Valentino Rossi je bil najhitrejši tudi v Barceloni. Foto: epa
Daniel Pedrosa
Daniel Pedrosa je slavil pred domačim pragom. Foto: epa

Drugi v kraljevskem razredu je bil Sete Gibernau, tretji pa Marco Melandri. Domači motorist Gibernau je štartal s 1. mesta in dolgo časa je kazalo na njegovo prvo letošnjo zmago. Tri kroge pred ciljem ga je na ciljni ravnini prehitel Rossi, ki je v svojem 86 nastopu že 47-ič zmagal.

"Štart mi ni najbolje uspel, saj sem padel na 6. mesto. To je bila res sijajna dirka. Sete je bil v odlični formi, vozil je zares hitro in pot do zmage je bila težka. Ne razmišljam še o novem naslovu svetovnega prvaka," je bil zadovoljen Rossi, ki ima sedaj kar 58 točk prednosti pred Melandrijem.

"V prvih krogih je bil motor v optimalnem stanju. Osem krogov pred koncem je začel oddrsavati na zavojih in bil sem brez možnosti proti Rossiju," ni bil preveč razočaran Gibernau, ki je bil zelo motiviran, saj se je ob dirkališču v Barceloni zbralo kar 106.000 gledalcev.

Pedrosa še povečal prednost
V četrtlitrskem razredu je Španec Daniel Pedrosa s četrto letošnjo zmago še povečal prednost v točkovanju svetovnega prvenstva. Pedrosa je začel dirko prvi, v prvem ovinku pa je bil šele deveti. 19-letnik, ki je rojen 15 km od prizorišča dirke, je v 11. krogu izkoristil napako Alexa De Angelisa in Hectorja Barbere ter se povzpel na vrh.

Pasini po drugem krogu ni več popuščal
V razredu do 125 ccm je Mattia Pasini je po dirki za veliko nagrado Kitajske zmagal drugič letos in prevzel vodstvo v skupnem seštevku. Italijan je štartal z drugega mesta, prešel v vodstvo v drugem krogu in bil na čelu vse do konca dirke.