Dirk Nowitzki je bil kljub ne ravno bleščeči predstavi prvi strelec (14), skakalec (6) in podajalec (5) svoje reprezentance. Foto: Reuters
Pau Gasol in Dirk Nowitzki
Pau Gasol je dobil tudi medsebojni NBA-dvoboj z Dirkom Nowitzkim. Za svojih 16 točk (met 6/8) je potreboval le 21 minut, medtem ko je bil Nemec na parketu 35 minut. Foto: EPA
Prizor s tekme Argentina - Venezuela
Walter Herrmann je Venezueli nasul 25 točk. Foto: EPA
Prizor s tekme Japonska - Panama
Le 180 centimetrov visoki Kei Igaraši je bil z 18 točkami junak Japonske zmage nad panamo. Foto: EPA

Nezaustavljiva je bila branilska naveza Calderon-Navarro (skupaj 38 točk), ki se ji je v drugem polčasu pridružil še prvi zvezdnik moštva Pau Gasol (16). Pri Nemcih sta bila s 14 točkami najučinkovitejša Dirk Nowitzki in Demond Greene.

Vsaj delno maščevanje
Evropski podprvaki so razen v uvodnih minutah vseskozi zaostajali. Na začetku drugega dela so se približali na 51:50, nato so Španci (trojke 11/18) odgovorili z delnim izidom 21:7. V tem delu je nekaj žog izgubil ne preveč razpoloženi Nowitzki, neuspešni pa so bili tudi meti izza črte. Na koncu so Nemci trojke metali 10/29. Španci so se tako vsaj deloma maščevali Nemcem za poraza v polfinalu zadnjega evropskega prvenstva in v četrtfinalu SP-ja leta 2002.

Prvi zmagi SČG-ja in Japonske
Poleg Španije ostaja neporažena v skupini B tudi Angola, ki ni imela večjih težav z Novo Zelandijo. Na svoj račun so prišli tudi domači navijači, saj je Japonska z 78:61 premagala Panamo. V skupini A se je SČG po dveh porazih znesel nad Libanonom (104:57). Argentina se je poigrala z Venezuelo (96:54), Francija pa je že v prvem polčasu zlomila odpor Nigerije (64:53).

Tekme 3. kroga v skupinah C in D bodo na sporedu v torek, ko se bo Slovenija ob 12.30 pomerila z ZDA.