Maroussi se bo verjetno dobro pripravil na Matta Walsha, ki jim je 29. oktobra v Tivoliju nasul 32 točk, od tega sedem trojk. Foto: MMC RTV SLO
Vladimir Golubović
Vladimir Golubović se počasi prebuja in na tekmi proti Maccabiju je bil med najboljšimi v Olimpijini zasedbi. Foto: Reuters
Union Olimpija - Maroussi
Maroussi je edino zmago do zdaj dosegel prav na parketu v Tivoliju in bo zato podobno kot Union Olimpija lovil priključek k 4. mestu, ki še vodi v Top 16 in na katerem je trenutno Lottomatica z izkupičkom 3-3. Foto: MMC RTV SLO

Vsi igralci (seveda z izjemo Vlatka Ilievskega) so zdravi in bodo v sredo pripravljeni na trd boj ter na revanšo za tivolski poraz v 2. krogu. Na parketu bo tudi novinec v zeleno-belem dresu Američan Curtisu Millage. Dobra popotnica pred odhodom v Grčijo je nedeljska zmaga proti vodilni ekipi Lige NLB Ciboni, slaba pa večne finančne težave Olimpije, o katerih je v pogovoru za MMC nekaj povedal tudi Sani Bečirovič.

Z zmago zapretiti Lottomatici
Jure Zdovc, ki je na četrtkovi tekmi proti Maccabiju bil boj s sodniki in že v drugi četrtini dobil "rdeči karton", zdaj podobno ostrino pričakuje od svojih varovancev: "Če se z Grki ne stepeš, težko računaš na zmago na njihovem igrišču!" Da je tekma ključna, se vsi zavedajo, pri tem pa bo treba za preboj med 16 najboljših evropskih ekip seveda še prehiteti Lottomatico, ki ima že dve zmagi več, vendar je trenutno v krizi.

Oktobrski poraz proti Maroussiju še boli
"Tu ni filozofije. Če hočemo upati na uvrstitev v 2. del, moramo zmagati v Atenah. Upam, da bomo končno eno gostovanje odigrali tako, kot vsi od nas pričakujejo - čvrsto in agresivno v obrambi," pravi Zdovc. Nemanja Aleksandrov, ki je proti Ciboni (10 točk v 15 minutah) le dokazal svojo vrednost, je tudi odločen: "Moramo se oddolžiti Maroussiju za poraz v Tivoliju in seveda ne ponoviti napake iz prve tekme. Tedaj smo dobro igrali vse do zaključka, nato pa nam je zmanjkalo koncentracije!"