Slovenija se z dvoranskega SP-ja vrača z bronasto medaljo Marije Šestak. Foto: EPA
Marija Šestak v Valencii
Marija Šestak ima s 15,08 m iz Aten še vedno letošnji najboljši dosežek na svetu. Foto: EPA
Yargelis Savigne
Yargelis Savigne je z izjemnim zadnjim skokom osvojila zlato v troskoku. Foto: EPA
Šjan Liu
Šjan Liu je s časom 7,46 postavil najboljši rezultat na svetu. Foto: EPA
Meseret Defar
Meseret Defar je po pričakovanjih zanesljivo slavila na 3.000 m. Foto: EPA
Josephine Onyia
Španka nigerijskega rodu Josephine Onyia je kot favoritinja v teku na 60 m zlomila zadnjo oviro, padla in ostala brez želenega zlata. Foto: EPA
Z drugim skokom do bronaste medalje

28-letna atletinja je v prvi seriji pristala pri 14,60, nato pa v drugo dosežek izboljšala za osem cm. V tretjem poskusu je Šestakova prestopila. Četrtič je Marija skočila 14,65, v prezadnjem in zadnjem poskusu pa je še dvakrat prestopila.

Preporod po poroki
Gre za največji uspeh v Kragujevcu rojene športnice, ki je po poroki z Matijem Šestakom, tudi njenim trenerjem, pred dvema letoma prevzela slovensko državljansto. Njen dosedanji najvidnejši dosežek je bil bron z mladinskega svetovnega prvenstva pred destimi leti. Pozneje je zaradi poškodb skorajda končala kariero, a je po poroki s Šestakom v Sloveniji doživela tekmovalni preporod.

Dobro počutje za dobro serijo
"Sem zelo, zelo zadovoljna, srečna. Včeraj mi je nekaj počilo v kolenu in sem bila kar panična, a sem se danes dobro ogrela. Dobro sem se počutila in za mano je res lepa serija skokov čez 14,60. Premagali sta me punci, ki sta v življenju na prostem že kar nekajkrat skočili čez 15 metrov, čeprav sem zmago privoščila Grkinji," je po izjemnem nastopu v Španiji pripovedovala Marija Šestak.

Drugi bron za slovensko atletiko

Slovenija je do tega svetovnega prvenstva osvojila tri medalje, leta 1995 je bila Britta Bilač druga v skoku v višino, Brigita Bukovec pa bronasta na 60 m z ovirami. Devet let pozneje je srebro dodala še Jolanda Čeplak na 800 m.

Kubanka dvakratna svetovna prvakinja
Z odličnim skokom 15,05 v zadnji seriji je zmagala Yargelis Savigne, ki je tako za pet centimetrov ugnala Hrysopiyi Devetzi. Grkinja je nastopila kot prva in je vodila vse do predzadnjega skoka tekmovanja. Kubanka je tako svetovnemu naslovu na prostem iz Osake dodala še dvoransko zlato iz Valencie. Obe troskokačici sta pristali pri osebnih in državnih rekordih.

Zlatnar obstal v polfinalu
Damjan Zlatnar se ni uvrstil v finale teka 60 m z ovirami. V drugi polfinalni skupini je s časom 7,77 zasedel šesto mesto in skupno 15. mesto, čeprav je imel od vseh najhitrejši reakcijski čas. Olimpijski in svetovni prvak Šjan Liu je osvojil novo zlato medaljo, drugo mesto pa si je pritekel prav tako sloviti Allen Johnson. Pri ženskah je v isti disciplini slavila Američanka LoLo Jones.