Evropska liga - Arhiv

Menalo priigral Celju prednost pred povratno tekmo v Dublinu

Evropska liga Menalo priigral Celju prednost pred povratno tekmo v Dublinu

8.8.2024

Na evropski nogometni večer v Sloveniji je državni prvak Celje gostilo Shamrock Roverse. Tekmo je z golom v 34. minuti odločil Luka Menalo. Celjani lahko obžalujejo številne zapravljene priložnosti, a hkrati so ubranili vse napade Ircev.

Konferenčna liga Olimpija s kar 3:0 nadigrala Šerif; Soudani v 97. minuti zadel za zmago Maribora

8.8.2024

Pester evropski nogometni večer v Sloveniji. V Ljubljani je Olimpija dobila prvo tekmo 3. kroga kvalifikacije Konferenčne lige proti Šerifu Tiraspolu s kar 3:0. V Ljudskem vrtu je Maribor premagal Vojvodino z 2:1, odločil je Soudani.

Četrtek prinaša boje treh slovenskih klubov v Evropi

Evropska liga Četrtek prinaša boje treh slovenskih klubov v Evropi

7.8.2024

V četrtek se nadaljujejo kvalifikacije za evropska tekmovanja. Celjane ob 20.15 čakajo kvalifikacije Evropske lige proti Shamrock Roversom, Maribor bo igral v kvalifikacijah Konferenčne lige proti Vojvodini, Olimpija pa ob 19.00 proti Šerifu Tiraspolu.

Celjani v primeru uspeha na koncu kvalifikacij s švedskim ali grškim prvakom

Nogomet Celjani v primeru uspeha na koncu kvalifikacij s švedskim ali grškim prvakom

5.8.2024

Celje, Maribor in Olimpija, trije slovenski klubi, ki so še ostali v evropskih tekmovanjih, so dobili morebitne tekmece v playoffu za uvrstitev v Evropsko ligo oziroma Konferenčno ligo.

Evropska liga Mariborčani popustili na začetku drugega polčasa in ostali brez obračuna s Panathinaikosom

18.7.2024

Nogometašem Maribora se ni uspelo uvrstiti v 2. krog kvalifikacij za Evropsko ligo. Vijoličasti so se na povratni tekmi 1. predkroga z Botevom iz Plovdiva razšli z 2:2, Bolgari pa so prvo tekmo dobili z 2:1.

Šimundža: Preveč smo se zapletali in nismo bili dovolj konkretni pri zaključkih

Evropska liga Šimundža: Preveč smo se zapletali in nismo bili dovolj konkretni pri zaključkih

12.7.2024

"V drugem polčasu smo bili le enkrat prepozni in so zadeli. To bi morali preprečiti," je po porazu na prvi tekmi 1. kroga kvalifikacij za Evropsko ligo proti Botevu iz Plovdiva (2:1) dejal trener NK-ja Maribor Ante Šimundža.

Mariborčane po minimalnem porazu v Plovdivu čaka veliko dela v Ljudskem vrtu

Evropska liga Mariborčane po minimalnem porazu v Plovdivu čaka veliko dela v Ljudskem vrtu

11.7.2024

Nogometaši Maribora so začeli novo evropsko sezono. V 1. predkrogu Evropske lige je bil Botev iz Plovdiva na prvi tekmi boljši z 2:1. Obeta se napeta povratna tekma prihodnji četrtek v Ljudskem vrtu.

Rezervist Maher zagotovil Valižanom zmago v Spodnji Šiški

Konferenčna liga Rezervist Maher zagotovil Valižanom zmago v Spodnji Šiški

11.7.2024

Nogometaši Brava so v 1. predkrogu Konferenčne lige izgubili proti valižanskemu klubu Connah's Quay Nomads z 0:1. V Spodnji Šiški v Ljubljani je edini zadetek dosegel Ben Maher v 83. minuti.

Celje v prvem predkrogu Lige prvakov proti Flori Tallin; Maribor z Bolgari

Žreb v Nyonu Celje v prvem predkrogu Lige prvakov proti Flori Tallin; Maribor z Bolgari

18.6.2024

Slovenski nogometni prvak Celje bo v prvem krogu kvalifikacij za Ligo prvakov igral proti prvaku Estonije. Flora Tallin bo 8./9. julija gostila prvo tekmo, teden dni kasneje pa bo sledila povratna tekma za preboj v drugi predkrog.

Bergamo slavi "Ni vse v številkah in Superligi"

23.5.2024

Nogometaše Atalante, ki so v sredo zvečer z navdušujočo zmago nad Leverkusnom (3:0) osvojili Evropsko ligo, je po prihodu iz Dublina na letališču v Bergamu in v pripravljalnem središču Zingonia pozdravilo več tisoč navijačev.

