Mojstra dežja Casey Stoner in Chris Vermeulen sta se po dirki dodatno zmočila še s šampanjcem. Foto: EPA
Eugene Laverty in Mika Kallio
Dirka v kategoriji do 250 ccm je bila izjemno nevarna. Takole je padel Eugene Laverty. Foto: EPA
Mattia Pasini
Mattia Pasini je izkoristil najboljši štartni položaj. Foto: EPA

Mladi Avstralec je dirko začel s petega mesta, a je na mokri stezi že po nekaj zavojih padel na dvanajsto. 21-letnik je nato z nekaj nevarnimi manevri hitro prišel za zadek Colina Edwardsa. Američan je malo po polovici proge naredil napako, voznik ducatija je švignil mimo in zlahka dobil peto dirko sezone.

Mojster mokrih stez Chris Vermeulen je v zaključku dirke strl odpor Valentina Rossija in osvojil tretje stopničke. Stoner ima pred Rossijem že 26 točk naskoka.

Stoner: Tveganje se je izplačalo
"Nisem vedel, kaj lahko pričakujem. Steza se je na pred dirko sušila, tako da smo malo tvegali z gumami. Po polovici pa se je proga posušila in uspelo mi je privoziti dovolj veliko prednost. Kar ne morem verjeti, za mano je osem dirk in na petih sem zmagal," je po polovici sezone navdušen Stoner.

V srednjem razredu več padcev
V kategoriji do 250 ccm je slavil Andrea Dovizioso. Sredi tekme je odstopil vodilni v prvenstvu Jorge Lorenzo. Dva kroga pred koncem je zdrsnil do tedaj vodeči De Angelis, ki je tako prepustil zmago Doviziosu.

Dirka v najšibkejšem razredu je bila tokrat na sporedu zadnja med vsemi tremi. Dirkači so vozili že na povsem posušeni stezi. Do prve zmage v sezoni je prišel Mattia Pasini. Španec Hector Faubel je s tretjim mestom prevzel vodstvo v svetovnem prvenstvu.

250 ccm, končni vrstni red:
1. A. DOVIZIOSO ITA/honda 48:40,173 2. A. DE ANGELIS SMR/aprilia +22,102 3. H. AOJAMA JAP/KTM 1:03,137 4. J. TAKAHAŠI JAP/honda 1:03,370 5. Š. AOJAMA JAP/honda 1:25,269 6. M. KALLIO FIN/KTM 2:07,333 7. J. SIMON ŠPA/honda 1 krog 8. R. WILAIROT TAJ/honda 1 krog 9. D. LINFOOT VB/aprilia 1 krog 10. K. ABRAHAM ČEŠ/aprilia 1 krog