Kevin Kampl je moral v prvem polčasu veliko pomagati tudi v obrambi. Foto: Reuters
Stefan Kiessling (Bayer L.) - Kevin Kampl (Borussia D.)
Kampl je za prekršek nad Kiesslingom v 39. minuti prejel rumeni karton. Foto: EPA
Kevin Kampl
Kampl je prepričan, da se bo Borussia že v sredo dvignila z zadnjega mesta. Foto: Reuters

Jürgen Klopp se je odločil, da slovenski reprezentant na sredini igra skupaj z Marcom Reusom, izkazal se je tudi s številnimi posredovanji v obrambi. Pretekel je največ izmed vseh nogometašev (11,8 km) in dobil 55 odstotkov dvobojev.
"Lahko smo zadovoljni s točko. Pričakovali smo zelo težko tekmo v Leverkusnu. Trenutno smo na zadnjem mestu, a v sredo igramo doma proti Augsburgu in lahko se hitro dvignemo. Nikakor ni samoumevno, da prideš v Leverkusen in odneseš tri točke, za remi se je bilo potrebno zelo boriti. Lepa igra v boju za obstanek ne šteje, nujno potrebujemo točke," je pojasnil Kampl, ki je na televizijski postaji Sky prejel zelo visoke ocene. Lothar Matthäus in Dietmar Hamann sta ga ocenila celo za najboljšega igralca Borussie in pravo okrepitev.
Hummels izbil strel Castra z golove črte
V prvem polčasu sta obe ekipi igrali zelo disciplinirano. V kazenskem prostoru je bilo malo dogajanja. Šest minut pred odmorom so imeli največjo priložnost po protinapadu "lekarnarji". Karim Ballarabi je ušel po desni strani in podal v sredino, kjer je Gonzalo Castro neoviran streljal s 14 metrov. Roman Weidenfeller je bil že premagan, a je Mats Hummels žogo pred golovo črto izbil z glavo. V tej akciji je na sredini igrišča Kampl pokosil Steffana Kiesslinga in si prislužil rumeni karton.
Borussia je v prvem polčasu preveč poskušala le z dolgimi žogami, kar pa ni specialnost Immobila. Italijanski napadalec je bil popolnoma odrezan od igre.
Immobile zapravil najlepšo priložnost črno-rumenih
V 49. minuti je po napaki v obrambi gostiteljev do žoge na desni strani prišel Immobile, takoj je sprožil proti vratom, a je Bernd Leno dobro zaprl bližnji kot. Pet minut zatem je po nesporazumu med Emirjem Spahićem in Omerjem Toprakom do žoge prišel Reus, a je v zadnjem trenutku posredoval Leno. V 63. minuti je nerazpoloženi Toprak z roko zaustavljal Immobila na črti kazenskega prostora, Italijan je padel, a Knut Kircher ni pokazal na belo točko.
Lob Castra zletel čez gol
Najlepšo priložnost je imel tudi v drugem delu Bayer. Rezervist Simon Rolfes je v 76. minuti podal do Castra, ki je skušal z roba kazenskega prostora z lobom ukaniti Weidenfellerja, vendar je žoga zletela prek vrat. Klopp je v igro poslal Henrika Mhitarjana in Adriana Ramosa, ki pa tudi nista poživila igre. V zaključku srečanja sta se obe ekipi zadovoljili z delitvijo točk na srečanju, ki zares ni navdušilo 30.210 gledalcev na razprodani BayAreni.
Borussia v sredo proti Augsburgu beži z dna
Freiburg je odpravil Eintracht s 4:1 s hat-trickom Nilsa Petersena in je ušel z dna. Na zadnjem mestu je zdaj s 16 točkami Borussia iz Dortmunda, ki se bo v sredo na stadionu Westfalen pomerila z Augsburgom.