David Beckham se je poškodoval tik pred koncem tekme proti Chievu, ki jo je Milan z zadetkom Seedorfa v 90. minuti dobil z 1:0. Rdeče-črni za Interjem zaostajajo le še za eno točko. Foto: EPA
Beckham v solzah zapustil San Siro

34-letni Anglež se je na nedeljski tekmi proti Chievu (1:0) pripravljal, da bi brcnil žogo, ko je začutil bolečino in začel skakljati po eni nogi. Takoj je zahteval menjavo, čeprav je Milan zamenjal vse tri nogometaše. "Strgana je, strgana je," je vpil Beckham ob odhodu z zelenice. Soigralci pravijo, da je v slačilnici jokal. Zdravniki so ugotovili, da je Ahilova tetiva povsem pretrgana.

"Ko je ahilova tetiva strgana, nogometaš to takoj začuti," je povedal Milanov strateg Leonardo. Beckham je že odpotoval na Finsko, kjer ga bodo operirali. Zdravljenje ahilove tetive traja najmanj tri mesece, največkrat pa je okrevanje še dva meseca daljše. Svetovno prvenstvo se bo začelo 11. junija.

Capello ga je imel v mislih
Beckham, nekdanji kapetan Anglije, je na svetovnih prvenstvih igral leta 1998, 2002 in 2006. Za reprezentanco je zbral 115 nastopov. V Milan je prišel kot posojeni igralec iz Los Angelesa prav zato, da bi bil na očeh angleškemu selektorju Fabiu Capellu. Če bi Capello Beckhama uvrstil v ekipo, bi postal prvi Anglež z nastopi na štirih največjih nogometnih tekmovanjih na svetu.

"Počakati moramo na rezultate zdravniških pregledov. Toda za zdaj kaže, da je SP zanj izgubljeno," je dejal Capello in dodal: "Davida sem poklical že v nedeljo. Je velik profesionalec in je trdo delal, da bi se uvrstil v ekipo za SP, tako da je to zanj hud udarec."

Anglija bo na svetovnem prvenstvu igrala v skupini C s Slovenijo, z Alžirijo in ZDA.