Nikos Zisis je takole zadel odločilno trojko. Foto: Reuters
Ibrahim Kutluay, Fatih Solak in Emal Kurtoglu
Ibrahim Kutluay, Fatih Solak in Emal Kurtoglu so se zmage nad Brazilci seveda prešerno veselili. Foto: EPA
Giedrius Gustas
Litovci so bili za več razredov boljši od Katarcev. Tem ni preostalo drugega, kot da nasprotnike ustavljajo tudi z nedovoljenimi prijemi. Mohamed Salem Abdulah je tako Giedriusa Gustasa kar po rokoborsko zagrabil za vrat. Foto: Reuters

Avstralci so v izenačeni tekmi vseskozi držali korak z evropskimi prvaki. Malo pred koncem tretje četrtine so povedli s 55:50 in napovedali še težje delo varovancem Panagiotisa Janakisa. Slednji so se nato le zbudili in obrnili izid (63:60), vendar je na izziv s trojko takoj odgovoril Andrew Bogut, Avstralci pa so kmalu znova ušli na +5 (63:68).

Grkom tedaj ni preostalo drugega, kot da delajo prekrške in upajo na slabo izvajanje prostih metov Avstralcev. Prav to se je zgodilo, Antonios Fotsis je 10 sekund do konca izenačil na 69, Nikos Zisis pa je po izgubljeni žogi postavil končni izid 72:69.

Barbosa zatajil v ključnem trenutku
Podobno tesno je bilo na srečanju med Turčijo in Brazilijo (73:71). Turki so v drugi četrtini vodili že z več kot desetimi točkami in dobili prvi polčas s +6, vendar je Brazilcem ob koncu tretje četrtine uspel preobrat in na zadnji odmor so odšli s prednostjo dveh točk. V napeti končnici je šest sekund pred koncem najboljši strelec Brazilcev Leandro Barbosa (26) zgrešil dva prosta meta, na drugi strani pa je bil Ermal Kurtoglu bolj zbran in povišal na 72:69. Marcelinho Machado je s črte prostih metov znižal na 72:71, Ender Arslan je zadel le enega, Anderson Varejao pa je ob sireni zgrešil met za tri točke.

Litovci pa so brez težav premagali Katar s 106:65.