Vassilis Spanoulis je dosegel 16 točk za zmagovalce. Foto: EPA

Španci so na začetku druge četrtine povedli za devet točk (21:30), a so gostitelji takoj odgovorili s serijo 11:0. Ioannis Bourusis je bil z 12 točkami najzaslužnejši za vodstvo Grkov ob odmoru s 36:35. V tretji četretini se je razigral Nesterovič, ki je hitro dosegel 7 točk (51:42). Priključek z razigranimi gostitelji je držal Sergio Llull (18 točk). Loukas Mavrokefalides je z izjemno trojko od daleč končal tretji del (62:56).

Real je bil na začetku zadnje četrtine popolnoma razbit, Olympiacos je s serijo 10:0 odločil srečanje (72:56). Tudi minuta odmora Ettoreja Messine ni pomagala. Izza črte je bil natančen še Miloš Teodosić, ki je prispeval 15 točk. Končni izid je s trojko postavil Vassilis Spanoulis.

Preostale tekme Evrolige bodo v sredo, ko bo igrala tudi Union Olimpija, in v četrtek.

1. krog, skupina B:
OLYMPIACOS - REAL MADRID
82:66 (17:17, 19:18, 26:21, 20:10)
Spanoulis in Bourousis po 16, Teodosić 15, Nesterovič 11 (5/7 za dve) in 7 skokov v 17 minutah; Llull 18, Suarez 12, Tomić 10.