Aleš Pipan s svojo reprezentanco v Mariboru še ni doživel poraza. Foto: Liga UPC Telemach
Marko Milič
V primerjavi s petkovo tekmo (2 točki) je tokrat blestel Marko Milič. Foto: EPA

Udarna slovenska peterka je prvo četrtino dobila prepričljivo s 30:8 in po petkovi tekmi z Libanonom napovedala novo poigravanje mačke z mišjo v Mariboru. Zalomilo se je v drugi četrtini, ki jo je selektor Pipan odigral s peterko Brezec, Slokar, Udrih, Ožbolt in Milič. Južnoameričani, ki so dopoldne klonili proti Kanadi s 108:86, so se približali na le tri točke zaostanka in odšli na odmor z zelo ugodnim izidom (39:34).

Gostitelji si debakla niso privoščili in drugo polovico tekme z razpoloženimi Markom Miličem, Boštjanom Nachbarjem in Sašem Ožboltom dobili z 49:27.