Manu Ginobili je za San Antonio brez zgrešenega meta (4/4) dosegel 10 točk. Dobro minuto pred koncem tretje četrtine je zadel spektakularno trojko za vodstvo s 73:65. Foto: Reuters
Kemba Walker
Strelski rekord petkovega večera v Ligi NBA je uspel Kembi Walkerju, ki je za Charlotte dosegel 40 točk, vseeno pa to ni pomagalo njegovi ekipi - Toronto je zmagal s 111:113. Foto: Reuters

Za Udriha je bila tekma nekaj posebnega, saj je pri San Antoniu doživel najlepše trenutke kariere in v letih 2005 in 2007 osvojil šampionska prstana, ki ga dobi prvak Lige NBA.

Prvi strelec Spursov je bil Pau Gasol, ki je z 21 točkami dosegel rekord sezone. V ključnih trenutkih (potem ko se je Detroit tri minute pred koncem približal na 89:84) je Kawhi Leonard (17 točk) zadel trojko in poskrbel za mirno končnico.

Dvajset trojk Detroita zgrešilo cilj
Andre Drummond
je za Detroit, ki je zadel le pet trojk od 25 poskusov, dosegel 20 točk in 17 skokov.

San Antonio je v rednem delu lanske sezone Lige NBA na domačem parketu izgubil le enkrat (40-1), v novi sezoni pa je po zmagi nad New Orleansom izgubil tri zaporedne tekme v svoji dvorani (Utah, Los Angeles Clippers, Houston). Več kot tri domače tekme zapored San Antonio ni izgubil od leta 2012.

Ovacije za srbskega igralca
Poleg Udriha sta še dva igralca Detroita v preteklosti nosila dres San Antonia: Aron Baynes in Boban Marjanović. Marjanović ni igral, vseeno pa je doživel ovacije, ko so ga pokazali na videozaslonu, saj je bil Srb v lanski sezoni v AT&T Centru zelo priljubljen.

Westbrook zgrešil met za zmago
Los Angeles Clippersi so v gosteh premagali Oklahomo s 108:110. Blake Griffin je prispeval 25 točk, rezervist Jamal Crawford 19. Pri Oklahomi je Russell Westbrook za las zgrešil nov trojni dvojček (29 točk, 14 skokov in 9 podaj), a bolj boli to, da je tri sekunde pred koncem zgrešil met za tri točke.

Vujačić brez točke, Anthony izključen
Isaiah Thomas je ob zmagi Bostona nad New Yorkom (115:87) dosegel 29 točk. Zvezdnik New Yorka Carmelo Anthony (12 točk) je bil ob koncu prvega polčasa zaradi dveh tehničnih napak izključen. Devet minut je odigral Saša Vujačić, ki je zgrešil vse tri mete iz igre.

Nov mejnik Jamesa
Cleveland je po prvem porazu sezone brez večjih težav opravil z Washingtonom (105:94). Kyrie Irving je bil z 29 točkami prvi strelec, LeBron James pa je dodal 27 točk in 10 skokov in postal najmlajši košarkar lige, ki mu je uspelo doseči 27.000 točk.

John Wall (28 točk) je bil pri Washingtonu neustavljiv v prvem polčasu, v drugem pa je prve točke dosegel šele v zadnji tretjini zadnje četrtine.

Prva zmaga Philadelphie v novi sezoni
Philadelphia je po podaljšku s 109:105 ugnala Indiano in končala črn niz oktobrskih in decembrskih porazov, ki se je začel 22. novembra 2013. Od tedaj je Philadelphia izgubila kar 44 zaporednih tekem v teh dveh mesecih. Novinec Joel Embiid je dosegel 25 točk.