Evropska liga Lookman s hat-trickom končal Bayerjev niz in Atalanti prinesel evropsko lovoriko

22.5.2024

Niz neporaženosti Bayerja iz Leverkusna je končan pri 51 tekmah. Novopečeni nemški prvaki so v finalu Evropske lige v Dublinu namreč klonili pred Atalanto, ki je po zaslugi izjemnega Ademole Lookmana zmagala s 3:0.

Nepremagljivi Leverkusen z dramatičnim remijem podrl evropski klubski rekord

49 tekem brez poraza! Nepremagljivi Leverkusen z dramatičnim remijem podrl evropski klubski rekord

10.5.2024

Nogometaši Bayer Leverkusna so pod taktirko trenerja Xabija Alonsa podrli 60 let star klubski rekord. V vseh tekmovanjih so nepremagani že 49 tekem zaporedoma, s čimer so za eno tekmo prekosili dosežek Benfice iz obdobja 1963-65.

Leverkusen po zaostanku z 0:2 ostaja neporažen in v igri za trojno krono

Evropska liga Leverkusen po zaostanku z 0:2 ostaja neporažen in v igri za trojno krono

9.5.2024

Nogometaši Bayerja iz Leverkusna so se na povratni tekmi polfinala Evropske lige razšli z Romo z 2:2, potem ko so Rimljani že vodili z 2:0. Farmacevti so prvo tekmo v Rimu dobili z 2:0 in se bodo v finalu 22. maja v Dublinu pomerili z Atalanto.

Leverkusen z odlično predstavo na rimskem Olimpicu na pragu finala

Evropska liga Leverkusen z odlično predstavo na rimskem Olimpicu na pragu finala

2.5.2024

Nogometaši Bayerja iz Leverkusna so v letošnji sezoni še neporaženi v vseh tekmovanjih. Roma je bila na prvi polfinalni tekmi Evropske lige nemočna proti nemškim prvakom (0:2). V drugem polfinalu sta se Marseille in Atalanta razšla z remijem (1:1).

Liverpool hitro povedel v Bergamu, a mu ni uspelo izločiti Atalante

Evropska liga Liverpool hitro povedel v Bergamu, a mu ni uspelo izločiti Atalante

18.4.2024

Na povratni tekmi četrtfinala Evropske lige je Atalanta izgubila proti Liverpoolu z 0:1, a se je vseeno zanesljivo uvrstila v polfinale, saj je bila prejšnji teden boljša kar s 3:0. Nemški prvak Bayer iz Leverkusna ostaja neporažen v vseh tekmovanjih.

Klopp kljub italijanski klofuti še ni izgubil upanja

Evropska liga Klopp kljub italijanski klofuti še ni izgubil upanja

12.4.2024

"Lahko naredimo najkrajšo novinarsko konferenco vseh časov. Res smo odigrali slabo tekmo, o moj bog," je po izenačenem najvišjem porazu v evropskih tekmovanjih povedal trener Liverpoola Jürgen Klopp.

Atalanta presenetila Liverpool na Anfieldu

Evropska liga Atalanta presenetila Liverpool na Anfieldu

11.4.2024

Eden glavnih favoritov za osvojitev Evropske lige, Liverpool, je na prvi četrtfinalni tekmi doživel hladno prho. Atalanta ga je premagala s 3:0.

Liga prvakov V četrtfinalu obračun zadnjih dveh evropskih prvakov: Real Madrid izziva Man City

15.3.2024

Roka Johna Obija Mikla je na žrebu četrtfinala Lige prvakov prinesla derbi Real Madrid – Manchester City, kar je obračun zadnjih dveh evropskih prvakov. Kapetan Slovenije Jan Oblak bo z Atleticom igral proti Borussii iz Dortmunda.

Schick z dvema zadetkoma v sodnikovem dodatku čudežno rešil Leverkusen

Evropska liga Schick z dvema zadetkoma v sodnikovem dodatku čudežno rešil Leverkusen

14.3.2024

Nogometaši Paoka so na povratni tekmi osmine finala Konferenčne lige odpravili zagrebški Dinamo kar s 5:1. Prvo tekmo na stadionu Maksimir so prejšnji teden dobili hrvaški prvaki z 2:0, tokrat pa so že v prvem polčasu popolnoma odpovedali.

Praška kluba s tekmecema, ki imata skupaj 13 evropskih naslovov

Evropska liga Praška kluba s tekmecema, ki imata skupaj 13 evropskih naslovov

23.2.2024

Na sedežu Evropske nogometne zveze (Uefa) v Nyonu so opravili žreb osmine finala Evropske lige. Sparta in Slavia Praga sta dobili slovita tekmeca. Prva šestkratnega evropskega prvaka Liverpool, druga pa sedemkratnega Milan.