Pierre-Emerick Aubameyang je odločil derbi na Old Traffordu. Manchester United je na štirih domačih prvenstvenih tekmah v letošnji sezoni osvojil zgolj točko. Foto: Reuters

Šlo je za 233. obračun omenjenih tekmecev v vseh tekmovanjih. Precej uspešnejši so rdeči vragi, ki so dobili 99 tekem, 85 so jih dobili topničarji, 49-krat se je derbi končal brez zmagovalca.

Aubameyang je postal prvi nogometaš Arsenala z uspešno izvedeno 11-metrovko na Old Traffordu v Premier ligi. Pred njim se je priložnost ponudila Gilbertu Silvi leta 2006 in Robinu van Persieju leta 2011. Foto: Reuters

United je tekmo začel v odlični formi. Po katastrofi, ki jo je utrpel proti Tottenhamu (1:6), je premagal Newcastle United, PSG in Leipzig, hkrati je remiziral s Chelseajem. Pred derbijem so tekmo proti Leipzigu v Ligi prvakov varovanci Oleja Gunnarja Solskjaerja dobili s kar 5:0.

Arsenal letos igra bolj po sistemu toplo-hladno. Na zadnjih petih tekmah so topničarji trikrat zmagali (Sheffield United, Rapid Dunaj in Dundalk) ter dvakrat izgubili (Manchester City in Leicester City). Tokrat so imeli več razlogov za veselje.

Arsenal nevarnejši v prvem polčasu
Čeprav sta mreži v prvem polčasu obmirovali, je bila igra precej razburljiva, boljši pa so bili gostje iz Londona, ki so si priigrali več lepih (pol)priložnosti. Pravzaprav sta si ekipi skupaj priigrali tri lepše priložnosti v prvem delu. Prvo je zapravil Mason Greenwood, ki se je po lepem predložku Marcusa Rashforda sam znašel pred vratarjem Berndom Lenom, ki je ubranil njegov strel ob bližnji vratnici. V zaključku polčasa so nato dvakrat nevarno zapretili še topničarji. Najprej je Willian v 37. minuti s strelom z razdalje oplazil prečko, v 44. minuti pa je po predložku Hectorja Bellerina z glavo popolnoma neovirano zgrešil Bukayo Saka.

Trener Manchester Uniteda Ole Gunnar Solskjaer je sklonjene glave zapustil Old Trafford. To je bil sploh prvi prvenstveni poraz rdečih vragov proti topničarjem na domačem terenu po septembru 2006. Foto: Reuters
Odkar je trener Uniteda Ole Gunnar Solksjaer, je Paul Pogba v Premier ligi storil že tri prekrške za najstrožjo kazen. Tudi sicer imajo rdeči vragi težave z napakami v lastnem kazenskem prostoru, na zadnjih sedmih prvenstvenih tekmah so nasprotniku podarili kar pet 11-metrovk. Foto: Reuters
Sorodna novica Rezervist Jota že drugič zapored odločil na Anfieldu

Aubameyang izkoristil napako Pogbaja
Tudi v nadaljevanju so bili Londončani podjetnejši, v 52. minuti je po lepi podaji Alexandreja Lacazetta s plasiranim strelom zgrešil Aubameyang. Ključni trenutek na tekmi je nato nastopil v 68. minuti, ko je Paul Pogba nepotrebno v kazenskem prostoru zrušil Bellerina, glavni sodnik Mike Dean je takoj pokazal na belo točko, s katere je bil minuto pozneje natančen Aubameyang. Gabonec je vratarja Davida De Geo poslal v napačno stran.

Za Evertonom je slab dan. Ženska članska ekipa je izgubila finale FA-pokala proti Manchester Cityju na Wembleyju (1:3), moški člani pa so s porazom v Newcastlu (2:1) padli z vrha Premier lige. Zdaj je na vrhu njihov največji (mestni) tekmec Liverpool. Foto: Reuters

Rdeči vragi streljali s praznimi naboji
Igra rdečih vragov se po prejetem zadetku ni pretirano dvignila, za to je zaslužna tudi taktika topničarjev, ki so se "potegnili" malce bolj nazaj. Zelo vroče je bilo še v 85. minuti, ko je Mohamed Elneny žogo po strelu rezervista Donnyja Van de Beeka preusmeril v prečko svojega vratarja, a je ostalo pri minimalnem vodstvu Arsenala. V zaključku tekme je United pritiskal na gostujočo obrambo, a je ta odbila vse poskuse in zmagovito dočakala zadnji Deanov žvižg.

Bale odločil tri minute po vstopu v igro
Gareth Bale je dosegel prvi gol za Tottenham po vrnitvi iz madridskega Reala. Moštvu Joseja Mourinha je zagotovil zmago nad Brihtonom z 2:1 in drugo mesto na lestvici.

Zadetek je dosegel v 73. minuti z glavo po natančnem predložku Sergia Reguilona z leve strani. V igro je vstopil le slabe tri minute pred tem, ko je zamenjal Erika Lamelo.

V prvem polčasu je domače iz enajstmetrovke v vodstvo popeljal Harry Kane, v 56. minuti je izenačil Tariq Lamptey.