Najboljša slovenska košarkarska kluba sta imela generalko za Ligo Abo v torek, ko sta se pomerila v slovenskem superpokalu. Zmagala je Krka s 84:81. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Olimpija je za pot do Kragujevca potrebovala devet ur. Prvi nasprotnik po imenu morda ni tako privlačen, je pa zelo nevaren in se je v primerjavi z lansko sezono (ko je bil v srbskem prvenstvu takoj za Partizanom) še okrepil. Trener Sašo Filipovski bo od svojih varovancev zahteval predvsem trdnejšo obrambo, kot je bila v torek na superpokalni tekmi proti Krki.

Pri madžarskih prvakih tudi nevarna Američana
Državni prvaki bodo nastope v regionalnem košarkarskem tekmovanju začeli z domačo tekmo proti madžarskemu prvaku Szolnoku, ki je dobil povabilo lige (wild card) in bo prvič igral v "jadranski" druščini. Nevarna sta zlasti Američana Clavin Watson in Brandon Gay, v moštvu pa je tudi nekdanji igralec Krke Marton Bader.

Letos bodo dobre igre v Ligi ABA še posebej pomembne, saj si po novih pravilih mesto v Evroligi zagotovita prvi dve moštvi v Ligi ABA, tretjeuvrščeno pa bo igralo v kvalifikacijah. Četrto in peto moštvo bosta igrala v Pokalu Uleb.

Partizan v zadnji četrtini strl Zadar
Prvi tekmi sta bili odigrani že v petek. Prvi favorit lige, Partizan, je v dvorani Pionir pred 5000 gledalci z 81:74 premagal Zadar, potem ko je zadnjo četrtino dobil s 34:21. V 37. minuti je Zadar še vodil, takrat pa je Dragan Milosavljević zadel trojko in beograjsko moštvo je povedlo s 60:59. Sledili sta še trojki Danila Anđušića (za 67:62) in Branislava Đekića (za 70:63), kar je odločilo tekmo.

V obračunu bosanskih ekip je bila Igokea z 69:63 boljša od Širokega.