Slavje Saše Vujačića po doseženem odločilnem košu. Foto: Reuters
Odkar je prišel v New Jersey, je Saša Vujačić mejo 10 točk presegel na 6 od 9 tekem. Foto: Reuters
Ray Allen je bil z 31 točkami prvi strelec derbija med Bostonom in San Antoniom. Foto: Reuters

New Jersey je niz petih porazov prekinil proti čikaškim Bikom (96:94), ki so pred tem dobili pet tekem zapored. Pri izidu 94:94 je v zadnjem napadu Devine Harris skušal podati do Brooka Lopeza, a je žogo odbil branilec Bullsov C. J. Watson. Prišla je do Vujačića, ki je 5,3 sekunde pred koncem izpod obroča odločil srečanje. Mariborčan je v 28 minutah dosegel 13 točk in zbral 4 skoke.

"To je bila tekma, ki smo jo morali dobiti. Res smo potrebovali tole zmago. Naredili smo nekaj napak, sam sem posilil nekaj metov, toda na koncu se je vse srečno izteklo," je bil seveda zadovoljen Vujačić. Da je Vujačić postal pomemben člen Netsov je potrdil tudi trener Avery Johnson: "Akcijo smo načrtovali za Brooka Lopeza, druga opcija pa je bil Saša. Na srečo je bil ob pravem trenutku na pravem mestu."

22 podaj in 11. trojni dvojček Ronda
Igri Celticsov je poveljeval izjemni Rajon Rondo, ki je z 22 podajami, 12 točkami in 10 skoki dosegel 11. trojni dvojček v karieri. Z razdalje je mrežico rešetal domala nezgrešljivi Ray Allen (met 13/16), ki se je ustavil pri 31 točkah, svoj delež pa sta dodala še Garnettova menjava Glen Davis (23 točk) in Paul Pierce (18).

61-odstotni met Bostona
Pri Spursih, ki so izgubili drugič zapored, a so še vedno v vodstvu (29:6), je bil s 24 točkami najučinkovitejši Manu Ginobili. Tim Duncan in Tony Parker sta jih vknjižila po 18. Celticsi (27:7) so iz igre metali kar 61-odstotno, vendar so si zagrenili življenje 8 sekund pred koncem, ko so pri vodstvu za dve točki zgrešili dva prosta meta. V zadnjem napadu je met Ginobilija blokiral Pierce, Rondo pa je pobral žogo za 10. skok in kompletiran trojni dvojček.

Duncan nezadovoljen z obrambo
"Nismo zadovoljni z našo igro in prav vseeno mi je, kakšen je naš izkupiček zmag in porazov. Nad obrambo, ki jo trenutno igramo, se moramo zamisliti," je bil samokritičen Duncan. Spursi so večer prej klonili v New Yorku in prejeli 128 točk.

Trener Bostona Doc Rivers je poudaril zanimivo dejstvo: "To, da smo iz igre metali 61-odstotno in zmagali le za dve točki, je kar malce strašljivo. Pomislite, doma smo potrebovali 61-odstotni met za tesno zmago. To samo govori, kako dobro moštvo ima San Antonio."

Lakersi dobili ponovitev finala Zahoda
V ponovitvi lanskega finala Zahodne konference so LA Lakersi na gostovanju premagali Phoenix z 99:95. Kobe Bryant je dosegel 24 točk, "dvoštevilčni" pa so bili še štirje Jezerniki. Za Sunse, ki so izgubili 10 od zadnjih 13 tekem, je Goran Dragić v 17 minutah prispeval 5 točk in 4 podaje. Lakersi so dobili skok s 47:31.

NEW JERSEY - CHICAGO 96:94
Humphries 20 in 11 skokov, Harris 18 in 11 podaj, Lopez 14, Vujačić 13 (5/12), 4 skoki v 28 minutah; Rose 21, Deng 17.
PHOENIX - LA LAKERS 95:99
Dudley 21, Carter 13, Dragić 5 (2/4) in 4 podaje v 17 minutah; Bryant 24, Bynum 14, Brown 13, Odom 12 in 10 skokov.
CLEVELAND - TORONTO 105:120
Jamison 32, Sessions in Eyenga po 16; Bargnani 25, Barbosa 22, Calderon 20.
ORLANDO - MILWAUKEE 97:87