Primož Gliha je v Gorico prišel iz Drave, kjer pa ni dolgo zdržal, še predtem je bil trener Olimpije. Foto: MMC RTV SLO

"Vrtnice" so v soboto doma izgubile z Domžalami (2:3), na spomladanskih treh tekmah pa so osvojile le točko. Po 23. krogih je Gorica zdrsnila na skromno 7. mesto, medtem ko se je v pokalu prebila do polfinala, kjer jih čaka Koper.

Združenje ni ugotovilo nepravilnosti
Nekdanji reprezentančni napadalec je razburil nogometno javnost, ko je po tekmi na Ptuju (2:2) trdil, da je pred srečanjem z Dravo prejel anonimni klic, ki ga je posvaril pred sporno enajstmetrovko. Drava je v 49. minuti srečanja izenačila, potem ko je sodnik Peter Šart v 49. minuti dosodil sporno 11-metrovko v korist gostiteljev. Združenje je po pogovorih z vpletenimi razglasilo, da s tekmo ni bilo nič narobe.

Srebrničev debi v lendavski trdnjavi
Govorice o zamenjavi 41-letnika so bile glasne že pred obračunom z Domžalami, nato pa je poraz s prvaki sodu izbil dno. Srebrnič, ki je vso igralno kariero preživel v Gorici, bo krst v vlogi prvega stratega doživel v soboto, ko bodo "vrtnice" gostovale v negostoljubni Lendavi, kjer Nafta v letošnji sezoni še ne pozna poraza.