Boštjan Nachbar je v prvi četrtini zadel tri trojke, dvakrat pa zadel še za dve točki. Foto: Reuters
Rašo Nesterovič
Kapetan Rašo Nesterovič je več podajal, kot pa metal na koš. Foto: Reuters
Beno Udrih
Beno Udrih v enem od svojih značilnih prodorov. Foto: Reuters
Marko Milič
Marko Milič je z zabijanjem končal najbolj duhovito akcijo na tekmi. Foto: Reuters
Sani Bečirovič
Sani Bečirovič je sijajno igral v prvi četrtini, nato pa dobil le še nekaj minut. Foto: EPA

Razplet tekme je bil jasen že po prvi četrtini, ki so jo igralci v belem dobili gladko z 32:15. Razlika je do konca polčasa sicer enkrat padla pod deset, a so Slovenci stvari hitro postavili na svoje mesto. Varovanci Aleša Pipana so v nadaljevanju igrali le toliko, kolikor je bilo potrebno, saj jih že v nedeljo čaka mnogo močnejša Italija. Selektor je priložnost ponudil prav vsem igralcem, med strelce se ni vpisal le Goran Dragič.

Slovenci so se izkazali predvsem pri metu iz razdalje, saj so za tri točke metali izjemnih 55-odstotno (12/22). Vsaj po prvi tekmi sodeč ima reprezentanca še veliko rezerve predvsem v centrskih položajih, saj danes Primož Brezec in Rašo Nestrerovič nista bila pretirano razpoložena. Veseli pa dejstvo, da so naši igralci dobili skok (39:33) proti atletsko močnejši reprezentanci.

Film tekme Slovenija - Senegal
1. četrtina (32:15)
Prvo tekmo slovenske reprezentance na svetovnih prvenstvih je začela peterka Boštjan Nachbar, Sani Bečirovič, Rašo Nesterovič, Goran Jurak in Jaka Lakovič. Že po prvih desetih minutah je jasno, da Slovenija te tekme ne sme izgubiti. To obdobje je minilo v znamenju Boštjana Nachbarja in Sanija Bečiroviča, ki sta skupaj dosegla kar 24 točk. Blestel je predvsem Nachbar, ki je 13 točk (pri čemer je zadel vseh pet metov iz igre).

2. četrtina (16:22)
Tempo slovenske igre je po odhodu Nachbarja in Bečiroviča vidno padel. Met iz igre ni več tako superioren, pa tudi Senegalci so dokazali, da niso po naključju na svetovnem prvenstvu. Selektor Aleš Pipan veliko menja postavo, zaenkrat priložnosti ni ponudil le Željku Zagorcu in Goranu Dragiču.

3. četrtina (31:19)
Slovenski igralci so v tretji četrtini spet postavili stvari na svoje mesto. V tem obdboju se je najbolj izkazal Sašo Ožbolt, ki je dosegel 11 točk (v prvem polčasu pa niti ene). Portorožan je nekajkrat tudi nesebično podal. Rezerva Slovenije je še v igri pod obročem, kamor bi igralci v belem lahko igrali pogosteje.

4. četrtina (17:23)
Selektor Aleš Pipan je pametno odpočil glavne igralce, saj jih že jutri čaka naporna tekma proti Italiji. Sredi zadnje četrtine so Slovenci dosegli najvišjo prednost na tekmi (85:58), ki pa so jo Afričani na koncu le oblažili.