Romunski prvoligaš je v Šaleško dolino prispel kot velik favorit, to vlogo je tudi upravičil. Pot do zmage je začel tlakovati že v 5. minuti, ko je po predložku z leve strani z glavo zadel Dennis Man.

"Bila je velika napaka dveh oziroma treh igralcev. Eden ni blokiral, vratar ni šel na žogo, bočni branilec pa ni spremljal akcije in tako je prišlo do zadetka," je prvi gol Steaue pokomentiral Pušnik.

V nadaljevanju so si gostitelji sicer pripravili nekaj priložnosti za izenačenje, a v zaključnih strelih so bili premalo zbrani. V 74. minuti je vodstvo gostov podvojil Felipe Teixeira.

"Nismo bili dovolj natančni pri predložkih. Vseskozi delamo s tem, a ta del igre moramo popraviti," je priznal Pušnik.

Rudar prednosti domačega terena torej ni izkoristil, na povratnem srečanju v Bukarešti ga čaka zelo težka naloga, če želi napredovati v 3. predkrog tekmovanja. Tam bo nasprotnik zmagovalec iz dvoboja Hajduk Split – Slavia Sofija. Po prvi tekmi vodijo Hrvati z 1:0.