Veselje Cristiana Ronalda in Wayna Rooneyja. Foto: Reuters
Theo Walcott
Theo Walcott je Arsenal hitro povedel v vodstvo. Foto: Reuters
Alex Ferguson
Alex Ferguson se je maščeval Portu za izpad v osmini finala pred petimi leti. Foto: Reuters
Robin van Persie
Robin van Persie je zabil zadnji žebelj v krsto Villarreala. Foto: Reuters
Wayne Rooney
Wayne Rooney pozdravlja navijače v dresu Porta. Foto: Reuters
Razočaranje v vrstah Porta. Foto: Reuters
Sebastian Eguren in Joan Capdevilla
Sebastian Eguren in Joan Capdevilla se prepirata s sodnikom Wolfgangom Starkom, ki je (pre)strogo dosodil 11-metrovko. Foto: Reuters

Povratno četrtfinalno tekmo (prva se je končala z 2:2) je že v 6. minuti odločil Cristiano Ronaldo, Portugalci, ki so večji del srečanja jalovo napadali, pa niso našli odgovora. Arsenal je po remiju na prvi tekmi v Villarrealu (1:1) doma slabe Špance povsem nadigral (3:0).

Ronaldo zagodel rojakom
Branilci naslova so tekmo na stadionu Dragao začeli izjemno. Ronaldo se je nenadoma odločil za strel nekoliko z desne strani in z več kot 30 metrov neubranljivo meril v desni zgornji kot domačih vrat.

Porto je imel v prvem polčasu dve polpriložnosti. Najprej je Lisandro Lopez poskušal s škarijcami, v 41. minuti pa je Bruno Alves z glavo streljal za malo mimo leve vratnice. Manchester je bil najbližje povišanju vodstva po pol ure igre, ko je bil po strelu Ryana Giggsa z leve strani na pravem mestu vratar Helton, še bolj pa v 44. minuti, ko Nemanja Vidić po kotu dva metra od vrat ni najbolje podstavil noge in žoga je zletela prek prečke.

Lopez bo še dolgo sanjal 85. minuto
V drugem polčasu je lepo priložnost za izenačenje Porta v 79. minuti zamudil Raul Meireles, ki z glavo ni znal izkoristiti napake Edwina van der Sarja. Ta je zaplaval v prazno in kljub svoji višini ni ujel žoge po predložku z desne strani. Še lepšo priložnost je imel pet minut pred koncem Lisandro Lopez, a tudi on ni zatresel mreže. Precej osamljen je v kazenskem prostoru žogo poslal naravnost v van der Sarjevo naročje. Uvrstitev v polfinale je tako splavala po vodi. Porto je bil do zdaj neporažen na 11 domačih tekmah proti angleškim moštvom (5 zmag in 6 remijev).

Topničarji napolnili mrežo
Hitro je v Londonu povedel tudi Arsenal. Topničarji so v 10. minuti sijajno izigrali gostujočo obrambo. Globinsko podajo Emmanuela Eboueja je s peto podaljšal Cesc Fabregas, v daljši kot pa jo je z lobom prek vratarja Diega Lopeza potisnil Theo Walcott. V 60. minuti je na 2:0 po podaji Robina van Persieja povišal Emmanuel Adebayor. Osem minut pozneje je semafor kazal že 3:0, ko je bil z 11-metrovke uspešen van Persie. Zaradi drugega rumenega kartona je moral predčasno pod prho Sebastian Eguren. Villarreal je razočaral in bi lahko izgubil še z višjo razliko.

Adebayor 60.
van Persie 69./11-m --------------------------------------- Fabianski D. Lopez Eboue A. Lopez K. Toure Godin Silvestre Rodriguez Gibbs Capdevilla Walcott * Cani *** Song Bruno * Fabregas Eguren
Nasri Fernandez ** van Persie ** Pires Adebayor *** Rossi -------- izid prve tekme: 1:1 --------- * 76./Denilson * 64./Nihat