Mohamed Salah je zanesljivo izvedel 11-metrovko. To je bil njegov četrti gol v letošnji Premier ligi. Foto: Reuters

Varovanci Arneja Slota so v Londonu pri volkovih prevladovali, a vse do konca prvega polčasa čakali na vodstvo. Zanj je poskrbel Ibrahima Konate v drugi minuti sodnikovega dodatka, ko je po odličnem predložku zadel z glavo.

Wolverhampton je izenačil v 56. minuti, potem ko je do odbitka prišel in nato zadel Rayan Ait-Nouri. Takoj zatem pa je Liverpool prišel do enajstmetrovke, ki jo je v 61. minuti zanesljivo izkoristil Mohamed Salah.

Liverpool ima na vrhu lestvice 15 točk, sledita Manchester City in Arsenal s po 14 točkami.

Anthony Gordon je zadel 11-metrovko in Newcastlu zagotovil točko proti Manchester Cityju. Foto: EPA

City drugič zapored remiziral
City, ki bo celotno sezono igral brez enega od svojih ključnih nogometašev, Rodrija, so v prvem polčasu povedli. V 35. minuti je bil namreč natančen Joško Gvardiol, ki se je odlično znašel v kazenskem prostoru in z desnico zadel mimo nemočnega Nicka Popa.

Toda Newcastle je v drugem polčasu v 57. minuti prišel do enajstmetrovke, potem ko je Anthony Gordon izkoristil vrzel v obrambi Cityja, nato pa ga je zrušil vratar Ederson. Gordon je nato sam prevzel odgovornost in premagal brazilskega vratarja.

Do konca dvoboja se izid ni spremenil, v sodnikovem dodatku drugega polčasa pa je poskus Bernarda Silve z volejem iz obrata odlično ustavil Pope.

Chelsea je premagal Brighton s 4:2, vse štiri gole pa je dosegel Cole Palmer. Foto: EPA

Arsenal je premagal Leicester (4:2). Po prvem polčasu je Arsenal vodil z 2:0, toda gosti so na krilih Jamesa Justina izenačili, potem ko je bil omenjeni branilec natančen z zvrhano mero sreče v 47. ter v 63. minuti, ko je sijajno zadel z volejem.

Ko je bilo videti, da se bodo točke delile, je londonski velikan vnovič udaril po prekinitvi.

Tokrat je z veliko sreče po strelu Trossarda žoga mimo številnih nog našla pot v mrežo za pomembne tri točke. Piko na i je v deseti minuti dodatka postavil Kai Havertz.