Sodnik Terje Hauge je Dinamu pokvaril večer. Foto: EPA
Nogometaši Werderja so se takole veselili v Zagrebu. Foto: EPA
Brandao je milijone švicarskih frankov prinesel Šahtjorju ... Foto: EPA
Stanislav Vlček
... Stanislav Vlček pa Slaviji iz Prage. Foto: EPA

Zagrebški nogometaši, ki so na povratni tekmi lovili zaostanek z 1:2, so hladen tuš doživeli že v 13. minuti, ko je norveški sodnik Terje Hauge po povsem običajnem "prerivanju" v gneči v kazenskem prostoru neupravično pokazal na belo točko, s katere je zadel Diego. Ognjen Vukojević je z 20 metrov hitro izenačil, a je Werder prek Boubacarja Sanoga v 38. minuti znova povedel in utišal 40.000 vročih navijačev na tribunah Maksimira. Napadalec iz Slonokoščene obale je v mrežo poslal odbito žogo vratarja Georga Kocha po močnem stelu Huga Almeide.

Uspešno izvedena 11-metrovka Luke Modrića po prekršku Christiana Schulza nad Boškom Balabanom takoj zatem je Dinamu ohranila nekaj upov, ki pa so izpuhteli po novem golu Diega v 70. minuti - spet z 11 metrov - za 2:3. Prekršek nad brazilskim virtuozom je napravil Etto. Hrvaški prvaki so v Ligi prvakov zadnjič igrali v sezoni 1999/2000.

Veličastna vrnitev Šahtjorja
Salzburg je v Donecku odlično začel, saj ga je Švicar Remo Meyer po zmagi na prvi tekmi z 1:0 že v 5. minuti povedel v skupno vodstvo z 2:0. Cristiano Lucarelli je kmalu izenačil, gostitelji pa so v 86. minuti le zabili potrebni tretji gol za zmago s 3:1. Junak je bil Brazilec Brandao.

Vlček in Vaniak junaka Slavije
Slavija Praga je še drugič ugnala Ajax (2:1). Oba zadetka za češke predstavnike, ki bodo prvič igrali med elito, je prispeval Stanislav Vlček. Zmagovalca je odločil v 86. minuti, potem ko so Nizozemci imeli kar nekaj lepih priložnosti za svoj drugi zadetek, ki bi jih popeljal naprej. Nesrečniki so bili Luis Suarez, Jaap Stam in Klaas Jan Huntelaar, v vratih domačih pa je blestel Martin Vaniak. Ajax se predčasno poslavlja že drugič zapored. Lani ga je izločil Köbenhavn.

Boruc zagotovil napredovanje Celticu
Celtic iz Glasgowa si je napredovanje zagotovil po enajstmetrovkah, potem ko je v rednem delu proti Spartaku iz Moskve vnovič igral 1:1. Junak kazenskih strelov je bil vratar Škotov Artur Boruc, ki je ubranil dva poskusa gostov. V prvem polčasu je z bele točke okvir vrat zadel Roman Pavljučenko, v podaljšku pa še domači napadalec Jan Vennegoor of Hesselink. Rusi so od 86. minute igrali brez izključenega Martina Stranzla.