Bolgar Hristo Nikolov je bil z 21 točkami najboljši strelec tekme v Zagrebu. Kar 17 jih je dosegel v prvi četrtini. Foto: BoBo

Po izenačenem prvem delu so Ljubljančani v drugi četrtini pri izidu 21:21 naredili delni izid 13:0. Prednosti do konca srečanja niso več izpustili. A kazalo je na gladkejšo zmago zmajev, ki so v 35. minuti po prostih metih Luke Rupnika vodili že z 78:61.

Cibona prišla na - 1
Nato pa se je varovancem Aleša Pipana ustavilo. Cibona je bila z vsakim napadom bližje in dvajset sekund pred koncem je van Oostrum s prostih metov znižal le na točko zaostanka (80:81).

Mirna roka Rupnika in Marinovića
Na Olimpijino srečo je bil s črte prostih metov uspešen tudi Luka Rupnik (80:83). Pet sekund pred koncem je Ivan Siriščević grdo zgrešil za Cibono, na drugi strani pa je Marko Marinović s prostih metov zapečatil usodo domačih. Pri Olimpiji je bil z 21 točkami najučinkovitejši Hristo Nikolov, 15 jih je dodal Rupnik.

Drugi slovenski predstavnik Krka bo v soboto gostil Cedevito.