Primož Brezec je bil s 13 točkami najboljši strelec pri Slovencih. Foto: RTV SLO
Aleš Pipan
Aleš Pipan se zaveda, da njegovi varovanci še niso v pravi formi. Foto: EPA

V prvih 8 minutah je blestel Rašo Nesterovič (8 točk). Sani Bečirovič in Jaka Lakovič sta imela težave z organizatorjem igre Pluto, ki je v prvi četrtini dosegel kar 11 točk, nato pa ga je odlično zaustavil Sašo Ožbolt. Po trojkah Boštjana Nachbarja, Bena Udriha in Ožbolta je Slovenija povedla s 24:15. Ob polčasu je bilo 41:26.

Poljaki, ki še sestavljajo ekipo za evropsko prvenstvo 2007, so v 27. minuti znižali na 44:49. Varovanci slovenskega trenerja Andreja Urlepa so se izkazali z borbeno igro. V zadnji četrtini so Slovenci znali zadržati prednost. Najboljši strelec je bil Primož Brezec s 13 točkami, Nachbar jih je dodal 11, Udrih pa 10.

Pipan pričakuje boljše obrambo
"Tekma je bila idealna priložnost, da smo razbili monotonijo treningov. Videlo se je, da imamo težke noge, zlasti napad ni stekel, kot bi mogel. Vsi igralci so dobili priložnost in zadovoljen sem z njihovim pristopom. Čaka nas še veliko dela, a na srečo imamo pred seboj še dovolj treningov in tekem, da bomo izpilili vse podrobnosti. Že po prihodnjem turnirju v Turčiji pričakujem bolj tekočo igro v napadu in čvrstejšo obrambo," je dejal selektor Aleš Pipan.

Konec tedna nov turnir v Ankari
V četrtek bo reprezentanca odšla v Ankaro, kjer bo na prijateljskem turnirju igrala proti gostiteljem Turkom, Libanonu in Nigeriji. Prihodnji konec tedna bodo Slovenci v Mariboru na turnirju za pokal Alpos gostili Venezuelo, Libanon in Kanado. Sledil bo še turnir v Singapurju, kjer se bodo pomerili z Argentino, Španijo in Srbijo. Slovenija bo svetovno prvenstvo začela 19. avgusta proti Senegalu. V skupini D bo v Saporu igrala še z ZDA, Kitajsko, Italijo in Portorikom.

SLOVENIJA - POLJSKA 76:65 (24:15, 17:11, 16:23, 19:16) Brezec 13 Pluta 17 Nachbar 11 Wojcik 17 Udrih 10 Hyzy 7 Ožbolt 8 Sarzalo 5 Nesterovič 8 Szewczyk 5 Lakovič 6 Roszyk 4 Milič 6 Skibniewski 3 Bečirovič 3 Dylewicz 3 D. Lorbek 3 Koszarek 3 Jurak 2 Tomaszek 1 Joksimovič 2 Zagorac 2 Dragič 1 Slokar 1
Prosti meti: 12/29 15/23 Met za 3 točke: 8/14 4/16 2.500 gledalcev