Josip Iličić (desno) je dočakal prvenec v letošnjem italijanskem prvenstvu. Foto: EPA
Atalanta
Atalanta (tretji z leve Jasmin Kurtić) je najprijetnejše presenečenje letošnje sezone. Foto: EPA
Lorenzo Insigne
Lorenzo Insigne je bil junak Napolijeve zmage v Vidmu. Foto: EPA
Ivan Perišić
Veselje Ivana Perišića po izenačenju v 92. minuti. Foto: EPA
Suso
Suso (levo) je dvakrat zadel na milanskem derbiju, kar pa ni bilo dovolj za zmago Milana. Foto: EPA

Fiorentina je slavila z 0:4 in v gosteh zmagala tretjič zapored. Mrežo gostiteljev je v 27. minuti načel Federico Bernardeschi. Iličić je najprej v 47. minuti na 0:2 povišal z 11-metrovke po prekršku nad Milanom Badljem, nato je v 61. minuti še enkrat mrežo zatresel Bernardeschi, potem pa je Iličić v 67. minuti z roba kazenskega prostora sijajno streljal v levi zgornji kot za 0:4. Žoga se je malenkost odbila od Giuseppeja Belluscija. Po drugem zadetku je Iličić mesto na zelenici prepustil Matiasu Vecinu. V četrtek bo Fiorentina v Evropski ligi gostila PAOK.
Peta zaporedna zmaga Atalante
Odlične izide še naprej dosega Atalanta Jasmina Kurtića. Nogometaši iz Bergama so bili z 2:1 boljši od Rome in zmagali so petič zapored ter sedmič na zadnjih osmih tekmah. Na lestvici so na petem mestu. Po zaostanku v prvem polčasu so v drugem delu zasluženo pripravili preobrat. V 62. minuti je izenačil Mattia Caldara, v 90. minuti pa je po prekršku Leandra Paredesa nad Alejandrom Dariom Gomezom z bele točke za navdušenje domačih navijačev poskrbel Franck Kessie. Kurtić je igral do 58. minute.
Vodilni Juventus, ki je v soboto s 3:0 premagal Pescaro, zdaj Romi beži že za sedem točk. Trener stare dame Massimiliano Allegri je v zadnjih 10 minutah priložnost ponudil tudi 16-letnemu Moisu Keanu. S tem je postal prvi igralec v italijanskem prvenstvu, ki je rojen leta 2000.
Napoli je z dvema zadetkoma Lorenza Insigneja, ki se je med strelce vpisal prvič po 223 dneh, z 1:2 slavil v Vidmu pri Udineseju. Oba gola je dosegel na začetku drugega polčasa, pri izidu 0:1 je zadel tudi prečko.
Milan dvakrat vodil, Inter dvakrat izenačil
Na nedeljski večerni tekmi sta se na mestnem derbiju Milan in Inter razšla z remijem 2:2. Milan je dvakrat vodil, a so črno-modri, ki jih je prvič vodil novi trener Stefano Pioli, obakrat izenačili. V prvem polčasu je imel Inter več od igre, vendar je Milan v 43. minuti povedel z lepim zadetkom Španca Susa nekoliko z desne strani, ki je po protinapadu z diagonalnim strelom z roba kazenskega prostora z levico zadel malo mrežico vrat Samirja Handanovića.
V 53. minuti je sledilo izenačenje Antonia Candreve, ki je po hitrem izvajanju avta dosegel še spektakularnejši gol. Ob "bombi" s 25 metrov je bil Gianluigi Donnarumma nemočen. Poravnan izid pa je zdržal le pet minut, Suso je namreč v 58. minuti po podaji Carlosa Bacce po tleh še enkrat matiral Handanovića, potem ko je sredi kazenskega prostora preigral Joaa Mirando. Ko je že kazalo, da bo Milan z deveto zmago v sezoni zadržal pet točk zaostanka za Juventusom, je v 92. minuti točko Interju priboril Ivan Perišić. Kot z desne strani je izvajal Joao Mario, Jeison Murillo je z glavo žogo podaljšal na drugo vratnico, tam pa jo je hrvaški reprezentant v mrežo iz bližine spravil z levico.