Harry Maguire je v sodnikovem dodatku rešil točko in poskrbel za mirnejšo pot v Birmingham. Če bo Manchester United v nedeljo izgubil proti Aston Villi, se med reprezentančnim premorom verjetno obeta menjava trenerja.  Foto: EPA
Harry Maguire je v sodnikovem dodatku rešil točko in poskrbel za mirnejšo pot v Birmingham. Če bo Manchester United v nedeljo izgubil proti Aston Villi, se med reprezentančnim premorom verjetno obeta menjava trenerja. Foto: EPA

Trener Erik ten Hag si po nedeljskem polomu na Old Traffordu proti Tottenhamu (0:3) ni smel privoščiti novega spodrsljaja. V Premier ligi so rdeči vragi padli na 13. mesto, v nedeljo pa jih čaka izjemno neugodno gostovanje na Villa Parku, kjer je v sredo izgubil Bayern. Tudi Evropske lige United ni začel po načrtih, saj je v uvodnem krogu le remiziral proti Twenteju (1:1).

Rashford blestel v prvem polčasu
Začetek srečanja je pripadel aktualnim zmagovalcem Pokala FA, ki so povedli že v 7. minuti. Christian Eriksen je na levi strani zaposlil Marcusa Rashforda, ki je sijajno preigraval in nato z desno nogo z desetih metrov matiral Dioga Costo. V 20. minuti je bil Rashford v vlogi podajalca, Rasmus Höjlund je streljal z levo nogo, Diogo Costa pa je slabo posredoval in žoga mu je ušla čez golovo črto.

Samu Omorodion je bil nerešljiva uganka za obrambo rdečih vragov. Foto: EPA

Porto hitro izenačil
V 27. minuti je Pepe z glavo znižal, nato pa je sedem minut zatem Joao Mario z natančno podajo z desne strani zaposlil Samuja, ki je z glavo poskrbel za veliko evforijo na tribunah.
Odlični napadalec Samuel Omorodion - Samu je nato zadel še v 50. minuti, ko je z močnim strelom z desnico zabil žogo pod prečko.

Nova neumnost Fernandesa
Devet minut pred koncem je bil drugič v štirih dneh izključen Bruno Fernandes. Nehuen Perez je skušal žogo odbiti z glavo, Fernandes pa je previsoko iztegnil nogo in ga zadel v glavo. Prejel je drugi rumeni karton. V nedeljo je bil izključen že v prvem polčasu tekme proti Tottenhamu.

Joker Maguire zagotovil točko
Z igralcem manj je United vseeno pritisnil in v 91. minuti je Eriksen podal iz kota z desne strani, rezervist Harry Maguire pa je z glavo izenačil na 3:3.

Nico in Inaki Williams sta znova čarala na San Mamesu. Foto: EPA

Lipušček se je veselil točke proti Galatasarayu
Branilec Žiga Lipušček je po porazu v 1. krogu točko osvojil točko z Rigo. Latvijci so remizirali proti slovitemu Galatasarayu (2:2), potem ko so že zaostajali z 0:2. za Turke sta zadela Dries Mertens in Yunus Akgün. V 40. minuti je bil uspešen Janis Ikaunieks, v 54. pa Lasha Odisharia. Lipušček je odigral vso tekmo.

Žugelj sedel na klopi
Nino Žugelj pa je z Bodö/Glimtom gostoval v Belgiji pri ekipi Union St. Gilloise, obračun se je končal brez zadetkov, Slovenec pa ni dobil priložnosti za igro.

Novi zmagi Lazia in Tottenhama
Lazio je s 4:1 odpravil zasedbo iz Nice, Valentin Castellanos je dosegel dva gola. Drugo zmago je vpisal tudi Tottenham, z 2:1 je slavil na Madžarskem pri Ferencvarosu. Adam Hložek je zadel dvakrat za zmago Hoffenheima nad kijevskim Dinamom z 2:0.