralec Sasu Salin, ki je zbral 17 točk. Vsi drugi so močno razočarali. Cibona je prepričljivo dobila skok (42:28), zelo slab pa je bil tudi ljubljanski met iz igre – 34-odstoten. Pri tem je Blažič iz igre metal 1/10, Teemu Rannikko 1/6, Dino Murić 2/9, Klemen Prepelič pa 2/7.

Cibona, tako kot vsi hrvaški klubi, je brez možnosti za preboj med najboljše štiri. Drugi slovenski predstavnik v ligi Krka v ponedeljek gosti Cedevito.