Uroš Zadnik (levo) je dve sekundi pred koncem postal junak tekme na Kodeljevem. Foto: Pia Nikolič
Geoplin Slovan -  Union Olimpija
Matej Krušič se je izkazal s 16 točkami, Foto: Pia Nikolič
Jure Zdovc
Jure Zdovc ni mogel računati na bolnega Vlada Ilievskega, poškodovanega Kennyja Gregoryja in na Davisa Bertansa, ki je za nekaj dni odpotoval na kamp v ZDA. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Krka edina neporažena ekipa

Slovan je srečanje začel z delnim izidom 5:0, prvo četrtino dobil s 25:20 in v drugi vodil z 28:20 ter 34:26. Rezultat polčasa 38:35 je z zabijanjem postavil Aloysius Anagonye. Prvo vodstvo Olimpiji na tekmi je v 25. minuti z zabijanjem zagotovil Goran Jagodnik (43:44). Dve minuti pred koncem 3. četrtine je Sašo Ožbolt s trojko povišal na 45:53, vendar se varovanci Gašperja Okorna niso dali in pred zadnjim odmorom s prostimi meti znižali na 52:53.
17 točk Djape in Ožbolta
V zadnjih 10 minutah so zmaji največ vodili z 52:58, Matej Krušič je s polaganjem in dodatnim prostim metom izenačil na 58:58, nato pa je Olimpija znova vodila vse do zadnjih sekund. Slabo minuto pred koncem je Ožbolt s trojko zadel za 63:68 in zdelo se je, da bo Olimpija zmagala, vendar je po minuti odmora izza črte vrnil udarec s 17 točkami najboljši strelec Slovana Dalibor Djapa, ki je znižal na 68:69.
Na drugi strani je najbolje razpoloženi košarkar gostov Ožbolt (17) zgrešil za tri, senzacionalno zmago Slovanu pa je prinesel Uroš Zadnik z zadetima prostima metoma dve sekundi pred koncem. Prekršek nad njim za tri proste mete je storil Jagodnik. Ožbolt je ob sireni poskušal z metom s sredine igrišča, a je bil neuspešen.

Liga Telemach za prvaka, 4. krog:

GEOPLIN SLOVAN - UNION OLIMPIJA
70:69 (25:20, 13:15, 14:18, 18:16)
Djapa 17 in 8 skokov, Krušič 16, Lorbek in Blažič po 9; Ožbolt 17, Jagodnik 16, Anagonye 9.
Izjavi po tekmi:
Gašper Okorn, trener Geoplina Slovana:
"Ne glede na to, da je Union Olimpija nastopila brez Kennyja Gregoryja in Vlada Ilievskega, to ne zmanjšuje našega uspeha, zato čestitam svojim fantom. Na koncu smo imeli sicer malo sreče, a ta spremlja hrabre in to smo tokrat bili, saj so igralci pokazali veliko srčnosti ter borbenosti. Nikoli nisem skrival, da tekme z Unionom Olimpijo prinašajo poseben motiv, kar se je pokazalo tudi tokrat, saj so naši košarkarji v nekaterih pogledih, predvsem v obrambi, šli prek svojih zmožnosti. Kljub veliki zmagi ostajamo trdno na tleh in že gledamo na naslednjo tekmo proti Elektri Šoštanj. Če ne bomo sposobni igrati podobno, potem tokrat nismo naredili ničesar."
Jure Zdovc, trener Union Olimpije:
"Povsem zasluženo smo izgubili to tekmo. Pristop ni bil pravi, storili smo neverjetno veliko začetniških napak - tako mlajši kot starejši igralci niso bili zbrani in to se nam je maščevalo. Česa takega ne smemo ponoviti in upam, da je takšna šola prišla v pravem trenutku. Igrali smo brez še vedno obolelega Ilievskega, ahilova tetiva muči Kennyja Gregoryja, Davis Bertans pa se kali na kampu v ZDA. Vse to pa nikakor ne sme biti izgovor, saj razpolagamo z dovolj kakovostno in številčno ekipo. Že proti Zlatorogu moramo pokazati povsem drug obraz."

ZLATOROG - HOPSI
82:77 (18:15, 26:21, 15:25, 23:16)
Panić 22 in 10 skokov, Kovačević 17, Brodnik 12; Mijajlović 17, Vrsaljko in Sviridov po 12.
KRKA - HELIOS DOMŽALE
90:58 (20:19, 19:8, 29:13, 22:18)
Dragić 15, Pavić 11, Djordjević, Krivec in Balažič po 10; Bubnič 13, Mali 11.
Aleksandar Džikić, trener Krke:
"Zadovoljen sem z večjim delom tekme. Košarkarji so opravili svoje delo zelo resno od samega začetka. Izredno je pomembno, da se vsakemu nasprotniku zoperstavimo z maksimalno željo po borbi. Priložnost so tokrat dobili vsi igralci in mislim, da je to dober pokazatelj."

Rado Trifunović, trener Heliosa:
"Naša igra je bila, z izjemo prve četrtine, izredno slaba. Enostavno nismo igrali, kot znamo, zato smo tudi zasluženo tako visoko izgubili, a to ni bil prikaz naših sposobnosti."