Ayuso je rešetal kitajski koš z meti izza črte. Foto: Reuters
Andrea Pecile, Denis Marconato in Matteo Soragna
Andrea Pecile in Denis Marconato čestitata najboljšemu italijanskemu strelcu Matteu Soragni (15). Foto: Reuters
Jao Ming
Jao Ming je moral predčasno s parketa, kar je bil odločilni trenutek tekme. Foto: Reuters

Azijci so v 32. minuti po seriji košev Jaa Minga povedli s 67:56. Toda Portoričani so na krilih Carlosa Arroya in Eliasa Ayusa pet minut pred koncem izenačili na 69. Ko je moral malo pozneje Ming s 5 osebnimi na klop, je bilo pričakovati zanesljivo zmago Portorika. A Kitajci so se po zapravljenem zadnjem napadu Arroya (76:76) izvlekli v podaljšek, kjer pa brez Minga niso imeli pravih možnosti.

Nov preobrat azzurrov
Italijani so se dolgo mučili s Senegalom, ki je v 25. minuti vodil s 40:30, pred zadnjo četrtino pa imel tri točke prednosti. Osem minut pred koncem je povedel z 51:44, v nadaljevanju pa je Italijanom stekel met za tri točke (Stefano Mancinelli, Andrea Michelori, Marco Mordente) in z delnim izidom 14:0 so ušli na nedosegljivih 58:51. Babacar Cisse in Matteo Soragna sta s trojkama postavila končni izid 64:56.