Kevin Kampl je takole povišal na 2:0. Foto: EPA
Kevin Kampl
24-letni Kampl je bil neustavljiv za obrambo Romunov. Foto: EPA
Denis Suarez
20-letni Denis Suarez, ki je lani podpisal štiriletno pogodbo z Barcelono, je na posoji pri Sevilli. V 20. minuti je poskrbel za edini zadetek na tekmi. Foto: EPA
Matjaž Kek
Matjaž Kek je bil jezen predvsem v prvem polčasu, ko so njegovi izbranci igrali zelo slabo. Foto: EPA
Slaven Bilić in Cenk Tosun
Trener Bešiktaša Slaven Bilić se je veselil odločilnega zadetka Cenka Tosuna. Foto: EPA
Suarez edini strelec v Sevilli

Zmago Salzburga nad Astro s 5:1 je zrežiral Kampl. Slovenski reprezentant je dosegel dva gola in pri dveh še podal. Že v 9. minuti je s peto mojstrsko podal Marcelu Sabitzerju za 1:0. V 34. minuti je Kampl povišal na 2:0 po hitri akciji ekipe iz Mozartovega mesta. Takoj na začetku drugega polčasa je natančno podal Alanu. Sanjski večer je Kampl kronal v sodnikovem dodatku, ko je postavil končni izid.
Na drugi tekmi skupine D je zagrebški Dinamo s hat-trickom" Marka Pjace premagal Celtic s 4:3. Salzburžani so osvojili prvo mesto, Škoti pa so kljub porazu drugi.

Rijeki ni uspelo pripraviti čudeža v Sevilli

Rijeki je potrebovala zmago na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan, a Sevilla je bil predvsem v prvem delu precej boljši tekmec. Hrvaški pokalni prvaki so bili v prvih 45 minutah popolnoma nemočni. Odločilni zadetek je v 20. minuti dosegel Denis Suarez, ki je po podaji Joseja Antonia Reyesa preigraval v kazenskem prostoru in lepo poslal žogo v levi spodnji kot.

Matjaž Kek je že od prve minute računal na Mirala Samardžića, Goran Cvijanović pa je vstopil v 71. minuti. V drugem delu so bili Rečani precej bolj nevarni, tri priložnosti je zapravil napadalec Andrej Kramarić, tudi Mato Jajalo se ni izkazal. Andaluzijci so bili tako drugi, prvi pa Feyenoord, ki je s 3:0 premagal Standard Liege, pri katerem Martina Milca ni bilo v ekipi.

Iličić igral v drugem delu
Jasmin Kurtić je igral vso tekmo za Fiorentino, Josip Iličić pa je odigral drugi polčas na nepomembni tekmo z Dinamom iz Minska (1:2). Italijani so že pred zadnjim krogom osvojili prvo mesto v skupini K, Rusi pa zadnje.

Krhin odigral vseh 90 minut za Inter
Inter, ki si je že prej zagotovil prvo mesto v skupini F, je s Qarabagom z rezervno postavo igral 0:0. Samirja Handanovića ni bilo v postavi, je pa priložnost dobil Rene Krhin. Z enakim izidom se je končala tekma Partizan - Asteras v skupini C, beograjsko moštvo Branka Ilića je tekmovanje končalo na zadnjem mestu.

Moskovski Dinamo z maksimalnimi 18 točkami
Nogometaši moskovskega Dinama pa so dosegli še šesto zmago na šesti tekmi, tokrat so v gosteh z 1:0 premagali PSV Eindhoven in predtekmovanje končali z vsemi 18 točkami, Nizozemci so drugi.

Tosun odločil maratonsko tekmo v Carigradu
Podaljšano in nenavadno tekmo so videli gledalci v Carigradu, kjer je dvoboj med Bešiktašem in Tottenhamom v prvem polčasu za 15 minut prekinila okvara razsvetljave. Turki so luči popravili, gostitelji pa so povedli z golom Cenka Tosuna v 59. minuti. A tudi na zmago so morali še počakati, saj je že v sodnikovem dodatku razsvetljava znova odpovedala in spet je trajalo slabih 15 minut, preden so lahko nogometaši nadaljevali in vendarle končali maratonski dvoboj. Bešiktaš je z zmago z 1:0 celo prehitel Tottenham.

Tottenham zaradi navijačev ob 15.000 evrov
Evropska nogometna zveza je zaradi navijaških izgredov na tekmi Evropske lige kaznovala Tottenham s plačilom 15.000 evrov. Londončani bodo kazen plačali, ker so trije navijači vdrli na igrišče na tekmi proti Partizanu.

Ukrajinski sodnik Jevgen Aranovskij je tekmo prekinil v 38. minuti in ekipi poslal v slačilnico. Prvi navijač, ki je stekel po igrišču, je izkoristil priložnost in pet minut slave ter naredil t. i. "selfie" s Kyleom Naughtonom, Erikom Lamelo in Janom Vertonghenom. Drugega navijača je ustavil vezist Mousa Dembele, tretjega pa Roberto Soldado, Španec mu je celo podaril dres.