Olimpija nadaljuje sanjski start sezone in je z eno nogo na pragu playoffa za preboj v Konferenčno ligo. Foto: www.alesfevzer.com

Šesta tekma in šesta zmaga sezone za Olimpijo, ki niza zmage v Evropi in Prvi ligi. Tudi na papirju zveneči Šerif Tiraspol, brez enega Moldavca v začetni enajsterici, ni bil kos razigranim zmajem, ki so pred dobrimi štiri tisoč gledalci v Stožicah dosegli najvišjo zmago nove sezone. Sledi gostovanje pri Domžalah, nato pa povratna tekma v Moldaviji, kjer bo Olimpija potrjevala napredovanje v playoff Konferenčne lige.

Kojić priigral 11-m za vodstvo tik pred odmorom

Veselje Pedra Lucas po vodilnem golu z 11-m, ki jo je izvedel šele v četrti minuti dodatka prvega polčasa, čeprav so sodniki sprva podaljšali prvi del le za dve minuti, a ravno v zadnjih sekundah je Dino Kojić izsilil najstrožjo kazen gostov. Foto: www.alesfevzer.com

Gostitelji so začeli poletno in prvi zapretili prek razpoloženega Dina Kojića, a se je proslavil gostujoči vratar Rašid Al Tumi. V 27. minuti je vratnica osrečila Šerif, potem ko je osrednji branilec Ahmet Muhamedbegović silovito sprožil z več kot 20 metrov.

Navijaška skupina Green Dragons se je v prvem delu posebej spomnila zdaj nekdanjega kapetana Olimpije. Timi Max Elšnik je pustil izreden pečat, po uspešnem Euru pa je pred dnevi prestopil k Crveni zvezdi. Foto: www.alesfevzer.com

V sodnikovem dodatku prvega polčasa je Kojić najprej pobral slabo izbito žogo, nato pa izsilil najstrožjo kazen, saj branilcem Šerifa ni preostalo drugega kot prekršek v 16-m prostoru. Zanesljivi izvajalec strela z bele točke je bil v 49. minuti Pedro Lucas, ki je žogo poslal levo zgoraj pod prečko za 1:0.

Doffo in Sualehe za visoko zmago zmajev

Tudi drugi del se je potekal po zeleno-belih notah. Znova je prvi nevarno streljal razigrani Kojić, ki ga je v ogenj poslal Lucas. Strelec prvega gola je v 55. minuti natančno zaposlil še Agustina Doffa, ki je skoraj raztrgal mrežo z izjemnim strelom za 2:0.

V nadaljevanju si Šerif ni priigral niti ene resne priložnosti, na drugi strani pa je Olimpija tudi zaradi motiviranih rezervistov prišla do izjemne prednosti. Po kotu v 84. minuti je rezervist Ivan Durdov spustil žogo, ki jo je iz naleta z roba 16-m prostora v mrežo za 3:0 poslal David Sualehe.

V playoffu za skupinski del Konferenčne lige čaka Olimpijo poraženec iz para Rijeka – Elfsborg.

Olimpija gladko odpravila Šerif iz Tiraspola

Mariborčani v prvem delu boljši nasprotnik

V Ljudskem vrtu je Maribor remiziral z Vojvodino z 1:1. Gostje iz Novega Sada so prvi zapretili na tekmi, v 7. minuti je z razdalje poskusil Njegoš Petrović in žogo poslal čez prečko. Nato so tudi vijoličasti zaigrali odločneje v napadu, zelo razpoložen je bil predvsem Maks Barišič. 29-letni Ljubljančan, ki je še lani branil barve Kopra, je v 10. minuti v obrambo prisilil gostujočega vratarja Lazarja Carevića, ta je moral biti oprezen tudi nekaj trenutkov pozneje, ko je znova preprečil veselje Barišiču. Mariborčani so bili boljši nasprotnik, zelo blizu zadetka so bili v končnici prvega polčasa, ko je z roba kazenskega prostora poskusil veteran Josip Iličić in žogo poslal malce mimo desne vratnice.

Tik pred odmorom so varovanci Anteja Šimundže zapretili še dvakrat: najprej je Marko Božić z nizkim strelom zaposlil Carevića, ki je bil hip zatem že premagan ob strelu Martina Milca, a je žoga, ki jo je 32-letni branilec sprožil v zgornji levi kot, zletela mimo gola.

Josip Iličić je najprej zapravil strel z 11 metrov, nato pa odbito žogo vseeno pospravil v mrežo. Foto: www.alesfevzer.com

Iličić zapravil 11-m, a vseeno zadel za 1:0

V nadaljevanju se razmerje moči na igrišču ni pretirano spremenilo, vijoličasti pa so vendarle povedli po slabi uri igre. Natančneje v 59. minuti. Po prekršku nad Božićem v kazenskem prostoru je odgovornost strela z 11 metrov prevzel Iličić. Njegov poskus je Carević sicer ubranil, a je veteran žogo iz drugega poskusa pospravil v mrežo. 1:0.

Izključen Medojević, Zady poskrbel za izenačenje

Gostje so v 65. minuti skoraj izenačili, Petrović je že premagal vratarja Ažbeta Juga, a zadel prečko. Kmalu zatem je Vojvodina ostala brez izključenega Slobodana Medojevića, ki si je z grobim prekrškom nad Janom Repasom prislužil rdeči karton. A čeprav so imeli Mariborčani številčno premoč na zelenici, je srbskemu kolektivu uspelo izid izenačiti: v 77. minuti je po kratki podaji Petrovića Juga premagal Caleb Zady.

Soudani zadel v 97. minuti

Gostje so v zadnji minuti rednega dela zapretili prek rezervista Mihaila Ivanovića, ki je bil nenatančen z glavo. In ko je že kazalo, da se bo tekma končala brez zmagovalca, je domače navijače v delirij spravil Hilal Soudani. Ta je v 97. minuti po podaji Pijusa Širvysa z glavo hladnokrvno zadel za 2:1!