Arjen Robben je mož za pomembne gole. Dosegel je oba ključna gola v Ligi prvakov proti Fiorentini in Manchestru, odločil pa je tudi pokalni polfinale proti Schalkeju v podaljšku. Z bele točke je Nizozemec nezgrešljiv. Foto: EPA
Arturo Vidal
Arturo Vidal je Bayerju priigral točko, ki zna biti zelo pomembna v boju za tretje mesto. Foto: Reuters
Toni Kroos
Toni Kroos je bil zelo razpoložen proti Bayernu, v München se vrača julija. Foto: Reuters
Arjen Robben
Robben je rutinsko izvedel strel z bele točke. Foto: Reuters
Jupp Heynckes in Louis van Gaal
Jupp Heynckes in Louis van Gaal sta bila po srečanju zadovoljna, saj je glavni tekmec obeh klubov Schalke izgubil. Foto: Reuters
Didier Ya Konan
Didier Ya Konan je Hannover obdržal v boju za obstanek med elito. Foto: EPA
Gol Dediča ni bil dovolj

Bavarci so prejšnji teden v derbiju premagali Schalke v Gelsenkirchnu z 2:1, v sredo so izločili Manchester United iz Lige prvakov, že pred tekmo na BayAreni pa so izvedeli za izid iz Hannovra, kjer je Schalke presenetljivo klonil (4:2). V prvem polčasu v Leverkusnu sta obe ekipi igrali taktično. V 17. minuti je Mario Gomez z desne strani streljal mimo vrat, gostitelji pa so zapretili po lepem strelu z glavo Erena Derdiyoka, a je bil vratar Hans-Jörg Butt na mestu. Sedem minut pred odmorom je Toni Kroos našel popolnoma osamljenega Tranquilla Barnetto, a je Švicar z desetih metrov zadel le zunanji del vratnice.

Nov pomemben gol Robbna
V 51. minuti je Franck Ribery prodrl po levi strani v kazenski prostor, Gonzalo Castro ga je podrl in sodnik Knut Kircher je takoj pokazal na belo točko. Arjen Robben je z levico poslal vratarja Reneja Adlerja v napačno stran. Varovanci Juppa Heynckesa, ki je lani Bayernu rešil sezono v zadnjih petih krogih, so v nadaljevanju silovito pritisnili. Blestel je posojeni igralec Bayerna Kroos, ki se bo julija vrnil v München. V 57. minuti je podal do Steffana Kiesslinga, ki je z glavo zadel vratnico, žoga se je odbila v hrbet Butta, se odpeljala po črti, a je zaradi močne rotacije ni prešla.

Kircher ni hotel še drugič dosoditi enajstmetrovke
Le dve minuti pozneje je Kroos mojstrsko izvedel prosti strel s 25 metrov, žogo je zavrtinčil v levo vratnico, odbito žogo pa je Kiessling podal do Artura Vidala, ki jo je z bližine poslal v mrežo. "Lekarnarji" so bili blizu zmagi v 77. minuti, ko je Kroos iz lepega položaja streljal mimo vrat. V 90. minuti je Martin Demichelis izjemno slabo podal nazaj do Butta, žogo je prestregel Derdiyok, a se je vratar Bayerna požrtvovalno vrgel pod noge napadalcu in preprečil zmago Bayerja. V zadnji akciji na tekmi je rezervist Hans Sarpei v kazenskem prostoru vlekel za dres Thomasa Müllerja in ga oviral pri strelu, sodnik Kircher pa je le odmahnil z roko - velika napaka.
Van Gaal zadovoljen s točko
"Sodnik se res težko na eni tekmi dvakrat odloči za enajstmetovko za gostujočo ekipo. Po prikazani igri je neodločen izid najbolj pravičen. Imeli smo ogromno napornih tekem, zato sem seveda zadovoljen s prednotjo dveh točk," je povedal trener Bayerna Louis van Gaal, ki se zaveda, da ga v zadnjih krogih čakajo neugodni tekmeci. Ob koncu prvenstva je težko igrati proti ekipam, ki se borijo za obstanek. Na Allianz Areno prihajata še Hannover in Bochum, Bayern pa gostuje v Mönchengladbachu in Berlinu.

Ya Konan junak v Hannovru
Hannover, ki se krčevito bori za obstanek, je proti Schalkeju začel odlično. V 17. minuti je Manuel Schmiedebach podal pred vrata, kjer se je žoga od kolena Heika Westermanna odbila v mrežo. Po avtogolu so gostje naredili še večjo neumnost. Neodločnost Lukasa Schmitza in Manuela Neuerja je izkoristil Didier Ya Konan, ki je žogo med nogama vratarja Schalkeja poslal v mrežo.

Felix Magath je v garderobi našel prave besede. Že v prvi akciji drugega dela je Kevin Kuranyi lepo zaposlil Eduja, ki je z levico znižal. Po prekršku nad Jeffersonom Fafanom je Ivan Rakitić v 52. minuti z najstrožje kazni izenačil. Modri iz Gelsenkirchna so imeli pobudo, a jim ni uspelo povesti. V 80. minuti je Hanno Balitsch z močnim strelom z roba kazenskega prostora poskrbel za novo vodstvo Hannovra. V sodnikovem podaljšku je izjemni Ya Konan po protinapadu postavil končni izid in posrkbel za navdušenje v razprodani AWD Areni.
Zadetek Dediča ni bil dovolj
Nogometaši Bochuma se bodo še krčevito borili za obstanek, saj o doma izgubili proti Hamburgu (1:2). Gostje so povedli v 18. minuti, ko je bil z glavo natančen Robert Tesche. Izjemno razpoložen je bil Zlatko Dedič, ki je naprej v 27. minuti s 33 metrov stresel desno vratnico. Pet minut kasneje je bil junak tekme proti Rusiji v Ljudskem vrtu bolj natančen, ko je z metrov matiral Franka Rosta po podaji Joela Eppaleja z glavo. Vse je že kazalo na delitev točk, ko je Ruud van Nistelrooy s pomočjo švedskega vezista Andreasa Johanssona odločil zmagovalca.