Ronaldinho je bil nerešljiva uganka za nogometaše Reala. Foto: EPA
Slavje igralcev Barcelone po prvem zadetku
Lionel Messi in Samuel Eto'o sta bila režiserja pri prvem zadetku Barcelone. Foto: Reuters
Real je povsem razočaral.
Nemočna kot že dolgo ne - Zinedine Zidane in Ronaldo. Foto: EPA

V 14. minuti je za Barco po prodoru "malega Maradone" Lionela Messija z roba kazenskega prostora zadel Samuel Eto'o. Prava mojstrovina je bil drugi gol v 59. minuti. Ronaldinho je žogo sprejel na sredini igrišča, uprizoril slalom in velemojstrsko matiral Ikerja Casillasa.

Podoben scenarij je bil tudi pri tretjem zadetku. V glavni vlogi je bil spet Ronaldinho, ki je zdrvel mimo branilca Sergia Ramosa. Casillas je bil samo nemi opazovalec. Sliši se neverjetno, toda "najhujšemu sovražniku" je zaploskal tudi stadion Santiago Bernabeu.

Real povsem nebogljen
Nasploh so bili Katalonci vso tekmo veliko boljši nasprotnik. V 10. minuti je po podaji Ronaldinha pred vratarja Casillasa sam prišel Eto'o, vendar je njegov strel nekoliko od strani za pol metra zgrešil tarčo.

Pred domačimi vrati je bilo spet vroče v 30. minuti, ko je strel Messija Casillas obranil. Real si v prvih 45 minutah ni pripravil zrelejše priložnosti, tako da so ga navijači ob polčasu izžvižgali.

Tudi v drugem polčasu se slika na igrišču ni spremenila. Še več. Barcelona je sejala paniko v kazenskem prostoru Reala Madrida in le vratarju Casillasu ter nenatančnosti napadalcev se imajo galaktiki zahvaliti, da poraz ni bil še višji.

Ronaldo je sredi drugega dela sicer premagal Barcinega vratarja Victorja Valdesa, vendar je bil njegov zadetek zaradi prepovedanega položaja upravičeno razveljavljen.

Rijkaard za zgodovino
Katalonci so v državnem prvenstvu na Realovem stadionu slavili 14. in se prvič v tej sezoni zavihteli na vrh lestvice. Priznanje je dobil tudi trener Frank Rijkaard, ki je postal prvi trener Barcelone v zgodovini z dvema zmagama na stadionu belega baleta.

"Moštvo je igralo izvrstno in delo, ki ga je opravilo, je dovolilo posameznikom, kot so Ronaldinho, da zablesti v polnem sijaju. Enostavno je bil fenomenalen. Tudi Messi je dokazal, da je odličen igralec in zunajserijski talent," je po tekmi blestel od sreče Rijkaard.

Trener Reala Vanderlei Luxemburgo je priznal, da jih je Barca popolnoma nadigrala: "Bili so premočni in si zaslužijo zmago. Imajo vrhunsko moštvo, ki je bilo na tem srečanju v boljši formi. Toda do konca prvenstva je še dolga pot." Na vprašanje, ali bo odstopil, pa je Brazilec dejal: "Tega mene ne sprašujte. Vprašajte predsednika Pereza. Jaz sem nogometni trener in sem vajen tega. Hočem nadaljevati delo."

MALAGA - REAL SOCIEDAD 3:1 (0:0)
Navas 61., Hidalgo 73., Edgar 77.; De Paula 79.

BARCELONA 12 7 4 1 30:11 25 OSASUNA 12 8 1 3 16:11 25 CELTA VIGO 12 7 2 3 16:12 23 REAL MADRID 12 7 0 5 22:14 21 VILLARREAL 12 5 5 2 18:12 20 DEPORTIVO 12 5 5 2 17:12 20 SEVILLA 12 5 5 2 11:6 20 VALENCIA 12 5 4 3 16:15 19 GETAFE 12 5 3 4 17:16 18 REAL SOCIEDAD 12 5 1 6 17:24 16 MALAGA 12 4 3 5 18:15 15 ATLETICO MADRID 12 4 3 5 12:12 15 CADIZ 12 3 4 5 8:12 13 ESPANYOL 12 3 3 6 9:14 12 MALLORCA 12 3 3 6 11:21 12 SANTANDER 12 2 5 5 6:11 11 ZARAGOZA 12 1 8 3 12:15 11 ALAVES 12 2 5 5 11:16 11 BETIS 12 2 4 6 8:19 10 ATHLETIC BILBAO 12 1 4 7 11:18 7