Drago Pašalić je prispeval 23 točk, ujel je 8 odbitih žog, zbral 4 podaje in tekmo končal s statističnim indeksom 34. Foto: Nebojša Tejić / ABA photo
Dražen Bubnić
Zelo razigran je bil tudi nekdanji košarkar Slovana, Elektre in Zlatoroga Dražen Bubnić. Foto: Nebojša Tejić / ABA photo

Dvoboj dveh slovitih trenerjev Zmaga Sagadina in Svetislava Pešića je torej pripadel slovenskemu strokovnjaku. Gostitelji so hitro po pričetku prevzeli pobudo, Beograjčanom je uspelo obdržati stik z domžalsko vrsto, ki pa je na krilih izjemno razpoloženih Draga Pašalića, ki je tekmo končal s statističnim indeksom 34, dosegel pa je 23 točk, in Dražena Bubnića (21) uspela priti do zaslužene zmage. Klemen Prepelič je pristavil 17 točk. Zvezda je igrala brez najboljšega igralca Adama Morrisona. Manjkala sta tudi centra Petar Popović in Mile Ilić.

Prvo četrtino so dobili Domžalčani s 27:23, ob koncu druge pa so v vodstvo prišli gostje, a je prav ob izteku polčasa za prednost ob odmoru s trojko poskrbel Jure Besedič (43:41). Na začetku drugega dela so si Sagadinovi varovanci priigrali občutnejšo prednost. Po trojki Andreje Milutinovića je Zvezda v zadnji četrtini ujela Helios in se približala le na točko zaostanka (70:69). Sledila je serija Heliosa 8:0, na katero pa Beograjčani niso našli odgovora.

Včeraj je bil odigran slovenski derbi med Krko in Unionom Olimpijo. V razburljivi končnici so bili boljši zmaji (78:80). Laščani so bili blizu prvi zmagi, na koncu je Zagreb v Treh llijah slavil s 85:86.