Zoran Zeljkovič je načel mrežo Primorja. Foto: RTV SLO
Nafta iztisnila remi v Domžalah
Interblock prekinil črno serijo
Celjani sledijo Mariboru

Na Ptuju je tekmo bolje začela Drava. Aleksandra Šeligo je v 9. minuti z roba kazenskega prostora preizkusil Denis Halilović. Po akciji s Fernandesom je sledil nenatančen poskus Boruta Semlerja. Isti igralec je v 26. minuti pred celjskimi vrati našel osamljenega Seada Zilića, ki pa je bil neuspešen. Varovanci Slaviše Stojanovića so na drugi strani v prvih 45 minutah pripravili le pravo alcijo. V 23. minuti je Dario Biščan po lepem prodoru sprožil močan strel z 20 metrov, toda Dejan Germič v Dravinih vratih se je izkazal.

V dveh minutah do dveh golov
Celjani so že po 13 minutah nadaljevanja vodili z 2:0. Najprej je v 56. minuti po slabem izbijanju žogo prestregel Rok Štraus in podal do Daria Biščana. Ta je z dobrih desetih metrov matiral ptujskega vratarja. Le dve minuti pozneje je Germič v svojem kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Štrausa. Sodnik je pokazal na belo točko, s katere je v polno zadel Uroš Korun.

Neuspešno lovili znižanje
Domačini so skušali čim prej vsaj znižati zaostanek, toda Borut Semler, Rok Kronaveter in Javier Grbec niso bili natančni. Tudi Celjani so si priigrali priložnosti za povečanje vodstva, a je poskusa Uroš Korun in Sebastjan Gobec "pokvaril" Germič. Pred koncem tekme je rdeč karton dobil Fernandes, ki je podrl prodirajočega Sacripantija.

Domači napadali, zadevali gosti
V Ajdovščini je Primorje v derbiju dna lestvice gostilo Interblock. Ljubljančani so v mrežo Primorcev nasuli tri gole in jim zadali osmi poraz, ter prekinili niz petih tekem brez zmage. Gostitelji so imeli na začetku pobudo, a premoči niso realizirali. Nace Kosmač je v peti minuti zapravil prvo priložnost, nekaj minut zatem pa se je znašel sam pred vratarjem, a žogo slabo zadel. Ljubljančani so na drugi strani iz treh priložnosti trikrat zadeli. Povedli so v 24. minuti. Po izvajanju skrajšanega kota je žoga prišla do Daria Zahore, ki je sprožil strel. Žoga je končala pri Zoranu Zeljkoviću, ki jo je s "škarjicami" poslal pod prečko ajdovskih vrat. V zaključku prvega polčasa so domači izvedli dve lepi akciji. Igor Krstič je pobegnil po levi in podal proti Davorju Škerjancu, ki pa je bil za las prekratek. Nato je zapretil še Alen Džuzdanović, a se je namesto za strel odločil za neuspešno podajo.

Džuzdanović zadel lastno mrežo
Tudi v začetku drugega polčasa so imeli pobudo domači. Ponovno je lepo priložnost za izenačenje zapravil Kosmač. Pri njegovem prostem strelu se je izkazal vratar Matjaž Rozman. Ljubljančani so v 55. minuti povišali prednost. Po strelu Zahore je vratar Denis Baloh žogo obranil, nanjo je pritekel nesrečni Džuzdanović in jo s prsmi potisnil v lastno mrežo. Tudi tretji gol je bil bolj kot ne splet (ne)srečnih okoliščin. Gostje so poslali dolgo žogo v kazenski prostor Primorja, kjer je domačemu čuvaju mreže je spodrsnilo. Ponujeno je izkoristil Robert Berić in zadel prazno mrežo. Pet minut pred koncem so imeli gostitelji priložnost za častni zadetek, a je Rozman strel Saše Ogriča z glavo ukrotil.

Tretji zaporedni neodločen izzid Domžal
Domžalčani in Nafta so se v Športnem parku razšli z neodločenim izzidom 2.2. Državni prvaki so povedli, ko je Andraž Kirm v četrti minuti po podaji Tadeja Apatiča matiral lendavskega vratarja Aleša Luka. Vodstvo so zapravili štiri minute pred koncem prvega polčasa, ko je Gregor Bunc zadel neposredno iz kota. Le tri minute kasneje so se gosti nepričakovano znašli v vodstvu. Lepo akcijo in slabo posredovanje Darka Brljaka je vnovčil Tim Lo Duca.

V nadaljevanju se ekipi nista najbolje znašli v megli, ki je padla nad stadion. Za tolažilno točko domačinov je v 73. minuti poskrbel Damjan Ošlaj, ki je premagal svojega vratarja. Po kotu Domžal je z glavo žogo preusmeril v gol in izenačil. Kaj več domačim ni uspelo iztisniti, v 85. minuti pa jih ja na igrišču ostalo le deset. Mitja Zatkovič je hotel izsiliti enajstmetrovko, a je namesto lepe priložnosti za zmago z bele točke dobil še drugi rumen karton na tekmi.

20. krog:
DOMŽALE - NAFTA 2:2 (1:2)
400; Kirm 4., Ošlaj 74./ag; Bunc 41., Loduka 44.; RK: Zatkovič 84./Domžale

PRIMORJE - INTERBLOCK 0:3 (0:1)
400; Zeljkovič 24., Džuzdanovič 55./ag, Berič 76.

LABOD DRAVA - MIK CM CELJE 0:2 (0:0)
700; Biščan 56., Korun 58.

LUKA KOPER - HIT GORICA 3:1 (2:0)
400; Vitagliano 33., Ipavec 34., 67.; Velikonja 74.

RUDAR - MARIBOR 1:2 (0:1)
2.100; Omladič 75.; Džinič 12., Tavares 47.

DOMŽALE 20 6 8 6 25:23 26 RUDAR 20 7 4 9 27:24 25
LABOD DRAVA 20 5 4 11 17:27 19 PRIMORJE 20 3 9 8 21:31 18 LUKA KOPER 20 4 6 10 22:36 18